Publikované: 31.08.2019

K „ideologickému a politickému“ zneužívaniu SNP

SNP samotné o sebe bolo politicky „zneužité“ jeho vnútorným ideologickým a politickým aspektom zľava aj sprava komunistami a demokratmi. Po ňom takzvaná demokratická pravica s jej právom na „mať, vlastniť a podnikať“ ako jedno zo základných ľudských práv, dostala „červenú“ stopku.
Každoročne si pripomíname tri slovenské blízke sviatky prelomu augusta a septembra, ktoré sa významným spôsobom vryli do historickej pamäte slovenského národa a slovenskej občianskej spoločnosti a do národnej a štátnej ľudskej, občianskej a politickej sebareflexie, so zrakom upretým do budúcnosti, s nadnárodným európskym významom.
Denník SME ako eprezentatívna vzorka:

Všetci, ktorí po ozbrojenom povstaní proti ideológii nemeckého nacizmu a fašizmu, a po povojnovej obnove Československa a 48-mom roku, lebo svojbytný slovenský národ „de jure“ neexistoval (Masaryk, Beneš) aj preto vtedy nebolo možné nadviazať na kontinuitu, podotýkam, umelého pseudo samostatného Slovenského štátu, majúceho len dočasný význam najmä pre Nemecko v čase jeho Drang nach Osten ako priemyselné a agrárne zázemie jeho budúceho Lebensraum, než politickú, ale nie ideologickú (!) moc v slovenskej časti Československa po takzvanej „nežnej“ prevzal Mečiar, na Slovensku chodili so zvesenými hlavami, gniavení gottwaldovskými a stalinskými komunistami.
Komunistickú ideológiu prijala po abdikácii Beneša prednostne Praha. V tejto časti aj slovenských dejín niet dôvod pre vďaku našim bratom Čechom…
Milan Rastislav Štefánik “predpripravil” Slovensko na jeho úplnú samostatnosť, o ktorú nás dnes naše “elity” po vstupe do EÚ a toho nadnárodného, transatlantického spolku “úspešne” pripravujú…
Treba naplno pripomenúť, že ten Západ, ktorý nás vždy “chcel” nás ale v kľúčových momentoch našich dejín, vždy zradil. Táto skúsenosť nám velí obozretnosť a ostražitosť. Dôvodov je dosť.
Eurohujeri a centristi EÚ nás postupne a sústavne pripravujú o samostatnosť, zvrchovanosť, hrozí nám úplná strata našej identity a štátnych insígnií. Slovenský štátny znak už “nechutí” ani “našim” hokejistom. Keby aspoň voľačo hrali. Iba “reprezentujú”. Po štvrť finále.
„V marci 1969, po víťazstvách hokejistov ČSSR nad ZSSR na šampionáte vo Švédsku sa oslavy v uliciach zmenili na politické protesty. Po prvom zápase (21. marca 1969, víťazstvo 2 : 0) sa v Bratislave zišlo zhruba 2 tisíc ľudí. Asi polovica z nich sa následne presunula z centra mesta na Miletičovu ulicu – pred budovu vtedajšieho veliteľstva sovietskej armády. Polícia ich násilím rozohnala, pričom zadržala niekoľko osôb. 28. marca 1969 po ďalšom víťazstve ČSSR nad ZSSR 4 : 3 prišlo na námestie SNP asi 20-tisíc ľudí. Približne 10 tisíc ľudí odtiaľ pochodovalo k sovietskemu konzulátu a k veliteľstvu armády. Podobné protesty boli aj v ďalších slovenských mestách (v Košiciach asi 1 200 ľudí).“ Zdroj: Wikipedia a Vpád vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Pamätáme ešte naše slávne hokejové víťazstvá nad Sovietmi? Ten hokej mal život. Horel za ľud, a za vlasť. Čím boli motivované? Čím je motivovaný dnešný slovenský hokej? Hnus.

