Publikované: 04.05.2020

K likvidácii pamätníkov a histórie, tridsať rokov pamäte Slovenska

V súvislosti s Covid a krízou vzdelávania sa má „doháňať“ len nevyhnutne potrebné učivo. Dáva “šancu” vypustiť dejepis s povinných štátnych programov vzdelávania. Ostane len ako záujmová veda. Je možné, že si to „osvojí“ aj liberál SaS, slniečkár minister školstva.
Článok venujem 75. výročiu oslobodenia Československa.
Lebo, tu i tam a stále viac, objavujú sa nápady na debatu o pomníkoch sovietskych osloboditeľov. Pokusy obviniť Rusov ako zodpovedných za útok Nemcov na východ a Rusko. Spochybniť zásluhy Rusov na oslobodení…
Sovieti hnali Nemcov Slovenskom a Českom až do Berlína, až kým na budove Reichstagu nevztýčili ich sovietsku vlajku. Ruská dôslednosť.
Správali sa ako víťazi (východný blok Európy pod správou sovietskeho Kremľa po dobu 40 rokov). Ako vtedajší „spojenci“. Aj do Berlína sa snažili prebojovať prví… (dôsledok: Rozdelené Nemecko a Berlín).
Ruská federácia ale dnes nie je ani Stalinovo, Chruščovovo, Brežnevovo, Gorbačovovo, ani opilca Jeľcinovo, ale Putinovo (jastrab s ultra vysokým IQ a schopnosťami!) post sovietske Rusko je dnes  Spoločenstvo slobodných a nezávislých štátov, s centrom starej „matičky Rusi“ v Moskve. Tú nevydali nikomu. Zvrat nastal pri Stalingrade (Leningrad, Petersburg).

Sovietske Rusko po smrti Stalina prestalo budovať jeho „hard“ komunizmus. Kult Stalina padol v 50-tych rokoch nástupom Chruščova. Došlo k zmene: idea komunizmu sa zmenila na „soft“ socializmus s komunistickou ideou už len na pozadí, lebo ide o utópiu, hoci pod vedením „Sovietskeho (akože “komunistického”) ústredného kúrenia“.
Komunizmus mal a má rôzne podoby (Čína, Severná Kórea…). Ibaže Čína je dnes svetová ekonomická veľmoc. Nižšia, ale aj stredná trieda, na rozdiel od tej v USA, v Číne silnie…
Treba si uvedomiť, že taká obrovská rozloha sa nedá organizovať demokratickými voľbami ako v malých štátoch a štátikoch, platí to pre Rusko, Čínu aj USA. Príznačný pre ne je polo alebo prezidentský systém a vlastné kontrolné mechanizmy moci. Okrem toho, Helsinský protokol odmieta miešanie sa do vnútorných záležitostí suverénnych štátnych celkov. To len “liberálni demokrati” vyvážajú ich predstavy o demokracii do celého sveta. Vieme, ako to dopadlo na Ukrajine. A v Afganistane. A v arabsko-moslimských krajinách…
Na Blízkom východe je jedinou reálnou demokraciou Izrael.
Okrem toho, vládnutie musí mať kontinuitu, koncepciu a prediktor: Čo chceme, čo potrebujeme, a to v opore o názory občanov štátu (spätná väzba). Vo všetkom samozrejme nie.
Také vládnutie, ako 30 rokov predvádza Slovensko, a to tak, že každá nová vláda zmetie zo stola to, čo urobila tá predošlá, je na hovno. Aj preto sa Slovensko vlastne nikam neposunulo (v mnohom vždy začína od znova. Lebo to, čo bolo predtým, bolo všetko zle).
A ešte sa tým chvália a predvádzajú, akí sú práve oni úžasná vláda, s tým najúžasnejším vládnym programom, že Slovensko takú vládu ešte nemalo.
Takto chápaná demokracia je niekedy často (takmer vždy) prekážkou.
Odkaz EÚ: Členské štáty nie sú povinné demokraciou podľa jednotného vzorca. Mohol by som uviesť príklady. To je ale na úplne iný článok.

