Publikované: 14.03.2013

Jozef Lukáč: Ďakujeme pán Čaplovič

Martin Mojžiš svojho času, keď bolo plno rečí okolo štrajku učiteľov, navrhol jednu zaujímavú vec. Štrajk, ktorý by napriek štrajku pracovníkov zvýšil produktivitu práce. Že nemožné? Omyl! Úplne reálne.

§ 11 v zákone 245/2008 Z.z. pojednáva o tom, aká pedagogická a iná dokumentácia sa má na školách viesť. Ak by to chcel niekto pred spaním poštudovať, tu je link. Ono, keby sme mali viac písmen v abecede, hádam tej dokumentácie aj viac  by mohlo byť :-) . Samozrejme, nie všetky je treba viesť na všetkých školách ale….

Keď ste na ten link klikli a § 11 našli, dávam do pozornosti dva dokumenty. Pod písmenom j) Katalógový list žiaka a pod písmenom l) Osobný spis žiaka. Aby ste mali aj  vizuálnu predstavu o čo ide, tu sú obrázky.

 

V časopisoch na zabíjanie času nájdete obrázky (zvyčajne dva extrémne podobné) a pod nimi text, že treba nájsť xy rozdielov. Ja by som to v tomto prípade upravil. V dvoch priložených tlačivách nájdite čo najviac spoločných prvkov. Že to nie je až také ťažké :-) ? No nie je. Ten Osobný spis žiaka obsahuje takmer všetko, čo aj Katalógový list. A ak namietate, že v katalógovom liste nie je zmienka o študijných výsledkoch, tak na vysvetlenie uvediem, že katalógový list má aj zadnú stranu a tam je to rozpísané aj po predmetoch. Podrobnejšie.

Predstavte si, že takto dvojmo (ja netvrdím, že evidenciu je treba úplne zrušiť!) musí triedny 30-tim žiakom v triede, ako to Martin Mojžiš nazval, blbostí vypísať. A to samozrejme nie je všetko! § 11 nepustí :-) !!!

Je to teda dosť času, ktorý by sa ušetril, ak by učitelia štrajkovali podľa návodu Martina Mojžiša. Je to čas, ktorý úradníci ukradli žiakom. V tom “vypisovacom” čase by sa totiž mohli venovať výchovno vzdelávaciemu procesu.

Už minule som pánovi Čaplovičovi kvôli futbalistom ďakoval a dnes mu ďakujem znova.

Ďakujem Vám, pán minister, že prednostne riešite drahý prenájom áut ministerského vozového parku miesto toho, aby ste riešili reálne problémy slovenského školstva.

  • SlabéVýborné (+57 skóre, 57 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?