Publikované: 30.09.2017

Jediný skutočný prorok

Sibyla, Nostradamus či Edgard Cayce boli len rafinovaní podvodníci. Predpovedali veci neoveriteľné, nejasné alebo dokonca také, ktoré sa už stali. Jediný skutočný prorok je Nick Seligman. Že ste o ňom nikdy nepočuli? Hneď to napravíme.

Dňa 19. 3. 2015 bola na stránke Naše Slovensko [1], parodujúcej neonacistov, uverejnená istá koláž, vysmievajúca sa z pavedeckých nezmyslov o slovanoch, ktoré vznikajú ako variácia na pavedecké nezmysly nacistov o germánoch.

Ako je známe, nacisti rozšírili históriu germánov hlboko pre prehistorického veku ich vyhlásením za (všetkých) árijcov. Árijcami nazývali indovia národy, ktoré okolo roku 2000 p.n.l. prevalcovali tzv. harappskú kultúru, civilizáciu, ktorá mimo iné obohatila matematiku o nulu a pravdepodobne aj desiatkovú číselnú sústavu. Analýzou jazyka árijcov sa ukázalo, že je blízky takmer všetkým európskym jazykom (s výnimkou baskičtiny), perzštine a po rozlúštení klínopisných textov do tejto rodiny zapadli aj niektoré staroveké národy blízkeho východu ako chetiti a mittanci. Za touto podobnosťou stojí zrejme úctyhodná expanzia pôvodne jedného etnika (veda ho nazýva indoeurópanmi) z východoeurópskych stepí, ktoré domestikovalo koňa (na mlieko a mäso, vtedajšie kone ešte neboli tak vyšľachtené aby sa na nich dalo jazdiť) a keď sa k nim dostal z Mezopotámie vynález kolesa, zostrojili bojový voz ťahaný párom koní, ktorý im na čas poskytol vojenskú prevahu nad ostatnými. Prevalcovali toho naozaj hodne: od Gibraltáru po Indus. [2] Napriek tomu sa do Egypta nikdy nedostali. Dostali sa tam len Hyksósovia – semitské kmene pravdepodobne pred nimi utekajúce – ktorí Egypt na čas ovládli a založili jednu z jeho dynastií. Bolo to navyše v čase, kedy faraónov už nepochovávali v pyramídach, lež v skalných hrobkách.

To sú ale všetko detaily, ktoré dnešných neonacistov, ktorí pochopili, že zahraničnú podporu dnes získajú skôr v Moskve ako v Berlíne, pramálo zaujímajú. Do naučených nacistických bludov dosadzujú nové postavy a tak nielen gloriolu Hitlera preberá postupne Stalin, ale v ich fantázii vznikajú slovania píšuci runovým písmom či slovania vládnuci starovekému Egyptu a stavajúci pyramídy. Z podnikateľského hľadiska je to inak moc dobrý nápad, o čom svedčí skutočnosť, že švajčiarsky hoteliér, ktorý písal knihy o mimozemšťanoch stavajúcich pyramídy, sa stal milionárom, zatiaľ čo vedec, ktorý rozlúštil egyptské hieroglyfy a dočítal sa v písomných pamiatkach starých egypťanov, že pyramídy stavali ako hrobky svojim vládcom, zomrel v tridsiatke na podvýživu.

Práve na tieto bludy reagovala zmienená web stránka kolážou, kde do výzdoby staroegyptskej pohrebnej siene zaradili slovenský štátny znak (čo je inak tzv. územný erb uhorskej kráľovskej rodiny Arpádovcov, ktorý vznikol v 11. storočí n.l.). A vtedy sa to stalo. Nick Seligman pod túto koláž napísal: „Vy sa smejete, ale toto začne šíriť ĽSNS, Pospolitosť a holé hlavy po nete a zrazu budú ešte viac presvedčení o svojom bulshite“.

Do dvoch rokov, piatich mesiacov a sedemnástich dní, dňa 5. 9. 2017, na stránke ĽSNS Bardejov (ten istý, ktorý spomína koláž!), uverejňujú náckovia “dôkazy” nášho historického poslania [3]:

Pritom, keby náckovia chceli, aj v reálnej histórii nájdu niekoľko husárskych kúskov, vykonaných slovanmi. Ale tí slovanskí otroci, ktorých Byzantínci predali v 11. storočí do Andalúzie a tam sa ako osobná garda miestneho emíra vzbúrili a zmocnili načas vlády, by sa im nehodili. Konvertovali totiž na islam.

Každopádne, Nick Seligman, klobúk dolu, toto je jediné vyplnené proroctvo, ktoré poznám. Hoci sa Nick Seligman neživil kobylkami, neváľal v tranze ani nekomunikoval s démonmi, mal pravdu.

Kedysi som si myslel, že nie je možné, aby niekto, kto dokáže aspoň ťukať do klávesnice, bol tak príšerne sprostý ako admin ĽSNS Bardejov. Ako sa ukazuje, nielenže môže byť tak príšerne sprostý, ale môže sa podieľať na riadení našej spoločnosti, priživovať sa na miliónoch eur v straníckej kase a užívať si vážnosť i podporu svojho okolia. A snažiť sa pritom odstrániť demokraciu, lebo tá môže neonacistom rovnako dobre pomôcť na ceste dolu ako im pomohla hore.

Zdroje:

[1] FB stránka Naše Slovensko https://www.facebook.com/beznenavisti

[2] Jared Diamond: Třetí šimpanz, Paseka, 2004

[3] http://www.topky.sk/cl/10/1657895/Historicke-okienko-Kotlebovcov–Tutanchamon-bol-Slovan–vsetci-sa-ucili-od-nas-

 

Bonus na záver:

Naletel, nácek!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?