Prišla Pražská jar 1967, rok a 21. august 1968. Poučenie z krízového vývoja a „normalizácia“. ZSSR v dobe studenej vojny pod vedením Brežneva „pritvrdil“ geopolitickú obrannú doktrínu obmedzenej slobody jeho satelitov ako vojnovej koristi II. svetovej vojny.
Po Brežnevovi, Andropovovi a Černenkovi nastúpil dôverčivý a naivný hlupák Gorbačov. Spôsobil zrútenie ZSSR, čo bol významný pozitívny prelomový moment v dejinách Ruska a jeho doktríny.
Varšavská zmluva zanikla 31. marca 1991. 21. 6. 1991 odišiel z územia Československa posledný sovietsky vojak. 2. júla zanikla RVHP. 26.12. t.r. sa rozpadol ZSSR, čo malo znamenať aj koniec studenej vojny. Neznamenalo. NATO ostalo. Naivný Gorbačov sa nechal oklamať sľubmi, že sa Aliancia nebude rozširovať.
Dnes sa Rusko nebezpečne tlačí k hraniciam NATO. Studená, dnes  hybridná, vojna pokračuje a akceleruje. So zástupnými dôvodmi proti Rusku (Ukrajina, Krym).
Bývalé ZSSR pod vedením Putina (typ parlamentnej demokracie s prezidentským systémom) pokračuje v boji o svoje sebaurčenie a miesto vo svetovej geopolitike.
Ak je Putin diktátor, Kto je Erdogan? Európske hodnoty platia? Pre koho áno, pre koho nie? Problém s Orbánom a Poľskom? Kto je väčšou hrozbou pre EÚ Orbán, či Erdogan s jeho islamom (sunnitský islamský štát)? Poľsko je čudné. Sledujem. Historická pamäť zaznamenala jeho expanzivitu voči Česku aj Slovensku. Maďarská nehrozí. Je po Trianone, Maďarsko je členský štát EÚ, revízia nebude. Prekryté vrstvami medzinárodných právnych aktov.
Covid-19 je ale všeobecný test slobody a demokracie. Núdzové opatrenia musia byť len na dobu nevyhnutne potrebnú a vratné do normálu po odoznení nákazy. 

