Publikované: 16.07.2020

K vládnym politikám Matovičovcov vo veci minimálnej mzdy

Vláda, prípadne ústavný súd by mali zvážiť, či nedochádza k porušovaniu alebo obmedzovaniu základného ľudského práva pracujúcich na dôstojný život.
Platí to aj pre mnohé starobné a invalidné dôchodky. Východiskom je: „Základné ľudské právo na dôstojný život ľudskej bytosti od jej počatia po jej prirodzenú smrť.“
Obávam sa, že definícia pojmu „dôstojný život“ po narodení neexistuje. Iba sa o ňom “filozofuje”. Ani definícia pojmu „životné minimum“. Malo by zahŕňať minimalizované náklady na život a prežitie (bývanie, strava, lieky, oblečenie, energie). Jednej osoby.
Siedmeho  októbra 2012 (SME) citoval Kažimíra: „BRATISLAVA. Minister financií Peter Kažimír (Smer) verí, že by sám dokázal vyžiť aj s príjmom menším ako 300 eur (dnes máme 16.7.2020!):


Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/6559639/kazimir-sam-by-som-dokazal-vyzit-aj-z-menej-ako-300-eur.html
Odťažitosť vlády od sociálneho dialógu v rámci vyjednávaní na úrovni tripartity, je „robota“ najmä koaličného partnera do „ústavnej väčšiny“ v režime skrátených legislatívnych konaní (hodí sa Covid) libertariána Sulíka.
Diferenciácia minimálnej mzdy podľa regiónov je priam proti zmyslu sociálnych vyrovnávacích a kohéznych politík, ak nie proti Ústave…
…ide o “vládny projekt” zväčšovania regionálnych rozdielov!
Stred a najmä východ Slovenska potrebuje dotácie a investície do priemyslu, poľnohospodárstva a služieb aj zo zdrojov finančnej pomoci, ktorú EÚ práve prerozdeľuje v sume 700 miliárd eur. Lídrov EÚ na samite čakajú dlhé rokovania o rozpočte a fonde obnovy po pandémii.
Slovenské priority: Priemysel, poľnohospodárstvo, zdravotníctvo.
Osobitne: Využitie geotermálnej energie. Odporúčam pozrieť toto: https://blog.hlavnespravy.sk/21221/riesenie-potravinovej-sebestacnosti-vyuzitie-geotermalnej-energie-na-slovensku/
Poznámka: Geotermálna energia sa na Slovensku takmer nevyužíva, lebo tomu bráni plynárenská loby. Treba ju prelomiť v národno-štátnom záujme! Slovensko môže ušetrič časť plynu.
Pozor, v súvise s Nord-stream 2 a narušenými vzťahmi na osi Rusko-Ukrajina, Slovensko bude (?) mať problém s plynom z Ukrajiny. Bude.
Prostredníctvomvyužitia horúcej podzemnej vody, môže si Slovensko, aj bez závislosti na klimatických zmenách, zaistiť garantovanú potravinovú sebestačnosť, ale rozšíriť sektor kúpeľníctva a turizmu o aquaparky.

Za Covid aj krízou je ľudský faktor. Na rad príde aj základný nepodmienený garantovaný príjem, aj ako žiaduci ľudsko-právny nástroj na zmiernenie krízy zamestnanosti. Španielsko ho už má…
Môže vykryť časť osobných nákladov aj po dobu karantény.

Sľuby a predsavzatia o etike a slušnosti vládnej koalície “s ľuďmi a pre ľudí” sa už po sto dňoch rúcajú a rozpadávajú
Ďalšie a ďalšie kompiláty a plagiáty záverečných diplomoviek politikov, ktorí sa prezentujú ako čestní a “čistí” sú to najmenej. Majú len ilustračný charakter. Falzifikátori sa už nedokážu ani začervenať. Ide len o špičku ľadovca.
Riešenie je jednoduché: Zákon “lex diplomovky”. Oni ale lex Lipšic.

Prezidentka: Ide doposiaľ o najväčšiu hodnotovú križovatku, na ktorej vláda stojí. Som sklamaná a smutná, že očakávania verejnosti, vrátane mojich vlastných, na vysoké štandardy uplatňovania politickej moci a vyvodzovanie politickej zodpovednosti, s ktorými bol spájaný nástup vlády Igora Matoviča, zostávajú zatiaľ nenaplnené.“
https://www.teraz.sk/spravy/prezidentka-vlada-stoji-na-doposial/481038-clanok.html
Žiadam predčasné voľby radšej skôr, než na ne príde. A príde. Slovensko potrebuje reset a nový reštart.
Chcem veriť, že voličstvo sa z „Matovičovho efektu“ poučilo.
Má to v priamom prenose. Ako na podnose. Alebo zo záznamu: https://www.ta3.com/kategoria/147/tlacove-besedy.html
Spoločný menovateľ: Nezvládnutie vládnutia.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?