Publikované: 16.11.2019

K verejným protestom na Letné

VPN a OF vniesli do komunikácie občanov s vládnou mocou dialóg. Moc ho najskôr odmietala, potom bola prinútená ho prijať. Ale už bolo neskoro.
Milion chvilek pro demokracii vzniklo s podobných pohnútok ako hnutie ANO. Boli to etické aspekty politiky. Babišov úmysel riadiť štát ako dobre prosperujúcu firmu ale nemá v sebe konflikt s etikou. Milion chvilek ho vidí cez politiky a správanie vládnej moci. Milion chvilek má problém má najmä s osobou Babiša ako veľkopodnikateľa v politike a Marií Benešovou, ministerkou spravodlivosti. To ale neznamená paralelu s Pentou alebo Kočnerom, či oligarchiou ukrajinského alebo slovenského typu, ktorá si kupuje politikov pre svoje zákony, prokuratúru a súdy pre svoju ochranu na úkor spoločnosti…
Toto sa týka Slovenska.
Nič také nebolo právoplatne preukázané…
Opozíciou a Milionem chvilek nenávidená ministerka spravodlivosti, nosí pod pazuchou jej fascikel s materiálmi, ktoré naznačujú, že v Česku sú možné objednávky trestných stíhaní pre politicky nepohodlné osoby…
Zatiaľ s jeho prezentáciou nesúri. V zbieraní podkladov pokračuje.

Andrej Babiš a jeho ANO plus menšinová vláda s ČSSD  a podporou KSČM proti záujmom spoločnosti nekoná. Kto pozná príbeh Agrofert, vie. Českí voliči rozumejú. Preferencie ANO (ale aj prezidenta M. Zemana stúpajú).
Fico a Smer môžu závidieť a už len snívať o minulosti.
Česká opozícia v snemovni aj parlamente je nateraz “odstavená”. Milion chvilek stavia na budúcom spojení sa s opozíciou. Predbežne naprázdno.
Požiadavky na abdikáciu nechcených politikov narážajú na ústavný systém parlamentnej demokracie a pravidlá parlamentných volieb pred nimi, cez ne a po nich. Iná cesta, než predčasné alebo riadne voľby teoreticky neexistuje. Pokusy o nastolenie diktatúry „ulice“ priamu oporu v ústave nemajú.
Milion chvilek a „slušáci“ na jednej strane odmietli účasť politikov, odmietajú dialóg, na druhej k nemu Mynářovci vyzývali Babiša.

                

Ak je ale politik právoplatne odsúdený a odstúpiť nechce, môže byť „odstrelený“ oprávnenou ulicou. Toto nepriamo zakladá článok o „odpore“. Ale len cez demokratické právo na verejné zhromaždenie.
Milion Chvilek pro demokracii agendu Babiš, Benešová, stratil. Kauza o konflikte záujmov sa vyvíja pre „ulicu“ nechceným smerom. Stíhanie je predbežne zastavené. Polícia dala návrh na zastavenie stíhania aj Babišovho syna.
Pre vymáhanie zákona, ku ktorému sa zákonodarný zbor nemá a je hodný osobitného spoločenského zreteľa a spoločenského záujmu, je z ústavy možná aktivácia „ulice“ aj cez prvok priamej demokracie a to občianska petícia a referendum; treba preto občiansku demokraciu posunúť vpred zákonmi:
1. Sfunkčnenie petičného práva;
2. Sfunkčnenie referenda.
Len týmto demokratickým spôsobom, a v súlade s ústavou, je možné posilniť občiansku demokraciu „ulice“.

          
K prejavom na Letné:
Benjamin Roll podpredseda a hovorca spolku Milion chvilek pro demokracii si svoj pokyn o „malou chvilku ticha“ za porušovanú slobodu a demokraciu vo svete, užíval ako svoju moc nad ovcami. Ovce poslúchali. Do agendy vsunul „zneužívanie moci“ víťazmi volieb. Vecne nezdôvodnil.

             

Mikuláš Mynář vystúpil v uniforme pripomínajúcej úbor Hitlerjugend (pod svetrom). Vyzval Babiša na verejný televízny dialóg, v ktorom má obhájiť svoj stret záujmov; hmmmm, ale on to robí sústavne a cez trestné stíhanie a jeho výsledky. Pre tento dialóg niet dôvod. To, čo chcú od Babiša, nie je možné z ústavy a zákona. Vládu bohatého jedinca si mýlia s vládou oligarchopartokracie. Do tejto situácie sa dostalo Slovensko tvárou v tvár ku dňu osláv

              

Na Slovensku je stav vecí úplne iný (Mečiarove, Dzurindove, Ficove vlády). Babiš nie je Kočner, Rusko, Bašternák, Majský, a ďalší; nemá nič spoločné s Gorilou ani kočneriádou, zmenkami, sudcami, prokurátormi, policajtmi, spravodajskými službami, objednávkami vrážd a vraždami.
Slovensko sa ku dňom osláv 30. výročia 17. Novembra ocitlo tvárou v tvár hrozbe oligarchopartokracie, mafie a plutokracie.
Prezidentov hovorca Ovčáček je vraj nevzdelaný a arogantný; hmm…


            

Vyhlásil výzvu Babišovi na jeho demisiu s lehotou do 7. januára, ak nie, protesty budú pokračovať…
Odporúčanie Mynářovi – nech si založí politickú stranu.
So všeobecnosťami k slobode a demokracii vystúpili Václav Malý, Dana Nemcová, a rôzne persóny vyššieho, nižšieho spoločenského významu. Vzájomne sa škrabkali pod bradičkami.
Vyhlásenia a texty transparentov vykazovali znak všeobecnej pomätenosti odtrhnutej od reality a princípov demokracie.
Mikuláš Mynář sa zaoberal aj volebnou matematikou a metodikami, ako získať vo voľbách čo najviac dnes oslabených hlasov pre vládnu opozíciu. Na ústavnom súde čaká dva roky návrh na zmenu volebného systému.
Od 14-16-tej na Letné odzneli samé agitačné a motivačné prejavy, svojou dikciou úplne rovnaké ako komunistické v 48-mom, po 68-mom konsolidačné a normalizačné, a tie zúfalé, koncom druhej polovice 80-tych rokov…
Vystúpil pesničkár Jarolav Hutka, s jeho „usměvavými tvářemi, vírou, pravdou, láskou“ a známymi kecmi…
Bojovať za slobodu demokraciu v demokracii a slobode je ťažké…
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2978924-na-letne-se-znovu-protestuje-proti-babisovi-organizatori-vyzvou-opozici-k-reseni
Lovenie v mútnych vodách zloby, lži, nenávisti a závisti. Lož je TEN, ktorý sa tvári, že nie je.
Štyri požiadavky a ultimáta
Babiš sa má zbaviť Agrofertu, a ak do konca decembra neodvolá Benešovú, odstúpiť. Chucpe.
Ak tak neurobí, 7. januára bude protest pokračovať. Ústavné Právo.
Milion chvilek pôjde o ulíc, aj ak prezident Zeman udelí Babišovi milosť. Niet dôvod.
Aj keď Česko príde o eurofondy. Príde?
Čaká s na stanovisko hlavného žalobcu (prokurátora) k zastaveniu stíhania Babiša a spol. vo veci Agrofert. Stredočeský kraj kauzu Babišovho stretu záujmov zastavil.
Heslo protestu vyhlásil M. Mynář v závere zhromaždenia: „Najdu si chvilku pro demokracii a v případě potřeby ji budu bránit!“
Bolo ich viac ako 200 tisíc…
A najťažšie je definovať pravdu.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?