Publikované: 08.04.2021

K medzinárodnému dňu Rómov

Nik ich nediskriminuje, nik neutláča, nik neobmedzuje ich ľudské práva a slobody, zo spoločnosti sa vyčleňujú na jej okraj sami. Dobre socializovaná spoločnosť len odmieta ich spôsob života. To je celá „nenávisť“ k Rómom. To je celý proti rómsky rasizmus. Nie oni, my sme obete ich rasizmu, hmotnej a mentálnej biedy.

Odpor a nechuť nerovná sa vždy pravý rasizmus an sich (o sebe): Definujem tým pravý a nepravý rasizmus: Ten druhý zakladá neprístojné správanie príslušníkov cudzích civilizačných a kultúrnych a náboženských na územiach civilizačne, kultúrne a nábožensky autochtónnych národných štátov, čo prekladám do „zrozumiteľnej“ slovenčiny: Neprispôsobivosť. Naplno platí aj pre domácich „našich“ Rómov! Vnucovanie cudzieho náboženstva islamu. A práva šaría. Migranti, utečenci, azylanti. Česť výnimkám. Ale to je samozrejmosť!
Trvalo dlhé  roky, než „utláčaná, diskriminovaná a prenasledovaná“ neštátotvorná, len na štáte participujúca, skupina doslovne „rómskych extrémistov“ pod ochranným dohlľadom Amnesty International, prestala konečne terorizovať rodinu Oskara Dobrovodského, Ul. Družstevná, Malacky (pre oživenie pamäte):
https://www.google.com/search?rlz=1C1BNSD_skSK946SK946&sxsrf=ALeKk02-K7TeYLx7HjRDrfsaHfWfiitvQg:1617888063906&source=univ&tbm=isch&q=Oskar+Dobrovodsk%C3%BD&sa=X&ved=2ahUKEwjI99ba3u7vAhXegv0HHVPaCIwQjJkEegQIChAB&biw=1067&bih=505
https://www.google.com/search?q=Oskar+Dobrovodsk%C3%BD&rlz=1C1BNSD_skSK946SK946&oq=Oskar+Dobrovodsk%C3%BD&aqs=chrome..69i57.83246j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Pohŕdam ľahostajnými Malačanmi, ktorí sa vo veci svojho riadneho občana nepostavili na odpor voči magistrátu mesta a svojim voleným zástupcom!!!
Pohŕdam takým policajným zborom, ktorý vo veci „ťažkej rómskej otázky“ nepomáha a nechráni riadnych občanov!!!
Pohŕdam takým štátom!!!

