Publikované: 26.12.2020

K autorite Najvyššieho súdu USA

K žalobe Texasu proti štyrom štátom vo veci volieb sa pridalo 16 štátov. Rovnaký počet proti. Šesť ostalo neutrálnych. Zamietnutie žaloby Texasu Najvyšší súd USA odôvodnil že nemôže zasahovať do spôsobov volieb v jednotlivých štátoch Únie a Texas žalobu nepodložil dôkazmi.

               

Najvyšší Súd 11.12. o svojom krátkom vyhlásení uviedol: „Štát Texas nepreukázal, že má zákonné právo podať žalobu, pretože neuviedol súdne rozpoznateľný záujem na spôsobe, akým iný štát vedie svoje voľby. Všetky ďalšie nevybavené návrhy sú zamietnuté ako diskutabilné.“
V uznesení sa uvádza: „Návrh štátu Texas na povolenie výboru SCOTUS podať sťažnosť sa zamieta pre nedostatok legitimácie podľa článku III ústavy.
Podľa súdu „Texas nemá vplyv na spôsob organizácie volieb v iných štátoch Únie.“
Texas teda nemal právo žalovať Gruzínsko, Michigan, Pensylvániu a Wisconsin kvôli ich vlastným volebným pravidlám a zákonom. V žalobe nepreukázal súdne poznateľný záujem na spôsobe, akým iný štát vedie svoje voľby.
Najvyšší súd USA chtiac-nechtiac otvoril tak otázku, či sú USA jednotné a ako také, viazané Ústavou USA.
V reakcii na uznesenie SCOTUS predseda republikánskej strany štátu Texas navrhol odtrhnutie sa od zväzku s USA ako vhodnej odpovede.
„Možno by sa štáty, ktoré dodržiavajú zákony, mali navzájom spojiť a vytvoriť Úniu štátov, ktoré sa budú riadiť ústavou,“ uviedol v ten piatok večer vo vyhlásení predseda texaského GOP Allen West. „Texaský GOP bude vždy stáť za ústavou a za vládu zákona, aj keď iní nie.“
Súd svoje rozhodnutie definoval takto: Štát Texas „nemá ničím doložiteľný záujem na tom“ ako iné štáty Únie uskutočnia svoje vlastné voľby. Tým sa expresis verbis dotkol sily Ústavy USA.
https://abc13.com/secession-texas-to-leave-us-allen-west-gop/8720150/
Únia nerovná sa federácia ani konfederácia. USA sú Spojené štáty americké. Najvyšší súd potvrdil charakter USA ako voľného neštátotvorného zväzku.
Poznámka: Štátotvorným prvkom je národ. USA nie sú národ ale multikulti zmeska. Definícia pojmu národ „nepustí“.
Príklad: Švajčiarsko je konfederácia (spolkový štát) kde štátotvornú silu majú kantonálne vlády, ale aj celoštátne a autonómne kantonálne referendá.
Paralela: Ústava EÚ bola v roku 2004 zamietnutá z podobných dôvodov ako odpoveď na otázku: O aký typ súštátia by malo ísť? Akú silu by mala Ústava EÚ?
K žalobe Texasu sa pripojilo 22 štátov, 22 bolo proti, šesť nezaujalo stanovisko.
Vlastne „pilátske“ ruky si umývajúce stanovisko súdu situáciu neupokojilo ani nevyriešilo.
Najvyšší súd USA 11.12. cestu k pravde o voľbách zbabelo zamietol pod stôl a koberec.
Súd hlasoval v pomere 7:2 za odmietnutie (neprijatie) žaloby. Nič na tom nezmení ani Bidenova inaugurácia.
Predseda súdu John Glover Roberts mal kričať: „Budete zodpovední za nepokoje, ak prevezmeme prípad!?“ A sudcovi Neilovi Gorsuchovi: „Nehovor mi o Bushovi proti Gorovi. Vtedy sme neriešili nepokoje a ty zabúdaš, aká je tvoja rola!“
„A nechcem nič počuť od dvoch nižších sudcov, poviem vám, ako rozhodnúť!“ Sudca Clarence Thomas vraj Robertsovi povedal: „John, to ale bude koniec demokracie.“
Silnejú hlasy na zmenu a zjednotenie volebnej legislatívy, ktorú už pre budúce voľby pripravujú ako ďalší dodatok k Ústave USA republikáni.
Hlavná udalosť určujúca budúcnosť USA nastala rozhodnutím Najvyššieho súdu USA. Teraz už je len otázkou, akou formou a s akou mierou krviprelievania, a ako intenzívne budú prebiehať procesy určujúce rozpad USA.
Z tohto uhla pohľadu je úplne jedno, kto bude prezident USA.
Koniec a oslavy konca žiadnej vojny neznamenajú jej koniec. Druhá bola pokračovaním prvej…
Občianska vojna v USA neskončila. Má svoje pokračovanie. Ukázali to prezidentské voľby.
Aby som jej zabránil, na mieste Najvyššieho súdu USA ich úplne korektne a legitímne vyhlásim za zmätočné, nekorektné a preto neplatné. Najvyšší súd USA urobil veľkú chybu. Beriem na vedomie.
Ústava USA potrebuje zmenu: Zjednotenie volebných pravidiel prezidentských volieb.
Pravdivé a spravodlivé voľby môžu byť kdekoľvek na svete uskutočnené len osobným hlasovaním a papierovými hlasovacími lístkami, pod kontrolou jednej, druhej a nezávislých tretích strán…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

https://www.youtube.com/watch?v=xx5VpDLDyfY

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?