Máme tu aj čerstvú kauzu sochy maršála Koneva v Prahe s jeho kontroverznou „oslobodzovacou“ rolou v roku 1945 u nás a 1956 v Maďarsku.
So sovietskou oslobodzovacou armádou k nám v druhom slede prišiel červený boľševický, stalinský teror.
Ideologicky a politicky násilnou cestou bol potlačený demokratizačný proces v Československu, čo zavŕšila intervencia vojsk časti Varšavskej  zmluvy 21. augusta 1968 a zotrvanie sovietskych vojsk na území Československa po 21. auguste 1968 a husákovská normalizácia.

Po II. svetovej vone šlo o rozdelenie vplyvov víťazov na sektor ZSSR s jeho obmedznou slobodou a suverenitou a ostatný Západ. ZSSR sa na druhý pokus po páde berlínskeho múra a vnútornom rozklade a rozpade na druhý pokus (Gorbačov, Jeľcin) nevratne “spamätalo” a transformovalo sa na Ruskú federáciu s prezidentským systémom.
Jeho geopolitickou „hrozbou“ je dnes len prirodzený inštinkt a pud sebazáchovy, a ak je to potrebné, využitie aj medzinárodno-právnych inštitútov nutnej obrany a krajnej núdze. Západ koná kontraproduktívne, proti zásadám spooločného zmieru a mieru.
Zdrojom hrozby sú euro a transatlantické štruktúry, americký  deep state a zbrojárska loby s jej priemyslom. Na vznik Vesmírnych síl USA je RF pripravená primerane reagovať s pridanou hodnotou.
Ak bolo ZSSR lživým Západom a USA aj „uzbrojené“ dnes si s tým Rusko (dobrá skúsenosť) poradí. Tí darebáci ale Rusku bez kože na ksichte vytýkajú jeho ekonomickú malosť a zaostalosť (infraštruktúra, priemysel) pričom sami nesú gro bezočivej zodpovednosti.

V súčasnosti prebiehajú prípravné procesy preformátovania USA a Veľkej Británie, čo predznamenáva nevyhnutné preformátovanie EÚ a pevninskej Európy. USA, ktoré sú v hegemoniálnej agónii a trepú ručičkami a kopú nožičkami, nezvládajúc problémy vlastnej domácej demokracie a riadenia ich zložitého super systému, uniká im schopnosť zaistenia sociálnej bezpečnosti občanov ich federálneho súštátia. Namiesto toho realizujú svoj plán na ekonomické oslabenie EÚ, zmenou vektorov obchodných zmlúv medzi GB a USA, pričom paralelne podporujú rozvoj ekonomiky Mexika na báze podpory výroby automobilov; na jednej strane dochádza k obmedzeniu predaja nemeckých áut v USA, na druhej sa umožňuje Nemcom rozvinúť svoj automobilový priemysel v Mexiku. Obchodná vojna je dôsledok takzvaného „voľného“ obchodu, viazaného (!) trans globálnymi obchodnými zmluvami, namiesto slobodného obchodu, ošetreného dvojstrannými čiastkovými zmluvami. Kontroverzný múr na severe Mexika nemá brániť len migrácii do USA z amerického juhu, ale aj opačným smerom, lebo tento pohyb je aj podľa geopolitických analýz a prognóz v budúcnosti neodvratný; Američania začnú utekať pred stupňujúcim sa násilím toho už reálneho všestranného a neriadeného Chaosa a disorder. Aj v USA prebieha už len boj o moc, nie o vládu. Práve sa strieľalo v Alabame na futbalovom zápase stredoškolákov, zatiaľ minimálne 10 zranených tínejdžerov; teroristický útok znova pripomína aj brejvikovčinu. Zasa budú nasledovať obvyklé kecy.
Po sobotnom útoku v Alabame (doplnok) sa strieľalo v Texase. Zatiaľ 5 mŕtvych 21 zranených, páchateľ mŕtvy. Ďalšie kecy.