Rómom nik nebráni v ich vzdelávaní a riadnom živote. Nik im nebráni používať ich kodifikovaný jazyk, práve naopak, bol pre nich vytvorený a je im ponúkaný. Štát podporuje prezentáciu ich kultúry a umenia. Medzinárodné hnutie nech je, ale na Slovensku sú jeho požiadavky na nediskrimináciu rómskeho etnika neopodstatnené! Nik im nebráni v práve na súkromie, ale nesmú ním zasahovať do práv iných; nik nechce, a má právo odmietnuť nasťahovanie do blízkosti svojho obydlia rodine, akou bola rodina v Malackách!
Na druhej strane, je výsostným právom zamestnávateľa z dvoch záujemcov o prácu, vybrať si vhodnejšieho (kvalifikačné a pracovné spôsobilosti): ak majú Rómovia “smolu” je to ich smola. Nie diskriminácia. Nuž, o tom je trhový mechanizmus a trh práce. Má ktosi čosi proti? Má! Neomarxisti! Ich nová progresívna ľavica! Čo hľadá na Slovensku? Pýtam sa na Progresívne Slovensko (Bihariová). Proti ústavná strana. Lebo ideológia! Slovensko sa ale neviaže na žiadnu ideológiu! Ústava SR Čl.1 odsek 1!
Mimochodom, vnucovanie zamestnávania negramotných a nedovzdelaných či nevyučených, Rómov-neRómov, je obmedzovanie základných práv podnikateľov na ich slobodné podnikanie a práva slobobodne nakladať so svojím majetkom a vlastníctvom, slobodnou voľbou, komu podnikateľ zverí svoje pracovné prostriedky a nástroje podnikania! Ide o základné ľudské právo pravice!
Zamestnávanie Rómov nech je vecou štátnych podnikov! Tak aj dopadli! Slovensko je z Ústavy trhová ekonomika, predpokladajúca kapitalistické podnikanie!
Na Slovensku aj pre Rómov musí platiť: musí platiť (!) „má dať-dal“!
Ak Rómka chce, stane sa predsedníčkou Progresívneho Slovenska. Čo sa ako šéfka „neziskovky“ Ľudia proti rasizmu, navrieskala proti Dobrovodskému! Biznis mala vtedy, má ho dnes. Chystá sa vládnuť a riadiť štát.
Ak Róm chce, stane sa vládnym poverencom pre rómsku menšinu. A má prístup k finančným zdrojom. Ostatok si domyslite (tiché odčerpávanie finančných zdrojov odkiaľsi-kamsi a bezodnej diery; aj zadruhej Matovičovej protikorupčnej vlády):
https://www.minv.sk/?spravy_rk&sprava=pri-prilezitosti-medzinarodneho-dna-romov-navstivil-usvrk-predseda-vlady-heger-a-minister-vnutra-mikulec
Dokonca europoslanec za OĽaNO, Pollák. Plus kráľovský plat europoslanca. Rovnejší medzi rovnými.
Nik im nebráni žiť a viesť riadny občiansky život. Len pozrite ich príbytky. Tzv. samo vylúčené rómske komunity a osady. Ak dostanú štátne byty, zlikvidujú ich. Skúria dvere, okná, parkety. Pripúšťam: Ak si postavia sami, starajú sa. Kde, ako… (okolnosti).
Rómska agenda je dnes len zneužitá súčasť neomarxistickej agendy. Socializmus nič také nepodporoval. Rómovia boli rovnou súčasťou pracujúcej triedy, socialistickým štátom chráneného marxistického proletariátu.
Všetci sme si boli rovní, a tí rovnejší sú aj dnes. Všetci dospelí sme boli zamestnaní. Ak kto prácu odmietal a žil príživníckym spôsobom života, v base pracovať museli. Pracovať a učiť sa! Aj dnes musí platiť: „Má dať-dal!“. Nastupuje čas pred primárneho vzdelávania od troch rokov. V rómskom aj štátnom jazyku. Ako ale chce vláda zaistiť a vytvoriť pre trojročné detičky dochádzku a najmä podmienky miesta ich návratu do domáceho prostredia, aké je? Chcete si ich nasťahovať k sebe domov? Na úrad vlády? Do parlamentných poslaneckých kancelárií? Či?
Ich resocializácia, inklúzia a integrácia má dve strany jednej mince: Vyžaduje prednostne záujem, ochotu a odpoveď najmä rómskej strany.
Prestaňte už akceptovať to, do čoho vás vláda tlačí, čomu vravia diskriminácia Rómov a rasová segregácia. Ich správanie primárne zakladá ich mentalita a mentálna výbava. Čo sa teda smie? Je viac “musí!“ než môže a chce. Ale to nie je náš ale rómsky a vládny problém. My nie sme oni, nie sme ako oni. Nenesieme na za nich ich vinu.
Väčšinová riadne socializovaná spoločnosť má iné existenčné a existenciálne problémy. Byť ako my, a patriť medzi nás, nik im nebráni. Naopak, vítame to. Mám ale pocit, že stav je umelo udržiavaný. Aby bolo o čom v politike. Utajená identita Rómov (Facebook Group):
https://www.facebook.com/groups/365411150486978
Za ostatné roky, čo ma „pochytila“ empatia, som do nich investoval desiatky a desiatky eur. Po troche, ako mi vyšlo. Naostatok chýbalo mne.V decembri a februári som im zabezpečil drevo na kúrenie. Sporadicky im robím potravinové nákupy. Rozdal som staršie oblečenie. Malej kúpil topánky a hodinky; pristavovala ma s otázkou: „Ujo, koľko je hodín?“. Pre trojmesačné dieťa som dve 800-gramové balenia sušeného mlieka; žena má muža a dieťa otca. S pupkom ako fitlopta. Drevo na káru som mu nakladal ja. Sedel na lavičke a čakal. Matky som sa spýtal: „Dieťa nemá otca? Mám náhradnú vyživovaciu povinnosť?“ Matka: „Hen leží, nevládze…“. Šla tam káva, cigarety… sladkosti deťom.Ako pedagóg, učiteľ vo výslužbe, pracoval som aj ako asistent učiteľa. Aj s autistkou.
Výsledok: Mám chuť chodiť kanálmi. Lebo: „Daj!“ „A ešte daj!“. Kol-dokola. Efekt: NULAPozdravujem neomarxistov a Irenu Bihariovú. Nenávidí bielych. Je ambiciózna. Je BLM. Je Antifa. Vravia si antifašisti. Odpovedzte: Som rasista? Odpovedám si. Nie. Som „na hlavu“.
Odkaz vládnemu OĽaNO a rómskym aktivistom: Neskúšajte ma! Sociálne pracovníčky zamerané na rómsku populáciu často robia to, čomu sa vraví: nekonečný príbeh umývania stále pribúdajúceho špinavého riadu; príslušníci rómskych komunít ich majú za slúžky. Kol-dokola. Aj ony potrebujú z niečoho žiť.