Za dramatických okolností (obliehanie Kremľa Jeľcinom, útek Gorbačova do exilu a jeho návrat) zo slobodných volieb vzniklo Spoločenstvo nezávislých štátov a Ruská federácia.
Moc prevzal Putin. Dnes prepisuje ústavu a rieši ďalší spôsob svojej existencie s podporou jeho strany Jednotné Rusko. A čelí pokračujúcej a stupňujúcej sa hybridnej agresii Westernu. Lebo „Rusko treba zničiť“.
Rusko má svoj vlastný vnútorný politický a vonkajší geopolitický prediktor. Proti doktríne Pax Americana. Založený na DVTR: http://leva-net.webnode.cz/products/verze-dvtr-se-schematy/
Vo Veľkej vlasteneckej vojne zahynulo 20 miliónov Sovietov. To sú štyri Slovenská a dve Česká…
Mimochodom, slovanských obetí bolo 5 krát viac, než židovských a nik to nemá za genocídu ani holocaust. Koncom dňa Hitlerovho „Blitzkrieg“ mala byť genocída všetkých Slovanov: Barnetova doktrína, Harwardský projekt a z germánsko-rakúskeho prostredia, narodený v Japonsku, Caudenhove Kalergi a jeho Kalergiho plán, ktorý pokračuje: https://sk.wikipedia.org/wiki/Richard_Nicolaus_Coudenhove-Kalergi
Niekoľko papalášov EÚ, aj Merkelová, sú laureátmi Kalergiho ceny.
Poznámka: Kalergiho ako zakladateľa paneurópeizmu možno porovnať s Teodorom Herzlom, zakladateľom sionizmu: https://sk.wikipedia.org/wiki/Prv%C3%BD_sionistick%C3%BD_kongres
Ani jeden z týchto plánov alebo projektov, tobôž Barnetova americká doktrína, nepočítajú s pojmom slovanské národy. Majú sa rozplynúť v anglo-franko-germánskom prostredí.
Slovania a slovanstvo nemajú mať v „novom svete nového svetového poriadku“ miesto. Nielen, že sme malý štát (čo nám západné „mocnosti“ určili!) ešte sa v tom utvrdzujeme. V EÚ nesmieme mať silný hlas.
Naše pchanie sa „do jadra“ (či čo to je) EÚ (Nemecko-Francúzsko) je ilúzia. Môžeme sa len poriadiť. To je asi tak fšetko (ef ako fčela). Do tamtoho prostredia môžu preniknúť len títo análolezci: Kukan, Lajčák, Korčok, Kiska to mentálne nezvládol, Čaputová exceluje a ďalší „novozvolení“ euro hujeri a kariéristi; (euro poslanec z oka otcovi vypadnutý Šimečka mladší, za Progresívne Slovensko) a tak ďalej…
Aj preto je na tom Slovensko stále horšie. Toto ale pospolitý nevzdelaný ľud nevie, volil „Matovičov efekt“. Lebo isté vzdelanie sa mu zakazuje, ale on sa ani vzdelávať nechce. Preto nemá šajn ani o DVTR (odkaz vyššie). Ani ho nerozklikol. Mám-nemám pravdu? Liberálna slobodná vôľa sa mení na boj s vlastnou lenivosťou, chcieť vedieť.

Mimochodom, rozmach Nemecka a hitlerizmu má na svedomí najmä Západ, ktorý sa len prizeral a ustupoval Hitlerovi „v záujme európskeho mieru“.  Bola z toho svetová vojna  ako pokračovanie prvej, nedokončenej…
Vieme si predstaviť, čo by bolo, keby Sovietska červená armáda vyhnala Nemcov len zo svojho územia? A „príklad“: Zastavila by sa pred Duklou? USA a spojenci by sa museli angažovať v celom ostatku západnej Európy. Že by sme nemuseli prežiť 40 rokov totalitnej neslobody? Hmm…
To je možno pravda. Ibaže dejiny písalo Rusko až do Berlína. USA a Západ sa správal rovnako. Ten, kam vstúpil vojnovou nohou, jeho zóna vplyvu. Okrem toho, Rusi spravidla vojnu nezačínali, ale ju končili.
Rusko dnes ekonomicky smeruje na východ, prinútené Západom. Ešte aj to Westernu vadí…
Pre tých čo hľadajú, v možnosti nájdu tu:
St. Petersburg hosted the summit of the Association of Independent States (CIS) 20.12.2020
Odtajnenie dokumentov k prepisovaniu histórie. Uvádza Vladimir Vladimirovič Putin:
http://en.kremlin.ru/events/president/news/62376
Viac zdrojov tu: http://www.blogovisko.sk/k-75-vyrociu-konca-a-historii-ii-svetovej-vojny.html

