Publikované: 09.11.2019

K petícii proti moratóriu

Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené, odkazuje výzva mimovládnych organizácií. Do prieskumov sa dnes premietajú nie vaše a moje, ale sny demešovsko-sorosovsko-šimečkovských a slniečkárskych „neziskoviek“ a politikárčiacich médií protislovenskej piatej kolóny.
Tretí odsek druhá veta (argument „tretieho sektora“ proti moratóriu):
„Selektívne obmedzenie niektorých informácii oproti iným je neprimerane obmedzujúce a stavia občanov na úroveň nesvojprávnych bytostí, …“
http://www.changenet.sk/?section=kampane
Prieskumy sú návod na použitie len pre nesvojprávnych blbcov a barličky pre mentálnych idiotov. Nástroj ne ich manipuláciu.
Spoločnosť tvoria obyvatelia a občania.
Občania si sami robia prieskumy priebežne po dobu štyroch rokov a svoj názor a mienku si tvoria a dotvárajú za chodu vecí…
Obyvatelia sú pseudo občania, pseudo voliči. Dotvárajú skreslený obraz stavu Slovenska ako prípadní nekvalifikovaní voliči alebo nevoliči; skrývajú sa za tzv. „mlčiacu“ alebo ľahostajnú väčšinu, patria k nim aj totálni ignoranti.
Právo voliť je aktívne volebné právo, nie povinnosť. Nemožno ho prikázať ani zakázať. Ako základné občianske a politické právo je súčasťou hmotného jadra ústavy a upravuje ho zákon. Toto právo by malo byť kvalifikované. V opore o testy občianskej a voličskej spôsobilosti z predmetu občianska náuka (súčasť štátneho programu vzdelávania).
Výsledky volieb budú pravdivé len bez predvolebných prieskumov. Dajú čistý obraz o stave Slovenska a reálnej vôli občanov. Slovensko si potrebuje naliať pohár „čistého vína“. Aj o tom, koľko ľudí šlo voliť, keď pršalo…
Tieto mimovládky vám, nám, podsúvajú fikciu o porušovaní základných ľudských práv.
Nemajú šajn o tom, čo sú základné slobody a práva a čo sú práva, a ktoré z nich  nemožno a ktoré možno priznať alebo ich zákonom obmedziť. Piata kolóna na Slovensku vedená Pavlom Demešom, sprostredkovateľom cez zvonka pôsobiaceho Sorosa a jeho Open society foundation a NED amerického deep state (ambasáda USA) a ďalších „dobrákov a filantropov“ na Slovensko útočí zvonka aj zvnútra.
Daniel Milo dnes o hrozbe vplyvu Ruska na slovenské voľby a Demeš o prevzatí moci v štáte mimovládkami; obaja šíria poplašnú správu.


https://slobodnyvysielac.sk/2019/11/06/daniel-milo-z-mimovladky-globsec-rusko-bude-ovplyvnovat-parlamentne-volby-na-slovensku/

https://slobodnyvysielac.sk/2019/10/30/mimovladky-idu-ovplyvnovat-volby-na-slovensku-nedovolime-aby-sa-v-predvolebnej-kampani-hovorilo-o-temach-ako-narod-vlast-rodina/https://slobodnyvysielac.sk/2019/10/29/politicke-mimovladky-my-rozhodneme-hovoria-o-sebe/
https://slobodnyvysielac.sk/2018/12/18/militaristi-z-mimovladky-globsec-pripravuju-verejnu-spravu-na-hybridne-hrozby-za-statisice-eur/
Čo na to ústava SR, parlament, vláda, prezidentka a OČTK?
Prezidentkino veto „preskúša“ parlament a prípadne aj ústavný súd zo znalosti základných ľudských práv a Ústavy SR.

