Publikované: 14.06.2013

Jozef Lukáč: SMER nechce znižovať nezamestnanosť!

Prejavy politikov neobľubujem a ak je to v mojej moci, prepínam televízor na hocičo iné. Aj telenákup sa mi zdá vhodnejší. Niekedy sa tomu ale vyhnúť nedá.

Bratislava je momentálne miesto, kde tých prejavov je o niečo viac. Stretli sa tu totiž hlavy najpomazanejšie z pomazaných. Síce len druhá európska liga, ale aj tak je to niečo.  „Zásadné výsledky dvojdňového summitu sa nečakajú. Prítomnosť 20 prezidentov a 13 manželiek hláv štátov je hlavne najväčšou protokolárnou akciou v histórii Slovenska“, napísalo SME .

A nechýba ani Herman Van Rompuy a to je prezident aj tým prvoligovým hlavám pomazaným.

Práve on a Róbert Fico mi spríjemňovali stredajšie popoludnie pri neskorom obede. Nebol som doma a ovládač v moci iných, takže som to vychutnal naplno.

BUDEME SA MAŤ LEPŠIE!!!

To bol hlavný odkaz oboch pánov vážne sa tváriacich na obrazovke. Ono, o vážnej téme aj prejavovali, takže držali líniu. Okrem iných plánov, ako z kola krízy von, je na svete aj plán, ako zamestnať mládež a tým znížiť nezamestnanosť.

„Európska komisia (EK) dnes navrhla prevádzkové pravidlá vykonávania iniciatívy na podporu zamestnanosti mladých ľudí s cieľom bojovať proti ich nezamestnanosti. Ide o iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí s rozpočtom 6 miliárd eur na obdobie 2014 – 2020, ktorú predložila Európska rada na summite 7. a 8. Februára“, napísali openiazoch.sk

Isto sa z toho koláča ujde aj Slovensku a podpora zamestnanosti nás môže len a len tešiť. Otázkou však je, prečo treba bojovať proti nezamestnanosti pomocou toľkých miliárd, keď to ide aj lacnejšie. Minimálne na Slovensku.

Na Slovensku pripíjame, ak sa stúpanie nezamestnanosti zastaví. Predstavte si, že Róbert Fico odmietol zadarmo (tu je dôkaz) za pomoci svojich sociálne cítiacich spolustraníkov zníženie nezamestnanosti o 20 000 ľudí. Zadarmo!!! Stačilo prijať zákon. Pri počte približne 390 000 disponibilných uchádzačov, ktorí chcú dnes predať na trhu svoju prácu, je to  viac, ako 5 % !!!

Máme teda plán. Až z Bruselu. Isto bude dobrý až perfektný.

Treba len veriť, že na Slovensku, kde ešte pamätáme sociálne podniky z čias prvej Ficovej vlády a hrdíme sa tretím miestom v korupcii, sa použije každé jedno euro z pridelenej časti na zníženie a nie na zvýšenie nezamestnanosti.

Ten obed bol oveľa lepší.

  • SlabéVýborné (+10 skóre, 12 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Koller Jan

    Disponovať vzdelaním vo viacerých odboroch môže byť pre mladého človeka dobrou devízou do života. Samotný titul, za ktorým sa mnoho študentov „naháňa“, však ešte po skončení vysokej školy nezaručuje získanie dobrého zamestnania. Vysokoškolský titul ešte nemusí znamenať odbornosť ani kvalitu. Za ostatné roky došlo na Slovensku k inflácii akademických titulov. Vysokoškolské štúdium má v súčasnosti doslova masový charakter, čo je jedným z dôvodov nízkej kvality našich vysokých škôl. Akademický titul dnešným absolventom poskytuje skôr krátky pocit spoločenskej prestíže, ktorý sa však veľmi často vytráca pri prvých skúsenostiach na trhu práce. Myslím si, že pracovať a súčasne študovať s plným nasadením je veľmi ťažké. Pravdou však tiež je, že zamestnaní ľudia študujú prevažne externe a externé štúdium má nižšiu kvalitu ako denné štúdium. Z prieskumov vyplýva, že externí absolventi sa cítia menej pripravení napríklad z hľadiska jazykovej a počítačovej gramotnosti a na trhu práce sa presadzujú skôr vlastnými pracovnými skúsenosťami. Podstatnú skupinu externých študentov tvoria zamestnanci verejného sektora, ktorí si musia formálne zvyšovať kvalifikáciu pre udržanie pracovnej pozície. Vysoké školy na Slovensku sú podrobované rôznym medzinárodným i domácim meraniam. Vytvoriť univerzálnu a objektívnu metodiku je však v skutočnosti problematické. Okrem toho, že je to politická otázka, vždy môže niekto vysloviť oprávnenú námietku proti akejkoľvek hodnotiacej metodike. Preto tvrdím, že najlepšou metódou je aj v tomto prípade zdravý rozum.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?