Publikované: 09.03.2016

K Večeri s Havranom

Včerajšia Večera s Havranom skúmavo zalamovala rukami aj nohami nad existenciou, príčinami a nárastom pravicového extrémizmu na Slovensku..
Protagonisti Večere (8.3.2016) si ťažkali na to, že Slovensko sa svojím myslením nezačlenilo do západnej Európy.
Večera ale slušne a už menej politicky korektne (lebo vláda jednej strany padla) tiež zistila tiež, že podmienky pravicovému extrémizmu vytvárala nečinná vládnuca moc, ktorá svoju, pre ňu príznačnú, neschopnosť vyrovnávať sociálne rozdiely na Slovensku (v priestore západ-východ Slovenska) zametala pod koberec až do parlamentných volieb 2016.
Pravicový extrémizmus vzniká spravidla ako reakcia na liberálny kapitalizmus a extrémnu liberálnu demokraciu, najmä v prostredí západnej Európy…
Potešujúca správa: Pravicový extrémizmus na Slovensku kotlebovského typu a nielen, bol zaznamenaný už oveľa skôr, než len dnes. Teda, Slovensko už v západnej Európe je.
Politický extrémizmus delíme na pravicový (na pozadí extrémnych ideológií nacizmu a rasizmu) nacizmu, rasizmu a ideológií) a ľavicový (na pozadí marxizmu-leninizmu, multikulturalizmu a gender ideológie).
O ľavicovom extrémizme sa mlčí, jeho agendu na Slovensku beztrestne rozvíjajú ľudsko-právne mimovládky, postupne sa infiltrujúce do slovenského parlamentu a inštitúcií, skrývajúce sa za liberalizmus ideí VFR (bratstvo, rovnosť, sloboda) a neomarxizmus (neoľavica), je súčasťou politických programov ideologických a politologických  mačkopsov typu Smer a SaS.
Ľavicovým extrémizmom je aj anarchizmus, ktorý odisťuje svoje granáty všade, kde zacíti štruktúru, systém, poriadok a disciplínu.
Bohatá „západná“ a prozápadná Bratislava nemá rada chudobný a „zaostalý“ slovenský sever a najmä východ, lebo ten jej „kradne“ pracovné pozície: dôsledky vnútornej ekonomickej migrácie.
Pre jej zastavenie tvorbou pracovných príležitostí tým SMEROM ale neurobila a nerobí takmer nič. Ak sa zrazu „snaží“, tak neskoro.
Voličské hlasy pre ĽSNS teda pribúdali smerom na sever a východ Slovenska z najzaostalejších regiónov a „hladových dolín“, dokonca Nemcami vypáleného protifašistického Ostrého Grúňa…
Liberálno-pravicovým extrémistom svojho druhu je prezident SR Andrej Kiska. Jeho: „Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom…“ ostali neochvejnými a nekompromisnými bojovníkmi proti jeho pravicovo-ultra liberálnemu extrémizmu nepovšimnuté…
https://www.youtube.com/watch?v=RVVPiCgmibM
Koľko politológov, filozofo-teológov, sociológov a expertov na pravicový extrémizmus sa na Slovensku zmestí na špičku jednej ihly?
Pravicový extrémizmus je súčasťou zla, ktoré je zvyškovou energiou stvorenia (parafráza na Havranovo posledné slovo večere).
Slovensko kreuje (tvorí, stvára) novú vládu.

Poznámka: Protagonistami a hosťami Večere s Havranom (ale aj Hríbovej Lampy) sú spravidla slovenské „intelektuálne elity“, ktoré sa k ostatnému národu správajú ako nordická (nadradená) rasa. Spravidla ju vytvára a relácie dotuje „bratislavská kaviareň“.
Dôvod: Slovenský bratislavocentrizmus. Aj mediálne.
Som anti „bratislavocentristický“ extrémista.
Zvolajte večeru. :-)

P.S. Slovensko v Európe je. Už veky. Obec Krahule sú jej geografickým stredom. A Brusel (vlastne Berlín) ako jej a svoj geopolitický stred podľa diktátu Bruselu a generálnej riaditeľky EÚ Merkelovej, podriadenej USA a Globálnemu Prediktorovi, podľa ich podmienok, Slováci nechcú.
Postupnej totalizácii a diktatúre, eufemisticky nazývanej integrácia a začleňovanie sa do euroatlantických štruktúr v celom jej rozsahu neveria…
Lebo Slovensko postupne prichádza o svojprávnosť, národnú identitu a štátnu suverenitu.
Žiadny normálny a mentálne (a duchovne) zdravý Slovák nechce byť BOHOM a mať otrocký podiel na výstavbe novodobej babylonskej veže (Brusel, Štrasburg) pod ďalšou totalitnou vládou a mocou pre nás cudzieho boha, ani na pokračujúcom zmätení jazykov…
Oslobodili sme sa spod integrácie pod Kremeľ, voči integrácii pod Brusel (vlastne Berlín) nemáme plné porozumenie: je v značnom rozpore s našimi národno-štátnymi a ľudsko-právnymi záujmami.
Osamotení ostať nechceme, ale, o čom aj tu „točím“, už viete…
Hoc nie sme Veľká Británia (výhrady a výnimky voči Lisabonskej zmluve), sme aj podľa zmluvy rovní medzi rovnými. Nechceme ale takými byť len na papieri…
Po splnení týchto podmienok prestanem byť euroskeptik (nič spoločné s euroseptikom) :-)

No, demokraciu by sme mali, ešte by to chcelo demokratov (T.G. Masaryk). Pán Havran, vaša demokracia končí za sklom tv monitora. Vy si slobodne a “demokraticky” diskutujete v údajne “verejnoprávnej” televízii a my vám to máme žrať. Tu máte partnera do diskusie:

https://www.youtube.com/watch?v=0uUJBCebHLA

Ajhľa, dokonca nikým a ničím nerušená “kompletka” (naživo reláciu nebolo možné počúvať, pretože Slobodný vysielač bol napadnutý hackermi):

https://www.youtube.com/watch?v=WGZaTyocgQs&feature=youtu.be

         

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?