Publikované: 08.01.2015

Jeden dôvod pre veľkosť vesmíru

V roku 1929 americký astronóm Edwin Hubble opravil Einsteinovo presvedčenie, že vesmír je nemenný a dokázal pomocou vesmírneho teleskopu, že sa neustále rozpína. Meraním vzdialeností hmlovín za hranicami našej galaxie, Mliečnej dráhy, odkrýval dovtedy nepredstaviteľne veľké rozmery celého vesmíru.

Podľa tejto prevrátnej práce, ktorú zverejnil v roku 1929, pripravil pôdu na tvorenie teórií o vzniku vesmíru, podľa ktorej získali informáciu, že vesmír vznikol  veľkým treskom pred asi 14.7 miliardami rokov. Aj keď získal odpovede na určité otázky, vynorili sa iné, nové o podstate hmoty.

Okrem mnohých detailných informácií o vesmíre sa zistilo napríklad, že naša galaxia, Mliečna dráha, obsahuje viac ako 100 miliárd hviezd. Ale je to len jedna z nespočetnýchých. Astronómovia odhadujú, že ich počet je medzi 100 až 150 miliárd! To znamená, že človek ešte nedokáže zistiť počet galaxií, nieto ešte počet hviezd.

Takže zostáva, okrem mnohých iných otázok, zodpovedať prečo je vesmír tak nekonečne veľký? Jedna odpoveď, podľa môjho osobného názoru je, že týmto tak úžasne veľkým vesmírom nás Boh, jeho Stvoriteľ, chce uistiť, že večný život nebude nudný!

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?