Povojnové generácie a tie post „nežno-revolučné“ s mozgami vygumovanými vépéenkármi a havloidmi, dnes westernovskými liberálmi a slniečkármi, s ich „liberálnymi hovnotami“ nemali čo zabudnúť a nič sa nenaučili.
Živý príklad: Pražskí Hřib, Kolář, Novotný; Praha 6 a maršál Konev. A čo je horšie, postoj českej vládnej „verchušky“. S Rusmi sa malo rokovať v zmysle zmluvy z roku 1996.
Konflikt Česko-Rusko má európsky a svetový rozmer.
Kto rúca spomienkové artefakty, odkazy na históriu svojho národného štátu, svetlú aj tmavú, stráca pôdu pod nohami pre dnešok a budúcnosť…
Kto nemá minulosť, nemá budúcnosť. Platí to pre každý štátotvorný národ a peripetie jeho dejín.
Dnešná sloboda začína strácať obrysy slobody. Spoločenstvo uhlia a ocele sa zmenilo na Európske hospodárske spoločenstvo, a to na Európsku úniu s ambíciami super štátu typu ZSSR. Moc nad členskými štátmi postupne preberá „verchuška a ústredné kúrenie“ EÚ.
Obzvlášť krajiny V-4 majú zlú skúsenosť a zle znášajú odoberanie našej suverenity a zvrchovanosti. Aj federáciu sme tu už mali. Konfederácia vyhovuje Švajčiarom. Možno mohla aj Československu.

Toto sú tendenčné sračky generácie post vépéenkárov (rodičia slniečkárov a dnešného Progresívneho Slovenska a novej “liberálnej” neomarxistickej ľavice) a tých, čo socializmus osobne nežili a neprežívali:
https://dennikn.sk/blog/1648872/za-komunistov-bolo-lepsie/
Bolo. Slovensko je dnes rozkradnuté, vytunelované a na dne. Všestranne. Spoločensky, ekonomicky, mentálne, mravne, ekonomicky.
Prestaňte už socialistickej ľavici nadávať do komunistov! Vlastencov a národovcov máte za nacistov.
Nemáte pod nohami pevnú pôdu, ktorou je slovenská dedičná postať, našich otcov a dedov, matiek a starých matiek, ktoré túto krajinu budovali po oslobodení…
Ste hodnotovo vyprázdnení liberálni fašisti s vygumovanými mozgami!
Páchate na Slovensku zlo. Ste ideologický smog.

Pomníky a pamätníky všetkého druhu majú ostať. Optimálne tam, kde boli umiestnené. Navzdory developerom. Aby sme nezabudli. Každý by mal mať tabuľku s vysvetľujúcim komentárom.
Ako Mein Kampf (predaj povolený len s vysvetľujúcimi komentármi). Kniežatá zloby (Protokoly sionských mudrcov) sú k dispozícii s označením: Antisemitský pamflet.
Všetky vojnou, Rusmi i spojencami zničené európske mestá, boli v rámci možností, obnovené do podoby ich predošlého stavu aj s pamätihodnosťami.

Schopnosť a spôsobilosť empatie USA pre dejiny Európy je obmedzená neprítomnosťou živej osobnej a priamej zážitkovej skúsenosti. Okrem občianskej vojny juhu proti severu o ich ústavu, skúsenosť I. a II. svetovej vojny na svojom území, mimo Pearl Harbor a vojenských misií mimo USA, nemajú. Tú ale majú americkí vojnoví veteráni a rodiny padlých, hnaných Deep State do Vietnamu, Iraku, Sýrie, Afganistanu, s ktorým majú zlú skúsenosť aj Rusi ešte ako sovieti. Tu a teraz neriešim. Len cez úctu k padlým. Naše vojenské misie sú tiež dotknuté smrťou…
Za všetkými zahraničnými misiami USA bol a je len záujem USA pre seba. Pokým sami nezničia ich Deeep State, k zmene nedôjde. Deep State usiluje o odstránenie Trumpa.
Ako politika ho nemusím. Politika nie je obchod. Jedno vyhlásenie tak, druhé plus tvitter inak…
Rusko má svoju historickú pamäť. Nezabúda. Vezmite to  a vedomie.
Toto tu a teraz odkazujem najmä povojnovým a post husákovským generáciám a dnešnej, Westernom a ním, cez falošné pseudo liberálne hodnoty manipulovanej a zneužívanej mládeži.
Inak budú problémy. Ak budú, tak ešte žijúci pamätníci na vás ukážu prstom. Kam zaleziete? Kde sa ukryjete?
Kolář, Hřib a Novotný dnes chodia kanálmi a s ochrankou. Česku vyrobili medzinárodný problém. Lebo Konev.