Znepokojuje ma zákaz používania pomenovania tejto etnickej skupiny ich samo názvu: Cigáni. Oni sami názov Rómovia odmietajú a nepoužívajú: „My sme Cigáni!“. 
Potvrdzuje to aj názov ich špičkového reprezentatívneho umeleckého hudobného telesa: „Cigánski diabli!“. Ten názov ich neponižuje, sú naň hrdí! Pre mnohých je ich označenie Rómovia, priam urážlivý.
Platí kastovníctvo; priniesli ho so sebou z Indie okolo 10. stor. a prichádzajú s ním ako tam najnižšia kasta do Európy aj dnes.
V tejto veci ma nezaujíma ani stanovisko akademickej a pseudo akademickej obce. Zaujíma ma len jediné: Právo tejto etnickej skupiny, vlastne v diaspóre, ako židia, na vlastné sebaurčenie.
Jedni sa hlásia k slovenskej a iní maďarskej národnosti, ku ktorej majú bližšie. Nie sú národ ako trebárs Kurdi, štátotvorné ambície nemajú.
Rómovia zväčša „participujú“  na štátotvornom národe štátu, kde práve žijú.  Alebo sa vyberú inam. Za vyššími sociálnymi dávkami. Alebo…
Mám sa klaňať tým, čo v živote niečo dosiahli a vymanili sa..? Mimoriadna udalosť? Áno i nie. Skôr samozrejmosť. Povinnosť.
Vládnu tlačovku k téme mám za násilie na väčšine. Neomarxisti:
https://www.ta3.com/clanok/1207656/tb-premiera-e-hegera-k-medzinarodnemu-dnu-romov.html
Úplne to isté, ako Denník N: „Matka, syn gay, ale neskutočne dobrý človek!“):
http://www.blogovisko.sk/dennik-n-propaguje-homosexualitu.html
Však aj my sme dobrí ľudia! Večná téma pre pravicu a ľavicu. Jeden z dôvodov existencie politických strán, hnutí a ich „živobytia“. Zväčša preto, že niektorí politici sa inak živiť nevedia. Blahoželám im k ich agende. Však  im ju aj  platím; politikárčia za moje.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?