Publikované: 17.09.2020

K Navalného údajnej „presvedčivej“ otrave novičokom

(dokonca) „novým ešte agresívnejším typom novičoku“. Dostal som to mailom. Bez uvedenia odkazu na zdroj (pre šírenie týchto správ pre mail bežné). Nie ale pre korektnú žurnalistiku. No, to je jedno. Informácií je na weboch dosť, aby to kto to dodnes (ne)vedel či aspoň tušil, o čo ide…
Kto chce vedieť, vie
.

Novičok a západná neomylná rusofóbna propaganda
Peter Dálik, absolvent Chemicko-technologickej fakulty SVŠT píše (odovzdávam bez redakčnej úpravy, ak chcete, meno Dálik „vypípajte“ ide o ním kdesi zverejnený komentár, ktorého zdroj sa mi nepodarilo dohľadať a doplniť sem, vyzerá to na blog Alebo fb príspevok).
Aha! Mám to! Tu je zdroj (len pre registrovaných používateľov fejzbúku):
https://www.facebook.com/peter.dalik
Pán Dálik reaguje na toto:
https://hnonline.sk/svet/2208483-die-zeit-za-otravou-navalneho-novym-typom-novicku-stoji-kremel
Pacient Navalný sa cíti zo dňa na deň lepšie, vyzerá, akoby sa nič nebolo stalo… (už aj vyšetrovateľom “veselo spieva“):

Dálik: „By ma veľmi zaujímalo čo za debila píše takéto články (Navalný a novičok). Aj to, aké má vzdelanie, a čo za magora podsúva tieto kraviny.
Som absolvent Katedry organickej chémie, píše istý pán Dálik, Chemicko-technologickej fakulty Slovenskej vysokej školy technickej (dnešný Ústav organickej chémie Materiálovo-technickej fakulty Slovenskej technickej univerzity) v Bratislave. Študoval som na tejto katedre aj nadstavbový, vedecký smer. Takže, neskromne sa stále považujem za odborníka na organickú chémiu.
Samozrejme, súčasťou môjho štúdia boli aj organofosfáty, nielen ako bojové otravné látky, ale aj ako pesticídy. Aj toxikológia.
Pri použití nervovo-paralytických bojových otravných látok, kam patria Sarin, Soman, Tabun, VX, IVA, Novičok a mnoho ďalších, nie je problém niekoho zabiť. Problém je skôr opačný, ako niekoho nimi otráviť tak, aby nezomrel. Poďme k toxicite. Kim Čong-nam zomrel po zásahu jednou kvapkou americkej nervovoparalytickej látky VX. V literatúre sa uvádza, že Novičok je 5-8-krát toxickejší, ako americká VX, Nemci dokonca uvádzajú, že je až 10-krát toxickejší, ako VX. Tak akú mrňavú dávku by museli dostať Skripaľovci a Navaľnyj, aby prežili? Po zásahu nervovoparalytickými látkami smrť obvykle nastáva do niekoľko minút od tohto okamihu. Smrť nastáva rýchlo, bez ohľadu na to, či táto látka bola požitá, vdýchnutá, alebo prešla cez pokožku, čo pre tieto látky nie je žiadny problém.
Už odparenie jedinej kvapky v uzavretom priestore, alebo vdýchnutie jediného zrniečka (u tuhej, nekvapalnej verzii Novičoku) spôsobí smrť do niekoľko minút. Tým, že tieto látky blokujú cholínesterázu, spôsobia neuveriteľne silné kŕče, také silné, že postihnutý si môže v kŕči až sám zlomiť kosť; tiež zablokujú dýchacie a hladké svaly, skrátka všetko, k čomu sa normálne vedie nervový vzruch.
Zaujímavou otázkou je: Prečo mal Navalný pri prevoze do berlínskej Charité spodnú časť tváre zakrytú rúškom? Pred nebezpečným covidom?
Okrem toho, v blízkosti Navalného mala sa pohybovať neznáma tajuplná žena, ktorá sa “potom” kamsi stratila…
Poznámka editora: Spastické tvárové kŕče a zverské zavýjanie bolesťou zmieňuje Aeronet v popise epizódy pobytu Navalného na toalete lietadla po vzlete do Moskvy; médiá až do momentu objavu „čerstvého nálezu“ na plastových flašiach s balenou vodou v hotelovej izbe mesta Tomsk, incident na toalete lietadla nezmieňujú (v hre bol len plastový pohár čaju v kaviarni Viedeň na letisku). Fľaše z izby hotela Xander v Tomsku:

