Publikované: 04.02.2022

K Slovensko potrebuje novú druhú ústavu

Ohlas kolegu Pavla Stankoviča: „Však hej, len kroky k jej vytvoreniu a prijatiu?“ Re: Nová politická reprezentácia. Ibaže tie kroky… pokračujem: Taká ani do budúcna neexistuje. Dôvod: Podstata politických subjektov osebe (an sich).
Predčasné či riadne voľby prinesú len výmenu pozícií v parlamente, systém ostane
. Pavol, podľa Vašich dispozícií nebude koho voliť.

Pavol Stankovič a Spoločný záväzný programhttps://www.facebook.com/groups/339338481068432

Slovensko na reálnu skutočnú zmenu mentálne nedozrelo. Nevie si predstaviť, ako, či, a že by sa dalo aj inak a tiež dobre, správne, v súlade so zásadami otvorenej občianskej demokracie ako skutočnej vlády ľudu, nielen pri volebných urnách, ale po celú dobu volebného obdobia, vysvetlivka: Pred voľbami má občan/občianka hodnotu NULA, pri volebnej urne JEDNA a po voľbách NULA. Štyri roky. Taká je vôľa väčšiny koaličnej časti vlády; názor prezidentky a ústavného súdu na referendum o skrátení volebného obdobia súčasnej vlády (parlamentu) boli len obštrukcie  v opore o nič. Vôbec o nič. Nález ústavného súdu bol arbitrárny. Nuž, ale, slovami pápeža: “A ktože som ja, aby som…” však aj Bergoglio je len pápež. A ja, len občan.

Nie som za revolučnú (okamžitú) ani evolučnú (pozvoľnú) zmenu, vysvetlivka: Každá, myslením, viaže sa na aktuálnu ústavu, ktorú si každá vládna moc „evolučne“ (pozvoľna) mení na svoj obraz a tak upevňuje svoju moc (hlavný dôvod zmien). Nová ústava, resp. jej nové zmenené budúce súčasti v potencialite možností, posudzované z uhla pohľadu a to: Či sú alebo nie sú v súlade s platnou ústavou. Ak chcete myslieť v intenciách novej ústavy, zabudnite na starú. Jej ľudsko-právny súlad s Listinou základných práv a slobôd, ktorá tvorí materiálne jadro ústavy, zaistia odborníci na ľudské práva a kvalifikovanú tvorbu dikcie novej druhej ústavy.

K evolučným zmenám, rozumej: k progresivizmu typu neomarxistické Progresívne Slovensko, má sklon najme mládež a nižšie dospelé vekové kategórie. Ich zmena rovná sa 10 percent pre PS podľa Median. Evolučné zmeny možno chápať takto: Zakladateľ neomarxizmu Antonio Gramsci a jeho dlhý pochod inštitúciami; na toto „naleteli“ intelektuáli a študentská mládež 60-tych rokov 20. stor. v USA; ideologický a sociálno-filozofický diel práce na uvádzaní filozofie a ideológie neomarxizmu vykonala Frankfurtská škola. Máme tu rodovú ideológiu (postavenie pohlaví a rodov proti sebe) plus „dúhu“ a „sexuálne menšiny“, feminizmus (potratárstvo pro choice vs. pro life a „rovnosť mužov a žien“),  multikulturalizmus a rasizmus naruby (Antifa a BLM).
Mládež, ani študujúca, nie je mentálne spôsobilá pre zodpovedné kritické myslenie; okrem toho, nudí sa… „prudí“ ako moje psie šteňa. Spravidla ako davovo ovládateľná, mysliac si, že ona je „držiteľkou“ rán, a má to pevne v rukách, bola a je politicky zneužitá…
Ééej,éeeej, Median, Median, ktosi nám do prieskumov, kde akosi zle vychádza Hlas pod Smerom, podsúva Progresívne Slovensko… kontrolná otázka respondentom (voličstvo) PS: A volebný program družiny Bihariovcov poznáme? A chceme?
Zodpovedné rozhodnutia, ak budete chcieť, vydávať a artikulovať v zákonoch a ústavných zákonoch, bude môcť len Rada starších v zbore. Hlava štátu sa s právom veta “unúvať” môcť nebude. Vo veci ju nahradí na to určený osobitný, novou ústavou zriadený orgán (Rada) a s možnosťou konečného verdiktu, ústavný súd.

