Publikované: 25.03.2013

Jozef Lukáč: Ďakovanie Čaplovičovi nekončí

Týždeň čo týždeň je za čo ďakovať. Aj minulý sa niesol v nastúpenom trende a pánovi ministrovi Čaplovičovi opäť môžu byť učitelia len a len vďační. V tomto prípade síce len niektorí, ale nebudeme mať predsa v tejto ťažkej dobe veľké oči. Postupne sa isto  na všetkých dostane.

Ak dovolíte, budem pánovi „onikať“. Predsa len šediny, vek a komunistická minulosť(?) si to zaslúži.

Minulý týždeň sa mala verejnosť možnosť dozvedieť, ako záleží pánovi ministrovi na zručnosti budúcich aranžérov. Ako uvádza SME v článku „Kým učitelia protestovali, Čaplovič nakúpil kvety za 9900 eur“, poslali pán minister školám materiál za pár tisíc € na zdokonaľovanie sa študentov. Musím povedať, chvályhodný počin. A keďže to pán minister myslia vážne, nenakupovali hocikde! Podľa toho, čo som sa z článku dozvedel, ide o vychytené kvetinárstvo. Zrejme v duchu „najlepším najlepšie od najlepších“.

Trocha mi ale nejaká koťuha vŕta v hlave, či tie kvetinky nemohli pán minister nakúpiť v kvetinovom veľkosklade. Nie som síce obchodník, ale gazdovský rozum mi našepkáva, že tam by boli zaplatili menej, prípadne by za minuté peniaze nakúpili viac a mohli tak školám na zdokonaľovanie sa aranžérov poskytnúť ešte viac materiálu. Ale vďaka aj zato.

Verím, že pán minister budú v nastúpenom trende pokračovať a z rozpočtu ministerstva budú na zdokonaľovanie študentov nakupovať aj naďalej. Napríklad by mohli nakúpiť niečo k tomu Audi, čo si prenajali za ťažký peniaz. Dajme tomu nejaké náradie, pneumatiky, olej…. Určite by sa našej škole na zdokonaľovanie automechanikov zišli nejaké tie pomôcky. A najlepšie, ak nakúpia v nejakom renomovanom stánku. My nechceme „bárzjaké“ podradné náradie.

Tak nezabudnú na nás, pán minister. Už dopredu Im veľmi pekne ďakujem v mene všetkých našich učiteľov a  automechanikov.

  • SlabéVýborné (+33 skóre, 37 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?