Lietadlo po kolapse Navalného núdzovo pristálo v Omsku. Koniec poznámky.
Dálik pokračuje: „Skripaľovci si po otrave Novičokom pokojne došpacírujú a lavičku v parku a Navaľnyj v kľude nastúpi do lietadla. Takéto kraviny chce niekto tvrdiť mne, organickému chemikovi? Čo je toto zase za špinavú hru politikov? Jediný človek, ruský chcemik Andrej Železňakov, ktorý bol preukázateľne zasiahnutý Novičokom (nepatrnou dávkou), a okamžite dostal antidotum, aj tak do 5 rokov zomrel na totálny rozvrat nervového systému. A Skripaľovci si vegetia a zubia sa do objektívov novinárom.
Dokedy tento pospolitý ľud chcete kŕmiť bájkami o Novičoku a zlých Rusoch, ktorí ním odstraňujú svojich oponentov?
Ako chemik hovorím: keby Navaľnyj bol otrávený Novičokom, jediný článok, ktorý by ste, páni novinári o ňom napísali, by bol o jeho pohrebe. Overujte si informácie u odborníkov, nie u politikov. Tí stále klamú. K tejto téme Česi uverejnili krásny vtip: “Havaroval autobus plný politikov. Na miesto nehody sa vybral prezident, ale videl už len ako hrobár zahrabáva posledný hrob. “To skutočne nikto z nich neprežil?” pýta sa prezident. “Ale, niektorí vykrikovali, že sú na žive, ale ja už politikom vôbec nič neverím.”
A ešte na záver: ako Nemci identifikovali, že ide o otravu práve Novičokom? Veď tvrdia, že ho nikdy nevyrábali. Tak ako ho identifikovali, keď na jeho identifikáciu sú potrebné spektrá, minimálne z infračervenej, hmotnostnej a UV-VIS spektroskopie. Referenčné spektrá sa ale dajú namerať len z čistej, reálnej vzorky. Tak, keď Nemci, ani Briti Novičok nikdy nevyrábali, odkiaľ mali referenčné spektrá, s ktorými urobili porovnania vzoriek Navaľného a Skripaľovcov? Bez toho (bez porovnania spektier) totiž nie je možné látku spoľahlivo identifikovať. Takže si môžete vybrať: 1) Nemci, ani Briti žiadny Novičok v telách Navaľného a Skripaľovcov nenašli, len rozpútali špinavú mediálnu kampaň proti Rusku, alebo 2) Nemci, aj Briti Novičok poznajú, sami ho vyrábajú, a preto z neho majú aj spektrá. Potom sú to zase špinaví klamári, keď tvrdia, že Novičok nemajú, nemali, ani nikdy nevyrábali. Buď teda klamú v prvom, alebo druhom bode, ale výsledok je stále rovnakí, sú to klamári. A hlúpi, senzácie chtiví novinári im pomáhajú tieto lži šíriť medzi pospolitý ľud. Troška znalosti z organickej chémie pre tupcov Navaľného a Škripala…“

Záverečná poznámka editora článku: Už sa mali ozvať chemici!
Na Navalného smrti nemal záujem Kremeľ. Usilovačov o „z mŕtvych vstalého“ smrť
malo a má viacero subjektov od ruských oligarchov (Navalného politický program proti ruskej oligarchii a korupcii) až po odporcov Nordstream 2 (od EÚ až po USA).
Navalný bol použitý ako „klin“ medzi Ruskom a Nemeckom.
Ako politický opozičník pre Putinovo Jednotné Rusko bol a je Navalný malý a „neškodný“.
Za seba želám Alexejovi Navalnému skoré uzdravenie a čo najskorší návrat do ruskej opozičnej politiky (aby v nej nebola jednofarebná politická „nuda“).
P.S. Tak ako v prípade Skripaľ, aj vraždu Navalného Novičokom atentátnici znova “zbabrali”. Vo všetkých týchto prípadoch ide o politikum a veci Organizácie pre zákaz chemických zbraní…
Všetci nie sme „vymletí“.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?