Publikované: 07.02.2021

K sčítaniu ľudu

Problém s uvádzaním dvoch národností pri sčítaní ľudu pripomína problém s rodovou dysfóriou (transgender). Strana maďarskej komunity si našla svoju dlho hľadanú spoločnú „agendu“.
Jazykovedkyňa pre neomarxistický liberálny DenníkN:


https://dennikn.sk/2258446/jazykovedkyna-molnar-satinska-mozeme-mat-problem-s-otazkou-v-scitani-ale-nemozeme-ludom-upierat-pravo-na-sebaurcenie/
Článok vyššie som vôbec nečítal, len doň nahliadol. Nemusím. Nechcem. Nepotrebujem. Viem, čo v ňom je. Znova vanú maďarské nacionalistické vetry. Úplne mi stačilo toto:


https://www.ta3.com/clanok/1202422/mensiny-sa-sporia-o-dve-narodnosti.html

Vo vyspelých demokratických krajinách, podmienkou štátneho občianstva je samozrejmosťou ovládanie štátneho jazyka.
Slovensko je vo veci benevolentné. Má jeden z najlepších zákonov o postavení a zaobchádzaní s národnostnými menšinami a etnickými skupinami Rómovia); Maďari sú stále nespokojní, ostatné menšinové skupiny si nesťažujú; s výnimkou jednej, atypickej, tzv. sexuálnej menšiny” ktorá ale nemá definičné zázemie a ani nevykazuje potrebné znaky ľudsko-právne definovanej menšiny!
K RómomNie sú národnosť, sú etnikum!
Zákon zároveň nevylučuje možnosť komunikácie v úradnom styku aj použitia materinského rodného jazyka. Do umelého “problému” sa „vkladajú“ ľudsko-právne politicky aktivistické mimovládky.  Podľa občianskeho princípu sa identita má určovať podľa: ja som, teda som občan. Národnosť a etnicita sú vedľajšie a irelevantné.
Podľa občianskeho princípu má byť EÚ preformátovaná na neurčitú masu občanov bez identity a pôvodu; spoločný menovateľ: globalizácia smerujúca k New World Order.
Nechtiac potvrdzujú dikciu preambuly Ústavy SR a sami dokazujú, že inak to možné nie je, pretože národnosť a etnicitu nie je možné odstrániť z ľudského genómu (genotyp, fenotyp). Je bytostnou súčasťou ľudskej osoby.
Problém asimilácie nie je politický ale prirodzený proces ako súčasť inklúzie a integrácie, ktorý priam násilnou formou presadzuje ministerstvo školstva!
Ak nemáte v školách zmiešané triedy, hlava-nehlava, páchate zločin segregácie!
Mimochodom (aj): Ministerstvo školstva chce v prípade transgender osôb a ich vysvedčení suplovať (nahrádzať) matriku?
Poznáme dve pohlavia a rody: Mužský a ženský. Ostatok je other (iné). Detto: národnosť, etnicita ale aj náboženstvo.
Poznamenávam len, že liberálna demokracia je „na hlavu“. Na psychiatra alebo do detenčného ústavu.
Údery do pŕs: „Som Madar, Rusín, Slovák… atď.“ sú obsahovo vyprázdnené prázdne a hlúpe nacionalistické hruďobijectvo a politikárčenie. Lebo.
Nacionalizmus 19. stor. sa prežíva a tu i tam vystrkuje „rožky“ ako nacizmus (krajne pravicový národný socializmus). V prípade Maďarov na Slovensku tu i tam cítiť pach šovinizmu a tieň minulosti spred roka 1918 (storočnica Trianonu)…
Liberálna demokracia je predzvesť „liberálneho“ neofašizmu. Ááách, tí novo ľavičiari (neomarxizmus)! Hlupákom (vyššie) k sčítaniu ľudu:
Otázkou nie je váš národnostný a etnický pôvod, ale prínos pre štát, v ktorom žijete! A ako sa implementujete do procesov inklúzie a integrácie v rámci EÚ…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Poznámka k jazykovedkyni: Márne čakám, kedy JUĽS už konečne vydá stanovisko k „rodovo korektnému“ jazyku…
Ministerstvo školstva chŕli množstvá rodovo ideologických štúdií a metodických odporúčaní… (dostávam to mailom. Viem vás tým zasypať. Neviem sa toho zbaviť; spam). Dúhovisti sú priľnaví a lepkaví. Nemám proti nim nič. Mimo mňa. Majú právo na svoje súkromie. Vstupujú do môjho. Páchajú na mne násilie.

 

  • SlabéVýborné (+8 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?