Publikované: 20.05.2019

Je za škandálom rakúskeho Stracheho Kremeľ?

K škandálu so Strachem a vplyve Ruska na zvrat politických pomerov v Rakúsku a eurovoľby: Obvyklé obvinenia Ruska z diverzie proti USA a Západu, sú využívané aj v tomto prípade, ibaže údajná príbuzná, hoc aj neter, údajného ruského oligarchu, aj lotyšská občianka, nerovná sa Rusko. Ibaže ak…


Strache sľuboval štátne zákazky pre firmu ruského milionára, výmenou za politikovu podporu vo volebnej kampani; Smatana so Sliackym konšpirujú, prvý priznáva, že z incidentu nemožno usúdiť priamy vplyv Kremľa, druhý o ňom nepochybuje.
„EDIT: “Ruská podnikateľka” s vysokou pravdepodobnosťou iba hrala svoju rolu v pasci na Stracheho. Takže nahrávke nedokazuje priamy ruský vplyv, ale “iba” náramnú ochotu rakúskeho vicepremiéra Stracheho nechať sa skorumpovať a doslova zradiť svoju krajinu. - Mikuláš Sliacky: “Ak niekto ešte pochybuje o tom, že pravicových populistov a neofašistov v Európe priamo podporuje Kremeľ, nech si pozrie najnovší mega škandál v Rakúsku. Dnešný vicekancelár, šéf tzv. liberálnej FPÖ s neonacistickou minulosťou Heinz-Christian Strache rokuje pred voľbami v roku 2017 v luxusnej vile na španielskej Ibize s údajnou neterou ruského milionára, Putinovho oligarchu, Aľonou Makarovou. Predmetom sú ilegálne obchody, ktoré majú dopomôcť Stracheho extrémistickej partaji k volebnému úspechu, ktorý sa aj dostavil. Malo ísť o stámilióny eur z Ruska. Ide napríklad o ovládnutie denníka Kronen Zeitung či verejnoprávnej televízie ORF na spôsob Orbána v Maďarsku. Protihodnotou majú byť štátne zákazky, ktoré má potom od FPÖ dostať ruská putinovská firma, napríklad na úkor firmy Strabag..
Sedemhodinové rokovanie zaznamenala skrytá kamera.
Ide o rukolapný dôkaz, že hybridná vojna sa neobmedzuje len na hoaxovú propagandu. Ruský imperializmus aktívne vstupuje do mocenských zápasov v Európe a snaží sa cez extrémistické a ,,euroskeptické” strany rozložiť a ovládnuť Európsku úniu.
V zázname Strache a jeho kolega Gudenus, dnes šéf parlamentného tajný klubu vládnej FPÖ, hovoria aj o ilegálnych prameňoch a metódach tajného financovania svojej strany a menujú konkrétnych darcov.
Videozáznam pred hodinou zverejnili nemecké denníky Süddeutsche Zeitung a Der Spiegel.”
Toľko z fb  statusu Juraja Smatanu zo 17. mája o 22,37: https://www.facebook.com/smatana?fref=ts
Video ukazuje, ako Strache, potom šéf a najlepší kandidát Rakúskej strany slobody (FPÖ) a jeho stranícky kolega Johann Gudenus, vtedy viceprezident Viedne, stretnú ženu v luxusnej dovolenkovej vile na Ibize. Štíhla, dáma, dlhé vlasy, čierne značkové šaty, vysoké podpätky, predstavená im ako Aliona Makarova, údajne neter Igora Makarova, ruského oligarchu blízkeho Putinovi.
Ona a jej mužský spoločník ponúkajú možnosť kúpiť si 50 percent rakúskych novín Kronen a cez ne posunúť volebnú kampaň pre prospech  FPÖ.
„Údajná ruská investorka mimo jiné naznačila, že chce získat významný podíl v nejčtenějším rakouském listu Kronen Zeitung a poté prostřednictvím zpravodajství v listu podpořit FPÖ ve volební kampani, informoval deník Süddeutsche Zeitung.“
“Pokud převezme Kronen Zeitung tři týdny před volbami a dostane nás na první místo, pak můžeme hovořit o čemkoli,” říká Strache.
https://projekte.sueddeutsche.de/artikel/politik/das-strache-video-e335766/
https://projekte.sueddeutsche.de/artikel/politik/strache-video-die-falle-e844402/?reduced=true
https://www.sueddeutsche.de/politik/strache-video-oesterreich-boehmermann-1.4449557
Otázky sú, čie záujmy boli za inštaláciou skrytej kamery, kto nasadil „pascu“ a prečo bol záznam, ktorý rozbil rakúsku koalíciu, spred dvoch rokov, zverejnený pred euro voľbami. Zrejme jednou ranou dve muchy. Kremeľ nemusel priamo pohnúť ani prstom. Je v tom „nevinne“. Sankcie proti Rusku prípadne tajne porušujú západní politici z osvetia euroskeptikov a nacionalistov.
Konšpirujem o tom, že pasca prišla z Kremľa. Kremlin psychológiu Západu pozná. A ostatok s príslušenstvom ide sám. Je zrejmé, že Západ a jeho trans atlantickí jastrabi nechcú Rusko za priateľa a partnera, chcú ho zničiť. Kremlin predsa nebude sedieť s rukami založenými v lone a ak si Západ „vypýta“ tak Putin recipročne koná…
Putin ale nemá záujem o škandály v prostredí euroskeptických pravicových nacionalistov a populistov, uvítal by diskreditáciu radšej v prostredí euro centristických liberálov…
To isté platí aj pre Trumpa, ktorý si zjednotenú a “silnú EÚ” nepraje, prinajmenšom vo veciach samostatných obranných iniciatív v rámci EÚ, známe ako PESCO a súbežne vieme, že svoju migračnú politiku má Trump ako vzor pre Európsku úniu…
ten nemá záujem Odborníci nespochybnili pravosť záznamov ani manipuláciu s nimi. Má ísť „takmer určite“ o autentický materiál, čo verbálne potvrdil aj podanou demisiou sám rakúsky vicekancelár Hainz Christian Strache. Predčasné rakúske parlamentné voľby by mali byť najskôr začiatkom septembra.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?