EÚ politicky vajatá bezzmyselnými sankciami voči Rusku a nerieši svoj vzťah s budúcim regionálnym prediktorom Iránu na blízkom východe. V reálne kvalifikovaných kruhoch politickej geografie sú známe prognózy islamizácie Európy a vzniku islamského európskeho Kalifátu. Stretávajú sa s osobnou, sprostredkovanou informačnou, poznatkovou a zážitkovou skúsenosťou európskej občianskej verejnosti, pred ktorou je reálny stav vecí zamlčiavaný, cenzurovaný ako neprípustná xenofóbia a islamofóbia. Súčasne silnie antisemitizmus a supresia (utláčanie) a ostrakizácia (vytláčanie) kresťanstva z Európy. Mimo ňu má charakter genocídy (blízky a stredný východ). Ale aj ďalej (Ázia).
Rusko, vytlačené na okraj spoločnosti „slušáckych lepšo-ľudí a elít“ akože „pokrokového slobodného a liberálno-demokratického“ Západu a jeho „civilizačného“ a kultúrneho „ okruhu, si „nerušene“ robí a organizuje svoje veci podľa vlastného prediktora. Pod „diktátom“ Západu.
Prognózy čoraz bliššie pravde hlásia migračný pohyb typu úteku občanov Západnej a severozápadnej Európy do Poľska a krajín V-4; tá má sa stať a je, zatiaľ si to celá neuvedomuje, zárodkom renesancie Rakúsko-Uhorska. Je tu príprava aj na osobitný útvar Medzimoria. Poľsko inklinuje viac na sever, k Estónsku, OLitve a Lotyšsku, proti Rusku, Bielorusko a Ukrajina ostávajú “mimo”. Takzvané politické „jadro“ EÚ ostane osamotené. Uzavrie sa do seba (návrat do 50-tych rokov). Európa sa totálne preformátuje. Ostáva len nádej, že nevojenskou cestou.
USA patria k umelým štátnym konštruktom, ktoré nevznikli prirodzeným spôsobom ako národné štáty. Je im predpovedaný vnútorný rozklad a rozpad, tak ako Ukrajine, a preformátovanie, ktoré zväčša Rusku nehrozí.
Vplyv globálneho prediktora Číny je neodvratný. Ľudské práva sem alebo tam. To je jedno. Navzdory nim. Bez významu a vplyvu pseudo demokratov, pseudo liberálov a najnovšie aj liberastov pŕzniacich ľudské práva, už aj cez pedofíliu, nielen „bežnú“ dúhu. Bude musieť postaviť zoči-voči islamu. Spor ostane len o pedofíliu a mnohoženstvo (manželstvá). A „rodovú rovnosť“. Dnes už len zdanlivo silnej LGBTIQP (+) a stále pestrejšej komunity sa nebude mať kto zastať. A Weisenbacher bude v denníku Pravda vykrikovať, že vraj „kresťanské cirkvi mlčia! To je od kresťanov nekresťanské! Veď ich platíme aj z našich daní!“ Palica má dva konce. A príde aj Obušok a cepy von z vreca! A renesancia objektívnej prirodzenej antropologickej apokalyptickej (Jánovo Zjavenie) pravdy. Plevy budú spálené. Ostane len živé a pre život stvorené.
Nože, a koľkože už je tých pohlaví a rodov?

Ideológiou takzvanej „liberálnej demokracie“ priam sršia najmä oligarchizované a liberálno-fašistické a fašizované denníky Nenávisť , SME, Pravda, týždenník Týždeň a celá liberalistická a liberastická piata kolóna Slovenska s časťou parlamentnej a mimoparlamentnej opozície a s ňou kolaborujúca časť „tretieho sektora“ v symbióze.
Samotná demokracia, ak nie je reálne kontrolovaná jej nositeľom, ktorým je vlastne apolitický a anti ideologický ľud, má v sebe potenciál, dnes liberálnej nastupujúcej post demokratickej tretej totality.
Politicky rozdelená bola aj parlamentná zostava vo veci rozdelenia Československa. Pri moci bol kontroverzný Mečiar. Jediný, ktorý nepáchol ideológiou. Aj tá, schvaľujúca prvý zákon štátu.

