Publikované: 19.10.2020

K Matovičovmu „priznaniu“ a verejné obstarávania

Matovičova vláda podpísala zmluvu na nákup trinásť miliónov antigénových rýchlotestov s troma firmami v celkovom objeme 57 miliónov eur.
Pre „zahriatie“:
S tajomstvom bola konformná a plná obdivu aj „Mamá“ Merkel:Pozoruhodné je aj toto: Papá Franz pod „božou ochranou“ v Mexiku; Trumpa “nemá za kresťana”, lebo „stavia múry namiesto mostov“:Štát (Úrad štátnyh hmotných rezerv) uzavrel zmluvy s troma dodávateľmi. Sú už zverejnené v centrálnom registri. Eurolab Lambda dodá 10 miliónov testov za vyše 43,4 milióna eur. Od Abbott Laboratories kúpi štát dva milióny testov za takmer 10 miliónov eur.
Milión testov kúpime od JUHAPHARM, s. r. o. za 4,2 milióna eur. Firma Eurolab Lambda už pred pár dňami dodala Slovensku prvých 500-tisíc rýchlotestov, plánovaná nová zásielka je násobne väčšia (3,95 eura za kus bez DPH.
Podľa všetkého došlo k porušeniu zákona o verejnom obstarávaní. Eurolab Lambda a.s. má problém: Dlh na odvodoch voči sociálnej poisťovni vo výške viac ako 17 miliónov eur:
Dodávku 10 miliónov testov dodáva firma z Trnavy (Roche), ktorá vraj sociálnej poisťovni dlží  peniaze za odvody, a nemala by sa preto tendra zúčastniť:
http://eurolambda.sk/o_nas ; https://www.roche.sk/
Centrálny register zmlúv:
https://www.crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?order=22&art_zs2=Eurolab%20Lambda%20a.s.&art_predmet=&art_ico=&art_suma_spolu_od=&art_suma_spolu_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&searchEurolab Lambda by vôbec zákazku nemala dostať, pretože k dnešnému dňu má dlh v sociálnej poisťovni vo výške 17 285,46 EUR, takže podľa slovenských zákona o verejnom obstarávaní sa nemôže vôbec uchádzať o verejné tendre, zákon to zakazuje, ak firma má dlhy na sociálnom alebo zdravotnom poistení. Ako je možné, že firma s viac ako 17 000 eur dlhu na sociálnom poistení je pripustená do tendra a bola jej zverená štátna zákazka v objeme 10 miliónov testov za bezmála 44 miliónov EUR?Hypotéza (konšpirácia): Lebo Trnava.
Klientelizmus ide ruka v ruke s korupciou (uprednostňovanie „svojich“).
My ale máme anti korupčnú a anti klientelistickú vládu!
Médiá si v nasledovnom týždni Matovičovo „priznanie“ rozoberú na súčiastky.
Občas sú na niečo dobré…

Na slovenskom sa bude testovať aplikačnými kitmi od juhokórejskej firmy SD Biosensor, Inc. O týchto testoch sa zmieňuje Svetová zdravotnícka organizácia ako o limitovanej edícii testov v počte iba 120 miliónov exemplárov určených pre chudobné rozvojové krajiny 3. sveta a rovnako pre krajiny s nízkymi a strednými príjmami obyvateľstva. Túto špeciálnu a obmedzenú edíciu 120 miliónov vakcín pre chudobné krajiny pomohla zafinancovať nadácia Bill & Melinda Gates Foundation:
https://www.who.int/news/item/28-09-2020-global-partnership-to-make-available-120-million-affordable-quality-covid-19-rapid-tests-for-low–and-middle-income-countries
http://www.sdbiosensor.com/xe/
Za seba testovanie vítam
, osvedčí moju covid negativitu alebo pozitivitu.
Ibaže (1): Pri nešetrnom zaobchádzaní s testovacou tyčinkou môže dôjsť k poškodeniu hematocefalitickej membrány zadnej steny nosohltana; v krajnom prípade hrozí výtok mozgovo-miechového moku:
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/po-testech-na-covid-19-kapal-zene-s-poskozenou-lebkou-z-nosu-mozkomisni-mok-40338231
Testy budú vykonávať rýchlo zaškolené osoby.
Ibaže (2) konšpirácia (z reklamy: tu už nikto nič negarantuje): Mám problém, či tyčinky neobsahujú covid už z výroby, preto si v dobrovoľnej karanténe vyčkám aj na výsledok druhého testu.
Chcem veriť, že ešte nie som „na hlavu“.

Sobotný liek proti SARS-CoV-2 (gumený projektil):
                

Od neho je už len krok k ostrým „liečikom“ so zaručenou garanciou úspechu „liečby“. A stannému právu (totálny zákaz vychádzania). Môže k nemu dôjsť na dobu 14 dní, podľa výsledkov celoplošného testovania; zrejme lokálne alebo regionálne…
Ďalšia šanca na Matovičovo európske prvenstvo možno budúceho veľkého smelého a odvážneho štátnika typu Churchill alebo Železnej Lady Tatcherovej… (možno aj na Nobelovu cenu “mieru”).
Aj za pokus o vydieračskú habaďúru na potenciálnych odmietačov plošného testovania obmedzením zdravotnej starostlivosti na minimálnu možnú zo zákona…
Samozrejme, aj tu a teraz žiadam predčasné voľby.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickybcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?