Publikované: 26.04.2015

Jednoduchá pomôcka na rozdelenie vyznavačov islamu

V princípe nás vždy zaujíma, či je niekto schopný s nami koexistovať alebo nie. Pre ortodoxný islam so svojim bigotným výkladom islamského práva šaria a s povinnosťou podrobiť si celý svet pod nadvládu islamu je mierové spolužitie prakticky nemožné a takáto komunita zákonite vyvoláva problémy. Zvlášť v prípade, ako sa poukázalo v prieskume sociologického centra WZB to vedie skutočne k vytváraniu paralelnej spoločnosti a odmietaniu demokracie a miestneho práva ako nábožensky neprijateľnému spôsobu správania.

Pre nás je teda podstatné nájsť nejaké rozlišovacie znaky, ktoré nám dajú možnosť povedať, kedy je moslim

 1. “umiernený”,
 2. “laxný”,
 3. alebo nakoniec “radikálny”
  .

Cynické stanovisko na určenie radikála je vcelku jednoduché – je to moslim, ktorá Vám chce, alebo túži odrezať hlavu. V zjednodušenej skratke definícia hovorí, že je to človek, ktorý v nás vidí nepriateľa

Laxný moslim Vám osobne hlavu odrezať nechce, ale zato nemá nič proti tomu, ak Vám ju odreže radikál

Umiernený moslim a to už hovorím vážne by mal spĺňať nasledovné kritériá

 • dovolí slobodne kritizovať Mohameda
 • dovolí slobodne kritizovať Korán
 • odmieta manželský apartheid, t.j. prípúšťa, aby zákaz pre moslimku vydať sa za nemoslima nebol aplikovaný a moslimka mala slobodnú voľbu vo výbere

Tieto tri zásadné kritériá sa podľa saláfi islamu, t.j. podľa čistého práva šaria trestajú smrťou. V globále sa však všetky tri kritériá dajú nakoniec zhrnúť do jedného zásadného – odmietanie alebo akceptáciu islamského práva šaria. Ak niekto neodmietne islamské právo, ak hľadá škáry, ktoré “by mohli prípadne ešte platiť v našom právnom systéme“, už ho nemožno považovať za umierneného, ale len za laxného. Sú to totiž ľudia, ktorí sú podhubím terorizmu a práve z ich podpory ochoty a snahy aplikovať šariu aj pre svoje okolie sa salámovou metódou spoločnosť islamizuje  a zvyšuje tak relatívny ako aj absolútny počet radikálov.

Je zaujímavé, že pravdoláskoví kolaboranti majú síce plnú hubu práv umiernených moslimov, ale ešte nikdy nedokázali povedať, koho za umierneného moslima považujú. Skoro sa zdá, že v ich očiach je umierneným moslimom ten, kto momentálne nikomu nereže hlavu ani neodpaluje bombu. Do kategórie “umiernený” sa tak zmestia aj ľudia, ktorí schvaľujú vraždy a napomáhajú im.

 Podporte na Vybrali SME

Zdroj :
http://www.blogovisko.sk/sialeny-dokument-o-rozsireni-islamskeho-fundantalizmu-v-europe.html

 • SlabéVýborné (+4 skóre, 8 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?