Mečiarovské kontroverzie, spôsob jeho vládnutia (amnestie, milosti), zbabranej privatizácie (a po ňom Dzurindu) národného majetku a dôsledky pre slovenskú ekonomiku tu „neriešim“.
Skôr ma zaujímajú veci okolo predvstupových rokovaní našej „obnovy vzťahov s takzvaným demokratickým o Západom“ a prístupovou asociačnou zmluvou cez prizmu ideológie a politiky (vydieranie Západom).
Jeho vyhlásenie „Keď nás nebudú chcieť na Západe, obrátime sa na Východ.“ (vydieranie Západom).
Videnie partikulárnych politických záujmov v priestore svetovej geopolitiky dnes aj Slovensko dostáva do jasnejšieho svetla.

Takzvaný Veľký November 1989 je po dnešnom obzretí sa po ňom a jeho výsledkoch, zmiešaných naplnených a nenaplnených očakávaní,  vlastne jednou z prvých „demokratizačných“ oranžových revolúcií na obraz „slobodného a demokratického“ euro a transatlantického Západu.
Ozývajú sa hlasy za obnovu SNP, dá sa im rozumieť ako výzve na reparát zbabranej a ukradnutej „nežnej“ (lebo oranžová!)…
Jedným dychom dodávam, že spoluzodpovednosť nesú vyzývatelia, a nehodno veriť ani im.

Dnes len 45-ročnému A. Dankovi, predsedovi SNS a slovenského parlamentu, možno vyčítať kadečo ako komukoľvek v politike, a budem rád, ak si túto kritiku prečíta:
Andrej Danko, ak na sebe intenzívne zapracuje (vzdelanie, dikcia), môže mať aj on a jeho strana pre Slovensko politickú budúcnosť.  Sám priznáva, že mu chýba politická skúsenosť (lišiaka Bugára, Fica, a ďalších) a ak má aj politický talent, mal by ho naplniť tvrdou prácou na sebe. Má v sebe istú mieru autenticity, a to, čo ho postretlo s jeho rigorózkou je dnes bežné v politike i mimo ňu.
Ibaže porušil tým kódex verejného politika a jedného z najvyšších ústavných činiteľov. Tiež nie sám.
Hoď kameňom, kto si bez viny.
Mal by si ujasniť aj svoj navonok prezentovný vzťah k Izraelu, poklonou západnému múru bývalého židovského chrámu, a prinajmenej dve stránky holocaustu (uznesenie parlamentu o antisemitizme) a nielen on, položiť si otázku role umelého štátu Izrael vo vzťahu k Iránu (šiiti) a Saudskej Arábii (sunniti).
Antisemitizmus je všeobecný globálny fenomén.
Židov delím na judaistov (Tóra, Talmud), umiernených, neutrálnych a svetských judaistov a judaisticko-svetských sionistov, hlásiacich sa myšlienke Veľkého a mocného Izraela (porovnaj s veľké a mocné Nemecko a Taliansko); toľko k nacizmu a fašizmu);
1. Čo je politický sionizmus?
(ideológia)
2. Čo je politický islam?
(ideológia)
Čo je nacizmus (národný socializmus) a fašizmus?
(ideológia)
Kde sa v tom priestore ideí a myšlienok, uvádzaných do života, nachádza Slovensko ako členský štát “veľkej a mocnej” Európskej únuie? Ideológia. Slovensko sa vraj (ústava) neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo.

Slovensko si akútne, vo vlastnom životnom záujme, pre jeho trvalé existenčné a existenciálne prežitie a udržateľnios vlastných štátnych insígnií, nanovo musí sformulovať, ujasniť, potvrdiť a artikulovať svoj charakter daný preambulou, hmotným a nehmotným jadrom ústavy a vlastné slovenské národno-štátne záujmy v širokom a otvorenom geopolitickom priestore a EÚ a svoje postavenie v rámci V-4, na základe dennej osobnej a sprostredkovanej zážitkovej skúsenosti s členstvom Slovenska v euro a transatlantických štruktúrach.
Toľko aj ku Dňu Slovenskej ústavy.
A k “prihrievaniu si politických polievočiek” slovenského a proti slovenského politického spektra, pseudo liberálno-demokratickej politickej, pseudo politickej, mimovládnej politikárčiacej piatej kolóny a ostatnej spoločenskej luzy “pravdoláskarov”.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?