Publikované: 05.11.2013

Jednoduchá a rýchla úprava nechtov – vodolepky

 

sú lepším variantom nálepiek na nechty, ktoré sa aj pri prelakovaní priehľadným lakom odierajú a odtrhávajú od nechtu. Sú omnoho tenšie a lepšie priľnú na nechtovú plochu. Dnes sa dajú zohnať v nechtárskych kamenných obchodoch aj e-shopoch. Ich aplikácia je podobná klasickým tetovačkám na báze vody. Avšak ich lícna strana je viditeľná zvrchu a rub je zospodu na papieri a preto je potrebné ich aj takto aplikovať. Presnejšie vysvetlím v návode s pomocnými fotografiami.
Príklady využitia vodolepiek jednoducho s francúzskou manikúrou plus iné nápady:

 

 

 

Aplikujeme ich vždy na suchý necht. Podklad si určíme vopred podľa záujmu. Dbáme však aby prípadné vrstvy laku boli dostatočne suché a tvrdé. V uvedenom prípade je necht prelakovaný len jednou vrstvou priehľadného laku. Sedujeme iba aplikovanie vodolepky.

Krok 1

Na čisté nechty nanesieme podklad. Buď je to priesvitný lak a jednofarebný lak alebo akýkoľvek podklad pripravený na aplikovanie vodolepky. V tomto prípade iba priehľadný lak.

 

Krok 2
Vodolepky nastriháme, pripravíme si vodu – skôr teplejšiu, a pomôcku na vyberanie vodolepiek z vody – štetec, špajdla, pinetka…
Vodolepku odstrihneme, stiahneme vrchnú priesvitnú fóliu a položíme do vody – motívom smerom hore.

 

Krok 3
Necháme ju desať sekúnd vo vode, prstami ju stiahneme. Vodolepka priľne na prst (vankúšik) a ním ju dáme na vybraný necht.

Krok 4
Potom vodolepku prilačíme, vytlačíme spod nej prípadnú zostatkovú vodu a poriadne vysušíme – na vzduchu alebo jemne handričkou.

Ukončenie
Suchú aplikáciu zafixujeme priehľadným lakom.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?