Publikované: 25.03.2021

K Sulíkovcom

OĽaNO trpí poruchou kognitívnej disonancie. Odmieta prijať fakt, že ich šéf je paranoidný egomaniak a psychopat. Suspektná diagnóza pred voľbami sa zmenila na potvrdenú po nich
Po odstúpení ministrov Gröhlinga a Korčoka, Sulík ohlásil dočasné pozastavenie členstva SaS v rozpadajúcej sa koalícii…


https://www.ta3.com/clanok/1206454/tb-byvalych-ministrov-i-korcoka-b-grohlinga-a-r-sulika-po-podani-demisie.html

K reakčnému vyhláseniu OĽaNO: „Sulík rozbíja ďalšiu vládu…“ To je ale lož, nehodná komentára. Prípadný podiel na vládnutí Sulíkovcov po predčasných voľbách nepripúšťam.
Nevolím. Dôvod: Hodnotová orientácia osoby Sulíka; zmena jeho liberálneho myslenia na štandardné; platí aj pre ostaných členov SaS (nesplniteľné).
Byť „konzervatívny liberál“  či „liberálny konzervatívec“ (Dostál, Baránik, agresor Osuský, je to aj Cigániková a Nicholsonová a celý zbor SaS) prináša hrozbu konfliktu, nepohody, nedohody s „konzervatívnou“ časťou hodnotového spektra (pravica, soc. dem. ľavica; u nej odporúčam sledovať hodnotovú orientáciu Smeru a Hlasu…).
Oba varianty v úvodzovkách vyššie jedno sú: Pre „saskárov“ znamenajú, že liberálne hodnoty sú pre nich trvalé a nemenné (vyhlásil Dostál…).
SaS má dva vektory proti sebe: nová liberálna ľavica neomarxistov (za BLM, Antifa) a pravicoví liberáli (sloboda pre mať a vlastniť); stretávajú sa vo vnútro straníckych debatách a zakladajú koaličný potenciál s PS/SPOLU (plus ich filiálka Progresívni veriaci (evanjelický kresťanský heretik Prostredník). K liberálnemu kresťanstvu má blízo liberálka, vzišlá z PS/SPOLU (spoluzakladateľka) prezidentka… (z pohľadu kresťanstva, mala by vykonať sebareflexiu veriacej kresťanky…) PS/SPOLU aj PV a  SaS sú ideologicky a politiky “prijateľné” pre USA…
Okrem toho, liberáli razenia SaS majú blízo k libertariánskej filozofii štátu,  čo znamená, že v ich “menej štátu” je aj individuálna a individualizovaná starosť jednotlivca o svoje ekonomické a sociálne blaho (pozor, to znamená slabší dôraz na sociálne politiky sociálneho zabezpečenia aj dôchodcov a sociálne slabších a odkázaných skupín…), čo v prípade štandardnej ľavicovej sociálnej demokracie “nehrozí”!!!
Zakladajú konflikt s nemennými svetskými aj židovsko-kresťanskými hodnotami (islam vytesňujem ako falošné náboženstvo) a pôvodnými svetskými hodnotami, ktoré nie sú ani liberálne ani konzervatívne, prosto sú (skrátene: majestát manželstva muža a ženy, rodina, založená takým manželstvom a definícia pojmu normalita ľudskej sexuality plus multikulti agenda a ďalšie… )
Odmietam pojmy „tradičné a netradičné hodnoty“ a celú tú ich „kultúrnu a sociálnu revolúciu“ ktorá do seba pohltila aj Darwinovu evolučnú teóriu (Dawkins) so spoločným menovateľom: neomarxizmus.
V opore o ich liberálne ideológie zavádzajú pojem: liberálna demokracia.
Cez ňu vedú útok na definíciu charakteru štátu, počnúc preambulou a materiálnym jadrom Ústavy SR: Slovensko je v ňom (Ústava!) definované ako štandardná parlamentná demokracia, ktorá je dnes v ohrození a rozklade a s ňou aj stability ústavnosti. Súčasne je Slovensko sociálne orientovanou trhovou ekonomikou…
Vytesňujúc z nej kresťanské náboženstvo (ďalšie oddelenie cirkvi od štátu) a namiesto kresťanstva, ako súčasti základných práv a náboženských slobôd; tlačia do ústavného prostredia a osvetia liberálnu ideológiou ateizmu a nihilizmu (nekonečná individuácia a indvidualizácia slobôd a práv jednotlivca).
Odvolávajú sa na ústavné: “Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo.” Odmietajú, že multikulti a rodová ideológia sú flagrantnou súčasťou liberálnej ideológie; ale okrem represívnych nástrojov proti xenofóbii a homofóbii včítane antisemitizmu s osobitným postavením v trestnom práve, nemajú a neponúknu nástroje na spoločenský zmier… (liberáli sú zdrojovým zázemím spoločenského, sociálneho a občianskeho konfliktu). Ich ideológiou je tzv. nová normalita.
Skrývajú sa za falošné rúško ochrany a podpory základných ľudských práv a slobôd, ale tie, za ktoré sa zasadzujú, základnými právami a slobodami nie sú
K demokracii (liberálna vs. štandardná parlamentná):
Demokracia je alebo nie je. Bez gýčovitých (sladké lákavé pozlátko) prívlastkov. Potenciálne nebezpečenstvo: liberálny neofašizmus.
Hovoria si antifašisti. Sú rovnako nebezpeční ako krajná pravica.
Ostatok je na voličstve a jeho mentálnej ľudskej, občianskej a politickej výbave a schopnosti rozlíšiť pre spoločnosť dobré od zlého.

Petícia za referendum o predčasných voľbách má už viac ako 350 tisíc podpisov…
Ústavná norma je splnená. Organizátori vyčkajú na pol milióna (apríl). Aby počet petentov vylúčil obštrukcie prezidentky.
Ústavnosť referenda je nespochybniteľná!
Predčasné voľby sú neodvratné.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?