K referendu: Vládna koalícia robí všetko pre prevzatie moci Smerom a Hlasom, ktoré rozhodnú o zložení ich vládnej koalície.

Nová druhá Ústava Slovenskej republiky bude v podobe jej návrhu zverejnená v médiách, prejde povinnou spoločenskou diskusiou, a na konci dňa, schválená a tým prijatá, ľudovým referendom.
Ľudové referendum má silu ústavného zákona
.
Diabolská otázka: Alebo silu ústavného zákona bude mať len ústavný zákon z dielne vládnej koalície, lebo aj to si vládna moc stihne schváliť na svoju ochranu pre účel udržania sa pri moci?

V možnosti je spájanie sa na báze paralelných občianskych snemov á la OF a VPN o alternatívach novej druhej Ústavy Slovenska (už sú), seba presahujúci do vyšších volených „tieňových“ štruktúr, na konci dňa spôsobilých zvoliť Občiansky snem Slovenska, a ním osoby, spôsobilé a schopné viesť a riadiť štát ako intelektuálne a duchovné elity s nepriestrelným etickým a mravným kreditom.

V mojom programe mám inštitút Štátnej rady(starších zboru, snemu) volený Snemom. Názor „kolegu“ Pavla Stankoviča (súhlasím): „Sfunkčnené referendum, záväzný program a imperatívny mandát urobia poriadny krok dopredu a urýchlia mentálne dospievanie.“ Iba sa pýtam: A kto má, s kým chcete, Pavol, vykonať tieto zmeny? Kto presadí Program (predzvesť novej ústavy), kto imperatívny mandát?
Vysvetlivka zmyslu imperatívneho mandátu: Istota voličstva danej persóny, zaviazanej svojmu voličstvu jej volebným programom;  nie dnešný bianco šek, na základe ktorého volené persóny pobehujú z jedného do druhého klubu… a meniť farby ako chameleóny.
Pavol Stankovič: „1. krok – referendum na sfunkčnenie referenda.“ Ja: Však dobre. A bude také referendum? Opozícii v jej referende ide len o prevzatie moci.

Veľký November 1989 bol zvrhnutý na oranžovú revolúciu. Jeho ideu a davové riadenie prevzal Western pod lákavou vlajkou: „Otváranie sa svetu, rúcanie železnej opony a múrov, individuálne slobody a práva, pluralitná (ešte aj fúúúha, padám na zadok “liberálna demokracia!“).
Slovensko po rozdelení Československa, lebo „rozdeľ a vládni!“ (rozumej: nie ľud ale jeho politická reprezentácia „v mene ľudu“) nadšené zo slobody, vypustené z „klietky“ ZSSR, unesené ňou bolo do náručia Západu (Western) a znova, postupne sa nechalo a necháva (!) pripravovať o národnoštátnu suverenitu a zvrchovanosť, a pokračuje v zráedzaní, a opúšťaní esenciálnej dikcie preambuly svojej Ústavy.
Po dobu 30 rokov Slovensko bolo rozkradnuté a vytunelované zvonka aj vnútra. Dnes tu máme ďalší „pozývací list“ (predbežne) Zmluva s USA nad a mimo rámec NATO a „mierovú obrannú misiu“ pod velením hlavného akcionára NATO: USA. A cvičenie Saber Strike. A nespratnú Ukrajinu. V diskurze USA-NATO-EÚ-Slovensko, hovorí sa len o ruskej agresii ale nie o Minských dohodách a Normandskom formáte (Donbas) a právach rusko jazyčnej najpočetnejšej národnostnej menšiny.
Western si jednotným postupom a sankciami vyslúžil veľkú dohodu Pekingu a Moskvy o ekonomickej a vojenskej spolupráci. Ráznymi postojmi, blbci, dokopali ste Rusko, do náručia Číny.

Slovensko už nie je parlamentná demokracia ale parlamentná partokracia; v tieni EÚ a USA prechádza fázou post demokracie a za výdatnej pomoci politickej kovidológie do tretej totality.
Sme o ďalší krok vpred: Vládne nám luza.
Až ako ešte a eko ďalej?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?