Publikované: 13.03.2014

K voľbám 2014

K voľbám – zase ten istý príbeh ako pri všetkých predchádzajúcich voľbách. Volovia zase naletia a podľa predbežných prieskumov vyzerá, že sa už chytili na háčik. Vrátane mojich blízkých, žiaľ, ako tak sledujem statusy na sociálnej sieti. Hlavný problém je totiž, že im nejde o zvolenie niečoho (niekoho) lepšieho, resp. viac dobra, ale o to zvoliť niečo menej NEdobre, teda menšie zlo. Problém je presne v tomto negatívnom myslení volov (alebo oviec by niekto mohol povedať, ale ide o voľby, takže aspoň v ten jeden deň im môžeme hovoriť volovia. Stádo jak stádo).

 

Po hlbšej analýze kandidátov na prvých priečkách (podľa prognóz a prieskumov) zisťujem, že kandidátom v podstate zase a už tradične nejde o ľudí. Ak vyškrtám prázdne, nepodložené sľuby, tak v ich ústach (programe, plánoch) nezostane nič. Prázdna stránka. Teda pozriem sa na vec ešte inak. Je mi jasné, že do nohy všetci sa budú vyjadrovať (a aj vyjadrujú) k veciam, o ktorých nemajú ani páru, pretože rozumejú iba svojim cieľom ktoré sledujú a ktoré pochopiteľne nemôžu verejne prezentovať.

 

Prestanem sa teda pozerať na faktickú stránku. Je to podľa mňa korektné. Veď aj ja keď som nastupoval do zamestnania, tak som o danej pracovnej problematike fakticky skoro nič nevedel, ale aspoň som prejavil vôľu sa jej venovať, pochopiť ju a na základe toho sa stať prospešným a hlavne. Hlavne som sa snažil odpovedať, keď sa pýtali. Ktorý z kandidátov teda prejavil ochotu sa aspoň trochu zaujímať o tých, ktorí ho budú voliť ? Odpoveďou na túto otázku môžem smelo vyškrtnúť kandidátov na prvych 5-tich priečkách podľa +/- všetkých prognóz.

 

Skupina známých a priateľov šla v tomto skúmaní ešte ďalej. Položila zopár otázok kandidátom, pričom im muselo byť (podľa mojej mienky) vopred jasné, že nebudú mať ani potuchy o daných témach, ale šlo o to, či aspoň budú mať snahu porozumieť im a ochotu odpovedať na ne (http://www.ved.sk/RC.kandidati.odpovede.htm). Nejde teda o obsah otázok ani o správnosť odpovedí, ale ide hlavne o to, ako sa chce postaviť budúci zamestnanec štátu k riešeniu svojich budúcich úkolov. Či sa teda bude zaujímať o národ, ktorý reprezentuje, alebo bude iba sledovať svoje záujmy a na otázky národa bude nahliadať s nižšou prioritou.

 

Výsledok podľa prieskumov vyzerá tak, že samí volovia vyžadujú od kanididátov, aby boli sebeckí, nezaujímali sa o ľudí a hľadeli len na svoje potreby, prípadne aby kandidáti (viď údajná “pravica”) IBA rozdrobili a oslabili “pravicovo” orientovanú časť populácie. (Čím viac sa hádajú a keby mohli aj bijú, tým viac sa národ baví) Ľavica už tradične ide príkladom svornosti a jednoty. Tu je zaujímavé že podľa kréda (vierovyznania) sú kresťania Jednotní a Katolíckí (z gréčtiny všeobecní, všeobímajúcí) a pritom katolíckí kandidáti sami trhajú katolíkov a svätú Katolícku Jednotu reprezentuje iba ľavicový kandidát, na ktorého sa poukazovalo že klame ak hovorí že je katolík pokrstený atď. V tomto predvolebnom bordeli aby sa Čert vyznal.

 

Teda nezostáva mi iné, iba poukázať na kandidátov, ktorí mali aspoň snahu odpovedať na otázky prostého ľudu. Takí sa tu síce už v miluosti mihli, ale doteraz ešte nedostali šancu. A pokiaľ ju nedostanú ani v budúcnosti, prídeme o možnosť overiť si, či náhodou nebudú lepší než doterajší sebestrední, veĺkohubí, ale populární a zaujímaví mlátiči prázdnej slamy.

 

  • SlabéVýborné (0 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?