Publikované: 02.01.2022

K národnej hrdosti

Hrdosť štátotvorného slovenského národa je potláčaná jeho volenými lídrami a samotným voličstvom. Aká volebná ponuka, taká voľba, aj keby nebolo koho voliť. Odmietnutie aktívneho volebného práva s výsledkom neplatných volieb „nehrozí“.

Politici vzchádzajú z takého mentálneho a občianskeho prostredia, aké je. To je slovenský „circulus vitiosus“ (zostupná špirála). Mentalita a intelektová výbava (národné, občianske a politické vedomie) voličstva sú s výsledkami volieb spojené nádoby.

Fejzbúk hýri ponukou národných, vlasteneckých skupín a výziev na národné zjednotenie. Ibaže všetky tieto politické subjekty „kopú“ len za seba a pre seba, o sebe a pre seba. Ich ego im nedovolí spájanie a zjednotenie do národného frontu. Na fejzbúku sa len naprázdno tára. Vôbec nie je využitý jeho potenciál pre spájanie, zjednotenie,  jeho socializačná, socializátorská, sociálno-organizátorská  a mobilizačná funkcia… napr. Harabin, aby sa nezabudlo: „Víťaz prezidentských volieb“ pohorel v parlamentných… dnes je proti všetkým a len za seba a o sebe a pre seba (mečiarovský syndróm a diagnóza LEN ON). Áno, vie, a chcel by som ho v parlamente. Iba sa správa ako solitér s jeho JA. Na fejzbúku, v Podtatranskom kuriérovi,  Slobodnom vysielači a na Youtube. Mediálny mainstream a mienkotvorné televízie po ňom ani nepáchnu. V prieskumoch neexistuje. Pokúšal som sa s ním spojiť (ponuka poradenského mentoringu); márna snaha. Na dobrú radu nedá, ignorant. Tak prichádza o praktických spojencov pre reálny a silný politický subjekt a ostáva sám… výsledok jeho činnosti: NULA.
Na fejzbúku vôbec, každý “kope” len za seba. Globalizátorom systému to vyhovuje. S jednotlivcami si hravo poradí…

Slovenský štátotvorný národ ako postupne zanikajúca entita má čoraz menej priestoru. Hrdosť sa mení na otroctvo. Slováci a Slovenky, člováci a človečice, a na čo všetko ste ešte hrdí/é? Pridávam falošných “kresťanov hruďobijcov”.

Pred Silvestrom som fejzbúku toto: Ak budete oslavovať Silvestra, lebo očakávate lepší a šťastlivejší nový rok, pamätajte: Lepšie už dávno bolo. Všetko zbabrali “demokrati”. Takzvaná demokratická väčšina na to príde, ak už bude neskoro. Ale už je.

Demokracia je od Novembra 1989 a po svojvoľnom, ústavne pochybnom rozdelení Československa, rozkrádaná “demokratmi”… a dnes Matovič/Hegerovou “antikorupčnou” vládou, prezidentkou a ústavným súdom. Budú obvyklé novoročné kecy.
Demokracia bola „uchopená“ všelijako inak, než by mala: samé práva a slobody, žiadne povinnosti, svedomie a osobná nedeliteľná zodpovednosť.

Novoročné kecy: Aj prezidentkin prejav, zvykanie si… a k ochranným opatreniam a nariadeniam: “Nesprávajme sa poddansky ale kráľovsky!” To znamená (ak som porozumel) toto: “My si rozkazovať nedáme, urobíme, čo nám povedia!” (uvedomelosť, súdržnosť, v záujme nás všetkých). A budeme im ich priania („naše priania“…) čítať z očí… za seba: Už mi takmer nič nejde rozumom ani srdcom… o domino efekte vakcinácie (prvá, druhá, tretia, štvrtá, piata dávka…) som tu: https://notorickyobcan.blogspot.com/2021/12/domino-efekt-vakcinacie.html

Späť k prezidentkinmu prejavu: Najskôr nás systematicky rozdeľujete a rozbíjate, odoberáte nám naše občianske práva (referendum) a teraz chcete našu súdržnosť a zomknutosť. Také “nedemokratické”… Moc nemožno extrahovať od vôle ľudu voľbami a uzamknúť sa s ňou… ak chcete vedieť, kto je kto, dajte mu moc.
Správy RTVS sa rozhodli obmedziť možnosť komentovať tento príspevok (novoročný prejav hlavy štátu) pretože diskutujúci porušovali základné pravidlá slušnej diskusie (s výrokom Hegera fejzbúk „naložil“ ako uznal za vhodné):

Veľký November bol rozkradnutý, sprivatizovaný a vytunelovaný. Následne prišlo pochybné rozdelenie Československa, aby mohlo pokračovať materiálne aj mentálne vykrádanie a rozkrádanie štátu ”na svojom” a pokračujúci rozklad jeho štátnosti zvnútra aj zvonka. Toľko aj k „oslave“ dňa slovenskej “samostatnosti, zvrchovanosti a suverenity”.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan.

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?