Publikované: 11.09.2015

Junckerove polopravdy a lži

Prirovnať utečencov zo Sýrie s Čechmi a Slovákmi za totality je polopravda s významne inými historickými a ideologicko-politickými parametrami a porovnávať súčasnú emigračnú krízu s útekom židov z nacistického Nemecka možné je, ale nie je kóšer miešať ju do jedného nechutného a nejedlého ideologického šalátu.
Lžou je tvrdenie o bezvýznamnosti údajných, zatiaľ „len“ 0,11 percenta imigrantov, ktoré denne rastie, v porovnaní s počtom obyvateľov únie. Imigranti sa medzi pôvodným alebo už generačne domácim obyvateľstvom poľahky stratia a rozplynú sa v anonymnom dave?
Pre Európu je aj tento rastúci expanzívny zlomok promile náhlym, prudkým šokom, na ktorý EÚ nie je pripravená a zjavne ho koncepčne nezvláda. Tobôž nie plamennými prejavmi od šprecherského pulta, za ktorými meškajú a zaostávajú skutky.
Väčšina dotknutých Čechov a Slovákov v ich ťažkých časoch už od čias I. svetovej vojny emigrovala do USA, západnej Európy, či Austrálie za prácou alebo z politických dôvodov.
Prijímaní boli do zväčša pre nich blízkeho, kultúrne aj nábožensky príbuzného a s nimi kompatibilného prostredia. Platilo to aj pre židov, ktorí emigrovali do Palestíny a Izraela.
Českí a slovenskí imigranti nemali problém s integráciou, sociálnou inklúziou a rešpektom tamojších zákonov v žiadnej z krajín, kam sa rozhodli odísť, samozrejme, ak tam prichádzali s dobrými a čestnými úmyslami (tie ostatné mohli byť tiež rôzne…).
Varovný prst vyzývajúci k ostražitosti a obozretnosti velí spozornieť voči imigrantom, údajne utekajúcim pred ohrozením svojho zdravia a života a vzápätí si kladúcim požiadavky a podmienky ihneď a na mieste po vstupe na európsku pôdu…
Porovnávať Čechov a Slovákov s dnešnými imigrantmi je urážlivá lož a vydieranie. Tí, vo svojich pohnutých časoch toto nikdy a nikde nerobili…
K ekonomickej a sociálnej integrácii: ešte pred pár týždňami boli na území vítaní aj ekonomickí migranti, o ktorých sa ešte stále so zotrvačnosti tvrdí, že budú prínosom pre ekonomiky Európy. Zmena: najsilnejšia európska ekonomika Nemecko to už vidí inak. Prepĺňané turbo dúchadlo európskej ekonomiky je na konci svojich kapacitných a výkonových možností. Nemecká kancelárka apeluje na ostatné štáty výzvami k solidarite a akceptáciou kvót. Ak by sa imigrantská sila „použila“ pre ekonomiky iných  štátov EÚ tak, že by si z kvót vybrali použiteľnú pracovnú silu podľa potreby, na stole by ostali deravé ľudské práva s ich sociálnymi vnútro-bezpečnostnými nástrahami a dôsledkami…
Vrátiť nazad ekonomických migrantov a z utečencov vyselektovať jedincov s vhodnou a potrebnou kvalifikáciou je ako povyberať si z torty len hrozienka. Kam dáme vlastných nezamestnateľných nezamestnaných? Pošleme ich do Sýrie alebo „zavesíme do skríň“?
Sociálna integrácia je previazaná s ekonomickou. Systém sociálneho zabezpečenia a služieb zamestnanosti bude poznačený zvýšenými nákladmi na rozpočtové potreby MPSVaR (sociálna práca, jazykové a odborné vzdelávanie).
Pred Bruselom a štátmi EÚ, čakajúcimi na deus ex machina Brusela, stoja „na čakačke“ nezodpovedané otázky: Ako chce Brusel vrátiť do krajín pôvodu ekonomických migrantov (ale vecne, vecne, konkrétne, prakticky)? Jednoduchým odvezením za hranicu EÚ? Individuálne alebo autobusmi? Ako a kde  ich chce dostať na jednu hromadu? A kde ich do momentu vyhostenia internovať? Koľkí už boli vyhostení a koľkí vrátení do krajín pôvodu? Alebo, akými nástrojmi chce dosiahnuť účel zákroku aby imigranti zotrvali v štátoch tak, ako určia kvóty o ich prerozdelení v schengenskom priestore?
Čo myslel predseda EP Schulz pod “použitím sily” voči neposlušnej V-4?
Ako chce EÚ integrovať cudzincov z iného kultúrneho prostredia, jednoznačne najmä moslimov, ak  ihneď po prekročení hraníc EÚ vykrikujú: „Allahu Akbar!“? Ako integrovať tých, ktorí sa integrovať nebudú chcieť, ani integráciu potrebovať, lebo oni sa budú chcieť „integrovať“ po svojom, čo zakladá ďalší generačný problém: postačí im život v ghettách na sociálnych dávkach a kšeftoch? Ako chceme integrovať arabských a afrických cudzincov, keď nevieme svojich Rómov?
Čaká nás ich nenávisť a rasizmus k majoritnej spoločnosti, ktorá ich diskriminuje a odmietla, lebo: nevedela ich zamestnať alebo oni sami reálny záujem o prácu, integráciu a sociálnu inklúziu nemajú…
Austrália utečencov neprijíma. Saudská Arábia: „Utečencov neprijmeme, ale postavíme vám 200 mešít“.
Tiež si však nemyslím, že džihádisti sa vmiešavajú do davov utečencov. Iba nesúhlasím s chlácholivými ubezpečeniami oslovených a platených odborníkov na arabský svet…
Ak uveríte „posolstvám“ použitých a zneužitých európskych elít bez toho, aby ste si premietli osobné a sprostredkované poznanie a skúsenosť s reálnou, ale „nezávislými“ a „slobodnými“ médiami politicky korektne neprezentovanou realitou západných a severozápadných krajín EÚ, postihnutých najviac následkami ideológie multikulturalizmu, a nenaštartujete vlastné, samostatné, slobodné a nezávislé kritické myslenie, nielen Európa ale aj Slovensko, budú čeliť nevídaným a ešte nezažitým dôsledkom politík Brusela…
Ide o deštrukciu a likvidáciu pôvodnej Európy nástrojmi organizovaného chaosa, v príprave na jej totálnu zmenu: od Rímskych dohôd k Európskemu spoločenstvu a Maastrichtským dohodám (ktorým (!) Slovensko a Česko v čase vlastných problémov v r. 1991-2 nevenovalo dostatočnú pozornosť, neskôr ani a najmä Lisabonskej zmluve r. 2009 z neznámych príčin) k jednotnému, unifikovanému mega štátu.
Európske elity sú poslušnými živými nástrojmi a vykonávateľmi vôle strojcov Nového svetového poriadka (viaceré z nich sú priamymi účastníkmi obzvlášť utajených Bilderbergov…).
“EÚ nie je v dobrom stave. Máme nedostatok Európy, máme nedostatok Únie. To sa musí zmeniť,” vyhlásil Juncker. Integrácia á la „Viac Európy!“ rovná sa (preklad) jej unifikácia: „Jedna Európa!“. V slovenčine: „Žiadny národ, žiadna identita, žiadna suverenita.“
P.S. Čitateľom prajem pekný a príjemný deň. Či večer, alebo už noc?

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?