Ak by bolo socialistické riadenie a plánovanie pružnejšie, mohlo priniesť lepší efekt. K podobným slobodám by sme sa postupne dopracovali vlastnou prácou aj my.
Garantujem vám, že existujú osoby, ktoré na socializmus (aj za prítomnosti ruských vojsk, ktoré tu vlastne nič nerobili, len boli a bývali a do ničoho sa nemiešali) nedajú dopustiť. Nepociťovali ani potrebu preliezať hraničné ploty a utekať na Západ.
Sovieti vedeli, poznali hranice svojich „protektorátnych“ možností. Lebo Helsinská konferencia 1975. V auguste 1975 bolo v Záverečnom akte Helsinskej konferencie schválených desať princípov. Európske desatoro tvorili tieto zásady: Zvrchovaná rovnosť a rešpektovanie práv, ktoré vyplývajú zo zvrchovanosti, neporušiteľnosť hraníc, zdržanie sa hrozby silou alebo požitia sily; územná celistvosť štátov; mierové urovnanie sporov; nezasahovanie do vnútorných vecí; rešpektovanie ľudských práv a základných slobôd, vrátane slobody myslenia, svedomia, náboženstva a presvedčenia; rovnoprávnosť a sebaurčenie národov; spolupráca medzi národmi; svedomité plnenie záväzkov podľa medzinárodného práva.
Tu a teraz si vyhodnoťte stav vecí dnes. A neskúmajte len Rusko.
Napokon, a kde bol Západ 21. augusta 1968? Vrieskal proti Rusom len cez tlač, Hlas Ameriky a Slobodnú Európu. A kde bol vo veci Mníchovskej dohody a Viedenskej arbitráže?
Sú aj osoby, pamätníci, ktoré proti prítomnosti sovietskych vojsk u nás nemali výhrady. Boli sme chránení pred ideologickou diverziou Západu. Rovnako to vnímam tu a teraz.
Pamätám: Mal som sveet sixteen: Hral a spieval som protest songy. Boli problémy. Ale o tom sú  úžasné Pelíšky. A Báječná léta pod psa.
Neviem sa dopozerať Nemocnice na okraji mesta. Prvá zobrazila socialistický obraz skutočných ľudských elít a socialistickýh honôt, vo svetle socialistického realizmu; druhá séria priniesla post socialistickú pravdu o privatizácii zdravotníctva.  A obraz darebákov verzus postavy z prvej série a ich osudy.
Seriál Sanitka zachytil socialistické zdravotníctvo a záchranárstvo verzus zrada. Odporúčam aj Inžiniersku Odyseu. Osoby, postavy, ľudské charaktery. Učebnica ľudskej etiky, mravnosti a pravých ľudských hodnôt.

Fakt je, že „súdruhovia hore“ nevládali držať krok s rýchlym tempom kapitálu. Boli aj problémy so zdrojmi a ich prerozdeľovaním. Štát dotoval tovary, služby, zdravotníctvo, školstvo aj kultúru. Tu i tam nebol toaletný papier. Stálob sa na banány, pomaranče.
Západ prekypoval tovarmi  a pozlátkom. Ľudia už nechceli len Tuzex. Ak kto nebol „problémový“ mohol „von“. Aj na Západ. Tu i tam sa dozviete na fejzbúku. A tu. No, nechajme to…

