Publikované: 14.02.2022

K anonymite hlasovania o Zmluve s USA

Svoj mandát poslanci vykonávajú osobne podľa vedomia, svedomia a presvedčenia, a podľa ústavy nie sú viazaní príkazmi. Voličstvo ale vždy má právo vedieť a poznať, ako ktorá zo 150-tich poslaneckých persón vykonáva svoj poslanecký mandát. V praxi sa spravidla hlasuje v intenciách poslaneckého klubu alebo vôle predsedu strany, hnutia. Reálnou slobodnou vôľou disponujú len nezávislí poslanci.
Ide vždy o verejný záujem definovaný v pojme demokracia a v prípade Zmluvy s USA o záujem zvláštnej dôležitosti a osobitného významu pre bezpečnostné postavenie Slovenska vo vzťahu k konfliktu medzi USA a RF nie Slovenska!
Súhlas so Zmluvou zvláštneho významu pre USA nie Slovenska, nad a mimo rámec Zmluvy o NATO, mal prejsť referendom, ibaže cesta k nemu je zablokovaná.
Otvorená Demokracia predpokladá otvorenosť a transparentnosť hlasovania. Hlas volených zástupcov má byť verejný. Parlament mal vo veci zmluvy hlasovať aklamačne: hlasujúca osoba sa postaví a nahlas vysloví svoju vôľu: „Som za zmluvu alebo proti zmluve“. Anonymita je škodnou demokracie. Platí aj na fejzbúku.
Hlasovanie o návrhu uznesenia o Zmluve s USA 9. februára 2022:
https://www.nrsr.sk/web/Page.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=47348
Adresa bydliska každého poslanca je verejná a uvedená tu:
Pokojne ich môžete kontaktovať aj mailom:
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/poslanec&PoslanecID=1047&CisObdobia=8
Tá podoba (!):

Členské štáty NATO s podobnou zmluvou, nechali sa vtiahnuť do konfliktu s Ruskom verzus USA a stali sa tak z pohľadu Ruska včítane USA legitímnym cieľom obranného alebo preventívneho úderu na 6. priorite. Vysvetlivka k potencialite možnej prevencie: Koná tak Izrael voči svojmu okoliu, pozri Šesťdňová vojna v r. 1967. Ak sa Western rozhodne zničiť Rusko, čo má v pláne, pričom Ukrajinu má „na háku“ len ako zámienku, aby mal šancu na víťazstvo (nemá!), musí útočiť (pripravuje sa!) zo všetkých smerov súčasne. Zo smeru Ukrajiny hodí do spotreby v prvej strategickej línii „potravu pre kanóny“ ozbrojené sily Ukrajiny, východoeurópskych štátov spolu s psychicky labilnými vojakmi US armády, pre i keď krátke viazanie časti síl ruskej armády. Z juhu zaútočia na Krym. Na Kaliningrad zaútočia z Poľska. Z Pobaltska zaútočia do hĺbky Ruska smerom na Smolensk (s cieľom oddeliť Bielorusko) a ďalej smerom na Moskvu a Petrohrad. Zo severu (Škandinávia) zaútočia na základne Severného loďstva. Ďalej na Rusko zaútočia z Gruzínska a samozrejme i z oblasti Tichého oceána.
Všetku najmä anglosaskú hordu bude musieť ruská armáda zastaviť. Nakoniec Rusko zvíťazí, no zahynie veľmi veľa ľudí.
Je možné, že prezident Putin sa rozhodne pre preventívny úder. Má na to dôvod. Rusi zvíťazia rýchlejšie a straty na ruskom obyvateľstve budú menšie.
Western ma ako osobu a vlastnou vládou a prezidentkou zradeného občana Slovenska núti a tlačí do súvahy a kritickému vojensky strategickému mysleniu vo vzťahu k bezzmyselným nikam nevedúcim rokovaniam a prázdnej diplomacii, prikloniť sa na stranu Ruska k ním vykonanému preventívnemu úderu. Môže zabrániť použitiu jadrových zbraní alebo minimalizovať nimi spôsobené škody.
Ak Western primerane nevyhovie požiadavkám Ruska, a pokračovať bude v posilňovaní a militarizácii severojužného pásu Trojmoria, odporúčam Rusku preventívny NATO a USA neutralizačný úder v záujme svetového mieru.
Akékoľvek ďalšie sankcie proti Rusku sa otočia proti USA a spojencom. K preventívnemu odvetnému úderu môže dôjsť aj v dôsledku stupňovania sankcií. Sankcie proti Rusku nie sú cesta, tou sú Minské dohody a pre ich neplnenie, otočme to z hlavy na nohy, sankcie proti Kyjevu.
USA majú Európu „na háku“. Podsúvajú ju a predhadzujú cez NATO Rusku v dobrej viere, že sú „za vodou“. Ak USA použili jadrovú zbraň proti Japonsku, zmluvy-nezmluvy, použijú ich proti Rusku. Rusko to vie… v prípade núdze ich použije tiež.
Prezident Ruska Vladimír Vladimírovič Putin:  “… načo by nám bol svet bez Ruska?“. Rusko je nezničiteľné.

Persóny, hlasujúce za zmluvu (79) pričom predseda parlamentu po úraze krčnej chrbtice, Boris Kollár po strate osobnej integrity; vždy sa tak správal aj k ženám: „všetky vás mám rád a u žiadnej sa nezdržím dlhšie než u druhej“ sa hlasovania zdržal, potom, čo generála Žilinku koalícia nevpustila vypovedať o zmluve, dnes dožadujú sa jeho ochrany. Ústava a zákon ale ich policajnú ochranu po hlasovaní v parlamente nepozná. Policajný zbor na to nemá kapacity. Zvolávanie výboru pre obranu a bezpečnosť, ktorý zmluvu odporučil uznesením schváliť, je bezpredmetné.
Za seba ako radový občan „hlasoval“ som proti zmluve. Vôbec ma nezaujíma, ako ľud “naloží“ so zradcami. Pre mňa za mňa, nech chodia hoc aj kanálmi.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Denník N treba zastaviť (!): https://dennikn.sk/2716952/lubosa-blahu-treba-zastavit/

V ruských teritoriálnych vodách pri Kurilských ostrovoch bola odhalená a odohnaná americká útočná ponorka s jadrovým pohonom triedy Virginia, informovalo v sobotu ruské ministerstvo obrany:
https://www.rt.com/russia/549177-us-submarine-violate-waters/
Agresívny prezident Biden povedal svojmu ukrajinskému agresívnemu kolegovi a hlupákovi, že USA zareagujú „rozhodne“ na potenciálnu „ruskú agresiu“.
Bidenova administratíva správa sa rovnako proti vôli amerického ľudu ako slovenská: V USA len jeden z ôsmich respondentov podporuje nasadenie amerických bojových jednotiek na Ukrajinu v prípade invázie Ruska. Mimo NATO? Tak predsa? Americké záujmy sú nad záujmy Aliancie? Tá len poslušne plní príkazy jej najsilnejšieho akcionára? V rámci KSB a DVTR (Pjakin) má pre nich označenie „podpindosi“, čo znamená, že slúžia svojmu a ich „páničkovi“. Putin čelí aj vnútorným ruským podpindosom. Cez Navaľného a jemu podobných chcú v Rusku vyvolať krvavý prevrat na obraz USA a zvrhnúť Putina. Gosudar zvládol následky Gorbačova, Jeľcina, transformáciu ZSSR na Ruskú federáciu, zvládne aj ich.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?