Publikované: 03.11.2014

Justičný biznis

 

Sú kauzy, ku ktorým  sa slovenské médiá striktne nevyjadrujú, zbabelo držia bobríka mlčanlivosti, nakoľko sa týkajú prekvitajúceho marazmu brachiálnych zložiek počas  druhej vlády Mikuláša Dzurindu, a vážnym spôsobom by narušili imidž nielen KDH, ktorého nominanti riadili silové rezorty, ale najmä počestného bojovníka proti organizovanej kriminalite Jaroslava Spišiaka.

Kauzy podnikateľov majú niekoľko spoločných znakov  - prepukli v rokoch 2003 s cieľom zbaviť sa nepohodlných politikov a podnikateľov. Na všetkých kauzách participovali pracovníci SIS , prípadne takzvaní legalizanti .

Podnikatelia, ktorých sa týkajú, sú dlhodobo trestne stíhaní a konania nie je možné ukončiť. Ani nevina zdokumentovaná v trestných spisoch, nedáva predpoklad ukončenia desať a viacročných  trestných konaní, vo väčšine prípadoch v súčasnosti vedených na súdoch.

Jediným kritériom a lehotou, ktorú je potrebné dodržať je lehota na premlčanie trestnej činnosti orgánov činných v trestnom konaní, ktorí vo veci nezákonne konali, respektíve špinavú šachovú partiu rozohrali. Nezákonné konanie dlhodobo nie je možné viesť bez organizovanej trestnej činnosti orgánov činných v trestnom konaní, lehota na premlčanie spravidla je desať až pätnásť rokov. To je doba počas, ktorej voči údajnému páchateľovi trestnej činnosti nie je možné konanie zastaviť, hoci skutok, ktorý sa mu kladie za vinu nespáchal.

Premlčanie trestnej činnosti orgánov činných v trestnom konaní zabezpečujú sudcovia nečinnosťou, čiže prieťahmi.  Samozrejme premlčí sa aj lehota na potrestanie páchateľa…, respektíve z dôvodu dĺžky konania údajného “páchateľa” nemožno odsúdiť a uložiť mu trest.

Prieťahy v súdnom konaní patria nepochybne k najmenej náročnému a najspoľahlivejšiemu biznisu sudcov, sú akýmsi nižším levelom  pri zvyšovaní životnej úrovne sudcov, ale najmenej ohrozujúce ich postavenie v justícii. Za rozhodnutia vydané v rozpore so zákonom sú niekoľkonásobné  ”provízie “, cena sudcu narastá s rizikom. Nezákonné rozhodnutia sa  nie vždy dajú zdôvodniť  ” procesnou chybou, nepochopením zákona…. takže riziko, ktoré podstupuje sudca “hrdina”  je o čosi vyššie a spravidla je potrebné “ošetriť nadriadený súd” .

Sudcovia prieťahy zdôvodňujú množstvom napadnutej agendy  a vyhýbaním sa obžalovaných súdnemu konaniu … pravda je však úplne  niekde inde ….

Ku kauzám, ktoré z pohľadu brachiálnych zložiek nie je možné ukončiť patrí trestné konanie, momentálne vedené na Okresnom súde v Nitre, voči zločineckej skupine vedenej Petrom Puškárom pre závažnú násilnú trestnú činnosť.

Obžalovaná zločinecká skupina sa domáha ukončenia súdneho procesu … sudkyňa odmieta konať …

Zvláštny to jav. Piati obžalovaní,  zo závažnej organizovanej trestnej činnosti, vyšetrovaní na slobode sa domáhajú ukončenia konania. Za pravdu im pred piatimi rokmi  dal aj ústavný súd, dokonca priznal za spôsobené prieťahy finančnú náhradu a uložil sudkyni konať a rozhodnúť…

Z vyššie uvedeného vyplýva, že konanie nie je možné ukončiť do roku 2019, kedy bude premlčaná trestná činnosť  elitných policajtov Jaroslava Slávika, Vladislava Mikulu a prokurátorky Koperníkovej, ktorí údajného zakladateľa zločineckej skupiny pred vznesením obvinenia vydierali.

Servilita médií, respektíve tabuizovanie kauzy v médiách  teoreticky mohla napomôcť,  úspešnému  ukončeniu kauzy cestou premlčania, ak by Peter Puškár, údajný zakladateľ zločineckej skupiny neatakoval  orgány činné v trestnom konaní ” podaniami a sťažnosťami”…

Navyše akákoľvek medializácia trestnej činnosti  Ing. Vladislava Mikulu, ktorý vymyslel spôsob vydierania Petra Puškára a zabezpečil  jeho realizáciu v prvej fáze konania, ohrozuje nielen  jeho pozíciu v Národnej kriminálnej agentúre, ale aj jeho beztrestnosť.

Jedenásť rokov života zničených Petrovi Puškárovi, je pre elitného policajta Mikulu slabou náplasťou na ponížené ego, keď Puškár odmietal s výsmechom uhradiť policajtovi sumu päť miliónov, ktorou bol vydieraný.

Mikula v ťažení proti Puškárovi pokračuje ďalším nezákonným konaním, na ktorom sa podieľajú kolegovia, cez  nezákonné domové prehliadky, zadržiavanie v cele predbežného zadržania, odnímanie vecí a finančnej hotovosti bez riadneho spísania, či zastrašovanie zamestnancov.

Pánovi  elitnému policajtovi na výkon spravodlivosti síce štát zveril kompetencie, ktoré dlhodobo na svoju nezákonnú činnosť zneužíva  excelentným spôsobom, avšak šikanovaním Puškára produkuje  dôkazy o vlastnej trestnej činnosti a zneužívaní moci.

Elitný  policajt akosi nepostrehol, že Peter Puškár nie je hora svalov s hrubým krkom  a vyholenou hlavou… ale človek, ktorý vyštudoval psychológiu, právnickú fakultu, navyše disponujúci v konaní s morálnou prevahou.

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?