Vedel by som vám aj, čo vyvádzala Vépéenka a jej predáci (nezverejnené fakty a svedectvá). Organizovala verejné lynče poctivých riaditeľov socialistických podnikov. Príprava na privatizáciu. Lebo tí “zlí  „komunisti“. Dnes už podnikov v štátnom vlastníctve niet. Do čela štátnych inštitúcií dosádzajú svojich nominantov. Zlyhávajú. Takú korupciu, aká je na Slovensku už 30 rokov „po nežnej antikomunistickej“ socialistické Slovensko nepoznalo.
Predáci VPN, na čele s Fedorom Gálom (hlavný “gestapák”) behali po väzenských zariadeniach, lebo kontrola helsinských dohôd a ľudských práv. A provokovali. Keď z nich vytiahli päty, bola väzenská vzbura. Prvá vypukla v Želiezovciach. Postupne všade. Ostatná krvavá v Leopoldove. Prišla Havlova amnestia. Po nej toto:
https://www.interez.sk/leopoldovsky-masaker-najkrvavejsi-utek-vazenia-historii-slovenska-pri-ktorom-vazni-brutalne-zavrazdili-5-dozorcov-dnes-25-rokov/
Dnes sú v politike a hrajú sa na „demokratov“: Tárajú, provokujú a provokujú… (cez ich tlač a médiá…). Najmä Fedor Gál a Budaj sú kontajnery zloby a nenávisti.
Poznámka: Dodnes som nepochopil, prečo sa ten úžasný literárny vedec Peter Zajac, zamiešal do politiky; mohol urobiť o to viac prospešnej roboty pre teóriu a dejiny literatúry aj slovenskej, a poetiku…
Tu ich máte „hrdinov“: https://sk.wikipedia.org/wiki/Verejnos%C5%A5_proti_n%C3%A1siliu
Boli prví, čo zničili Slovensko, ktoré sa z „nežnej“ ani nestačilo spamätať. Nespamätalo sa do dnes. Je bezbranné a bezmocné. Prichádza čas, keď treba začať aj na túto nôtu. Vládny program má svetlé aj temné stránky. Zdravotná poisťovňa stačí jedna plus pripoistenie štandardu. Zriadenie samostatného správneho súdu právnická obec uvíta. Otázkou je systém voľby prokurátora a vyhliadnuté osoby.
Sanovať treba sociálny a dôchodkový systém. Neodpustím si znova: Na stole je základný nepodmienený príjem.
Mám pokračujúcu obavu o školstvo a vedu. V akom stave ešte neboli. Zlatý socializmus.

Na fejzbúku bol zdieľaný článok, píšuci o tom, že aj v Bulharsku ktosi chce vyhodiť do povetria pamätník ruským osloboditeľom. Žiaľ, zatiaľ sa mi ho spätne nepodarilo dohľadať. Netušil som, že práve preň napíšem ďalší článok o ochrane pamiatok našim osloboditeľom. K 75. výročiu konca II. svetovej vojny. Fejzbúk ho nájde a strčí mi ho pod článok. Dám ho sem.
Našiel som ale staršiu podobnú správu z roku 2013 (páchatelia typu výtvarníkov novej liberálnej vlny typu Lorenc a Kalmus a “mysliteľov” typu Arpád Soltész); nasprejovaný odkaz „Bulharsko se omlouvá“ je v češtine:https://www.teraz.sk/zahranicie/pamatnik-sofia-prefarbenie-ospravedlneni/55845-clanok.html
https://dennikn.sk/466907/pomaloval-bilaka-oblial-tisa-extremisti-sa-mi-vyhrazaju-ze-kalmusa-treba-jedine-zabit/
Extrémistom a darebákom (Peter Kalmus a Ľuboš Lorenc) sa ďalší extrémisti, lebo menovaní neboli exemplárne odstíhaní, lebo ako správni „liberáli“ vrieskajú: „Slobodáááá…! Demokraciáááaa!
OČTK sa „zľakli“. Odstíhali Rostasa peňažným trestom štyri tisíc eur za citácie Štúrovcov…
OČTK a súd mali jasno v tomto: Rostas „zabudol“ odsúdiť holocaust.
Liberasti behajú po slobode a beztrestne vyvádzajú…
Weisenbacher vypísal ďalšiu anketu a anticenu Homofób roka.
Bude značkovať.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?