Nie je sloboda ako sloboda. Nie všetko, čo sa vydáva za slobodu je sloboda. Sú slobody pravé, slobody falošné, slobody, ktoré nemožno obmedziť ani odňať, slobody škodlivé, ktoré tak, ako prieskumy, obmedzujú a spochybňujú slobodné rozhodnutie voličov a vedú do neslobody. Platí to aj pre základné ľudské práva a práva, ktoré možno priznať zákonom alebo ich zákonom obmedziť alebo odňať, ak to je hodné osobitného spoločenského zreteľa.
Pojmy základné ľudské práva a slobody tvoria dichotómiu, ktorá sa vo svojej jednote premieta do ústavy a práva. Existuje len právo, ktoré pozná ústava a právny poriadok štátu a vôľa zákonodarcov (právo a zákon).
Predvolebné prieskumy nevykazujú znaky základných ľudských práv a slobôd. Preto ich možno upraviť (obmedziť, rozšíriť) zákonom. V súlade s potrebami a záujmami spoločnosti ako celku, nie jednotlivcov, prieskumných agentúr (ich kšeft a zisk). Predvolebné prieskumy sú dobré len pre mätenie a manipuláciu voličov a pre osoby obyvateľov, potrebujúcich oporu o prieskumy ako protetické pomôcky, barličky, pre „invalidov“ a mentálne, občiansky nesvojprávnych pseudo občanov a pseudo voličov.
Vodítkom voličských rozhodnutí nemajú čo byť predvolebné prieskumy, ale priamo, len (!) volenými subjektmi prezentované volebné programy politických strán a hnutí a osobná zážitková skúsenosť občanov!
Pripúšťam možnosť: Prieskumy by mali byť robené a zverejňované štatistickým úradom (štátna agentúra). Slovensko nemá štátnu prieskumnú agentúru. Prečo? Malo by mať. Nebol by problém.
Voľby sú štátny záujem, nie záujem pochybných a pokútnych výskumných agentúr. Ich akože “Asociácia” (SAVA) nie je žiadnou zárukou dodržiavania pravidiel, metodík a najmä kódexu prieskumných agentúr. Má charakter akejsi “neziskovky”. Opatrenia proti nekalým prieskumom nevykoná a neodkontroluje (nemá páky zo zákona).
Ústavný súd je povinný konať apoliticky a nestranne a len v súlade s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR.
Slovensko je už priam zamorené mimovládkami a „neziskovkami tzv. tretieho sektora, sú ich na stovky, čo je už ďaleko za hranou únosnosti, potrebnosti a účelu.
Popri stratifikácii zdravotníctva Slovensko potrebuje stratifikáciu subjektov mimovládneho tretieho sektora.
Ponechať čo treba, prípadne posilniť, ostatok zrušiť. Pekne v súlade s Listinou a Ústavou. Tak ako v prípade moratória na prieskumy. Všetky, najmä politické a politikárčiace (plus ideologické; neomarxizmus) nie sú potrebné, sú naopak, Slovensku škodlivé.
„Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte.“ Jan Žižka.
Podporujem tie, ktoré sú reálne spoločensky prospešné. Týchto sú už na mraky ako roje komárov. Komu slúžia? Akú nesú reálnu zodpovednosť za to, čo robia?
Vieme, ktoré sa chcú „zapojiť“ do volieb a volebnej kampane a diktovať svoju vôľu a predstavy občanom. Chcú občiansku vojnu?
Ak začujem alebo čítam, že mi, nám, Slovensku, chcú mimovládky len dobre, spozorniem: Všetci chcú len moje dobro, iba sa ma nepýtajú, či si to prajem.
V mojich predošlých článkoch k moratóriu je všetko, čo väčšina z vás nečítala a odignorovala. Ste obyvatelia alebo občania? Viete, čo máte k voľbám vedieť?
Mám rád gramotnosť, pravdu ale mám aj právo na omyl. Ibaže nie som politik a poslanec, a nespôsobujem tým žiadnu škodu ani čiusi ujmu na majetku, zdraví a životoch.
Prečo ste ich už dávno (hneď po „nežnej“) „nežne“ nedokopali k ich osobnej aj trestno-právnej, nielen politickej zodpovednosti za skutky? Kam sa podela vaša občianska vôľa? To akože stačí, ak vám povedia (fikcia): „No, ak sa vám nelúbííime, nebudete nás voliť.“ A pokojne vás vodia za nosy. A vy im to konzumujete.
Žiadny politik vám nesľúbi to, čo si sami vlastným umom a rukami nenadobudnete. Je to najmä vaša intelektová a mentálna výbava, ako najlepšia optika a výzbroj proti ich klamstvám a polopravdám. K pravde sa ale musíte prepracovať vy, politici vám ju nepovedia.
Čo ste robili 30 rokov? Dôverovali, volili a prežívali sklamania? Zlostili sa, nadávali, fejzbúkovali, a čo ešte okrem toho? Hmm…
Do akého stavu ste aj vy, áno, vy, obyvatelia, občania, neobzerajte sa, priviedli Slovensko?
Všetko sú dobré otázky. A viete, chápete, prečo? Lebo v ostatných týždňoch vo všetkých správach nečítam a nepočúvam nič len Gorilu a Kočneriádu a scénky s Threemy. Tu a teraz Sobotné dialógy; na seba si vzájomne ukazujú prstom tí „najčistejší“ politici. Lebo na nich zatiaľ „nedošlo“.
Na druhej strane, médiá sú na to aby medializovali a svoju prácu mala trebárs redaktorka a moderátorka Marta Jančkárová

Ľudia (občania aj obyvatelia) pred voľbami nepotrebujú prieskumy aj preto, že svoje politické a voličské názory si tvoria a dotvárajú aj z pologramotných a mentálne slabých televíznych a rozhlasových debát…

Ich témou je dnes dekočnerizácia a degorilizácia politiky (konzekvencie á la „padni komu padni“)  a moratórium. Sledovatelia diskusií majú z nich dostatok informácií…

Nastávajúce parlamentné voľby 2020 budú strašné. Ak v predošlých šlo o veľa, v týchto pôjde o všetko. Požičiam si „jehovistické“ tu a teraz na svojom mieste: „Prebuďte sa!“ Dobre zvážte, čo je hodné oslavy pádu berlínskeho múra a čo nie, a rovnako aj 30. výročia „Veľkého víťazného novembra“ 1989.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?