Publikované: 25.06.2020

Je výraz Lucifer meno Božieho protivníka?


V živote sa často stáva, že opisné slová v Biblii sa zamieňajú za osobné mená. Tak napríklad, zjavila nám Biblia meno anjela, ktorý sa samostatne stal Satanom Diablom alebo protivníkom Všemohúceho Boha Jehovu a celého ľudstva v konečnom dôsledku? Pozrime sa, čo o tom hovorí sama Biblia v českom preklade kráľa Jakuba: “Jakž to, že jsi spadl s nebe, ó lucifeře v jitře vycházející? Poražen jsi až na zem, ještos zemdlíval národy.”

Meno Lucifer sa nachádza v Písme len raz, a to len v niektorých prekladoch Biblie, jedným z nich horecitovaný. Hebrejské slovo, ktoré sa prekladá ako “lucifer” znamená “žiariaci”. Septuaginta používa grécke slovo, čo značí ´prinášač  úsvitu´. A preto nejakí prekladatelia požívajú výraz ´ranná hviezda´. Ale Jeromová Latinská Vulgate používa “Lucifer” (nosič svetla) a práve preto určité preklady Biblie používajú toto meno. Teraz ale otázka:

Ale kto je ten Lucifer? Výraz “žiariaci”, alebo “Lucifer” sa nachádza v slovách, ktoré prorok Izaiáš prorocky nariadil Izraelskému národu, aby povedal ako ´príslovie proti kráľovi Babylóna´. Takto je to časťou vyjadrenia namierené proti Babylónskej dynastii. Že výraz “žiariaci” je daný ľudskej a nie duchovnej osobe, je možno vidieť z tohto výrazu: “Dolu do Šeolu však budeš vnesený.” – Izaiáš 14:15.

Šeol je spoločný hrob pre ľudstvo – nie miesto obývané Satanom, Diablom! Mimochodom, tí, čo vidia Lucifera zhodeného do tejto situácie, sa pýtajú: “Je toto ten muž, ktorý znepokojoval zem, ktorý kymácal kráľovstvami?” – Izaiáš 14:16. Pýcha Babylonských vladárov odzrkadľuje postoj ´boha tohto sveta´ – Satana Diabla (2. Korinťanom 4:4). On tiež baží po moci a snaží sa postaviť nad Boha! Ale Lucifer nie je meno dané Písmom Satanovi!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?