Publikované: 13.02.2015

K najväčšiemu referendovému „hajlajtu“

Hana Fabry (Pravda)“: „Som kresťan, preto sa na referende nezúčastním“ znamená, že nie som občan. Prázdne gesto falošných kresťanov, tých, ktorí sa za kresťanov vydávajú a sami označujú a hrdo pyšne považujú. Biblia (Nový Zákon) im odpovedá: „Veľa vyvolených, málo povolaných“. Mt22,14 To znamená, že prísny kresťan sa do svetských politík nezapája, je však riadnym platcom daní. Mal by sa úplne vzdať aktívneho i pasívneho volebného práva? Ak však platím dane, dostávam za ne služby a podieľam sa na chode štátu. Poznámka – rigorózni kresťania sa na svetských politikách nezúčastňujú. Na Slovensku ich je cez 20 tisíc, ktorí sa zriekli štátnych financií. Lebo – oni “nie sú z tohto sveta”. Do vašich “dobrodružstiev” sa nezapájajú, však o to starostlivejšie si, často v skromnej pokore, chránia svoje vlastné rodiny. Ostatok sú zväčša kresťania iba krstným listom. Lebo. U vás, “dobrodruhov” pokory niet. Iba spupnosť a arogancia.
A spýtal sa ich: „Čí je tento obraz a nápis?“ Odpovedali mu: „Cisárov.“ On im povedal: „Dávajte teda, čo je cisárovo, cisárovi, a čo je Božie, Bohu.“ Mt 22, 15- 21.
Referenda sa zúčastnili veriaci i ateisti.
http://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/345372-dobrodruzny-roman/
„Samostatnou kapitolou tohto príbehu boli sociálne siete a médiá, ktoré suplovali politickú odvahu postaviť sa hodnotovým otázkam referenda čelom.“ Áno, boli nimi „odvážne“ Pravda, SME, aj nový „pravdoláskar vykresľujúci pravdivý obraz spoločnosti“ Denník N, ktoré sa hodnotovým otázkam referenda obrátili zadkom. Na svojich stránkach „filtrovali“ možnosť vyjadrenia priaznivcov a zástancov referenda.
Denník N (M. Kostolný) https://dennikn.sk/42092/o-laske-sa-nema-hlasovat/ Referendum nebolo o láske. Ale najmä o rodine, prírode, rozume a prirodzenosti. http://www.zemavek.sk/articles/view/kto-pojde-na-referendum-je-proti-laske
http://www.zemavek.sk/articles/view/referendum-o-rodine-a-suvislosti
Anna Záborská: „Vzhľadom na naše dlhoročné skúsenosti, s osobitným zameraním na rodinnú politiku, upozorňujeme, že ak sú porušované alebo ignorované základné biologické a stáročiami overené princípy v prístupe štátu k rodine potom nutne a logicky nastáva rozklad a rozpad spoločnosti.“ http://zaborska.sk/2015/02/09/vyhlasenie-mimovladnych-platforiem-k-vysledkom-referenda-o-rodine/
Aliancia za rodinu nie je sama o sebe, združuje 107 spriaznených mimovládnych organizácií so spoločnou hodnotovou orientáciou.
Fabry: „Vďaka geniálnemu rozhodnutiu LGBTI lídrov, že budú ignorovať nedôstojné a zavádzajúce diskusie s predstaviteľmi Aliancie za rodinu, boli navyše médiá nútené obrátiť sa na ľudskoprávnych odborníkov a odborníčky, ktorí sa téme venujú dlhodobo a systematicky. Karta sa začala obracať.“ Verejnosti vymývali mozgy pseudo autority, od nedovzdelaných „dlhoročných odborníkov“ po falošných teológov a „vykladačov“ Písma.
K dôstojnosti vyjadrení IĽP (Weisenbacher a jeho vojna kresťanom plus ich označenie – sektári a katolibanci), ideovej a programovej posily SaS Schlesinger: „zmrdi, mormóni (…)“ si verejnosť utvorila názor včas a dôsledne, mnohí, pôvodne odmietači účasti, napokon práve preto šli vyjadriť svoj názor a presvedčenie a odpovedali na referendové otázky.
Oveľa geniálnejšie by bolo, keby LGBTI lídri nespustili kampaň za rovnako pohlavné manželstvá, adopcie detí a sexuálnu výchovu na svoj obraz – referendum by nebolo. Odpadol by dôvod. Otvorenou ostáva otázka spôsobu úpravy spolužitia homosexuálov a sexuálna výchova. Adopcie dostatočne upravuje zákon. O sexuálnej orientácii žiadateľov o adopciu ako podmienke sa nezmieňuje. Nad právami dospelých sú ľudské práva detí (Dohovor o ľudských právach detí). Interrupcie a eutanáziu rieši biohumánna etika. A nad scestnou sexuálnou výchovou neodňateľné ľudské právo na výhradu vo svedomí detí i rodičov, ktoré je nad “právom” na vzdelanie.
Takmer milión respondentov referenda (neprekročiteľné kvórum) s ich 90 percentným ÁNO je viac než dosť.
Stokrát opakovanú lož treba 100 krát označiť za lož!
Referendum nebolo platné ale úspešné.
Dej pokračuje.
Tak teda – hor sa do „dobrodružstva“ za okrúhlym stolom!

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?