Publikované: 04.10.2019

K vyšetreniu a diagnostike na diaľku v online prenose

Vitajte v novej totalite. Definitívne. Detský psychiater Jaroslav Matýs sa kriticky pustil do témy “Greta“. Okamžitá “ľavicovo–liberálna“ protistreľba. A úspešná. Psychiater „skončil“. Nesúhlasím.

Takzvaní “pokrokoví” na sociálnych sieťach sa práve teraz radujú z profesijného konca “drzého“ lekára,” píše Ovčáček v poste, ku ktorému pripojil status stĺpčekára Denníka Referendum Petra Bittnera.
https://www.hlavnespravy.sk/stvanica-ceskeho-psychiatra-kvoli-grete-musel-skoncit-vitajte-novej-totalite-definitivne-reaguje-ovcacek/1904751
Takzvaná „ďiaľková diagnostika“ Grety Thunberg  (a terapia) má aj nemá niečo spoločné s telepatiou a jasnovidectvom; Niečo málo spoločné má s „haló efektom“. Súkromná úvaha, hoc znalca v odbore detská a juvenilná psychiatria, nemá, nemala by mať charakter verejnej správy. Negatívum možností verejnej slobody slova, názoru a presvedčenia.

Sloboda slova vo verejnom mediálnom priestore naráža na slobodu iných a ich právo na ochranu osobnej integrity (verejne diagnostikovanej osoby). Vo vyspelej demokracii neprípustné. Vyspelá západná demokracia nie je vyspelá…
Verejná mediálna správa má mienkotvorný charakter. Hoc aj v rámci garancií slobody slova vo verejnom priestore. Lietame v ňom tiež ako súkromné osoby (používatelia fejzbúku a verejných diskusií v online digitálnom priestore).
Pre verejné hejty proti Grete Thunberg, platia všetky ostatné a posledné slová môjho komentára s tučným fontom.

Greta je (vraj, píšu médiá) autistka. Ak aj je, čo je blízke pravde, a ide o poruchu autistického spektra, tak čo má byť?
Máme s autizmom osobnú skúsenosť a problém (za seba akú-takú mám)? Vieme zároveň aj, koľko psychopatov je v politike? Najmä osobnostne narušených akože “liberálov”? A píšu o nich médiá?
Niektoré z autistických osôb majú inteligenciu vyššiu ako autori a autorky všetkých tých hejtov. So svojou inteligenciou a mentálnou výbavou ale narábajú inak, než my, bežný “normálny” populačný “štandard” (nerozumieme). Ich správanie vyhodnocujeme podľa „našich vzorcov“.
Nedochádza nám ale, že sme manipulovaní dvomi protichodnými názorovými prúdmi. Nedokážeme sa najmä “postaviť nad vec”. Len na jednu alebo druhú stranu. Naša mentálna bieda.
Prečo Greta Thunbergová priťahuje viac pozornosti ako jej snaha o zlepšenie životného prostredia?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=gh-w28o4sx8&fbclid=IwAR1W-4MC2G4ME3UFUPwKww_pN4jyHbCpYyqCBwv7e607VgZUdcPv3oIK_Zw
Stanovisko miliardára:
https://www.bitchute.com/video/jneDoc7FUx4E/?fbclid=IwAR39gSxKiF1ykkhiBKN33DiqTZXVtRpdnSEqlzkvIpCqPtSp7OoviI8LTOo
Vyšetrovateľ policajného zboru, prokurátor, ani sudca,  sa nesmie vyjadrovať k “živej” veci. Tobôž prezentovať svoj názor verejne. Napriek tomu čelíme únikom z Kočnerovej Threema a prostredia OČTK. Smerom k médiám. Mali by v tom dostať „stopku“. A nie „môcť fšetko“. To je médiokracia.

Ide o porušovanie etiky sudcov ale aj “sudcov” (verejnosť), psychológov, psychiatrov. Flagrantne aj etiky politikov vo veci anti Babiš (otvorená kauza, ktorá sa postupne uzatvára navzdory “právnemu názoru” politikov a verejnosti).
Ak nemá uhlíková stopa vplyv na klimatické zmeny, faktická a krutá pravda je, že na Zemi ešte toľko toxického smogu, požiarov (lesy ako zdroje vzdušného kyslíka a absorbery kysličníka uhličitého, lebo ich fotosyntéza; si myslíte, že to je len náhoda?) a odpadkov nebolo.
Je tu ale zjavne narcistické a exhibicionistické “predvádzanie sa odborníkov na fšetko” s cieľom zviditeľniť sa a posilniť svoju pozíciu v spoločnosti. Má to negatívne ľudské, občianske a politické konotácie. Obracia sa to proti nim. Nemajú úctu k sebe, druhým a tichú pokoru.
Útoky na Gretu „diagnostikujem“ (nie na diaľku ale priamo) ako porušovanie práva na osobnú integritu jej osoby, tobôž všeobecného práva na prezumpciu neviny. Zmienené osoby, politici a médiá robia opak (prezumpcia viny). Trestné. Alebo prinajmenej odsúdenia hodné.
https://www.hlavnespravy.sk/okamura-rezignacii-ceskeho-psychiatra-za-prejavenie-odborneho-nazoru-ste-dnesnej-dobe-dotlaceni-odchodu-prace-za-bolsevika/1906293
S Gretou za seba problém nemám. Problém mám so slobodou slova bez etických mantinelov. Občas sa mi stáva, že nemusím mať názor na „fšetko“. Najmä verejne.
Detský a juvenilný psychiater Jaroslav Matýs pochybil. Zrejme na podnet českého ministra zdravotníctva Adama Vojtecha, odstúpil nielen z pozície člena pracovnej skupiny pre detskú psychiatriu, ale aj z pozície člena a predsedu Výboru sekcie detskej a dorastovej psychiatrie ČLS JEP. Podľa môjho názoru by nemal. Mal ale vykonať osobnú a verejnú ľudskú a profesijnú sebareflexiu. A viac „nezhrešiť“.
https://www.facebook.com/atypmagazin/posts/986950781640591
Tomio Okamura nepochybil: “Za prejavenie odborného názoru ste v dnešnej dobe dotlačení k odchodu z práce ako za boľševika.“ Na Slovensku chýba podobný politický subjekt a nový subjekt typu Trikolora (V. Klaus ml.).

Jiří Ovčáček má pravdu. Šlo o zjavný  „víťazný tlak zelených environmentalistov“. V Česku ich cez „Pirátov“ budú voliť najmä mladí ľudia, iba im „nedochádza“ že to je hoc „zelený“ ale neofašizmus.

Environmentálne a ekologické zovšeobecnenie, konzekvencie a diagnóza problému menom Greta Thunberg:
S urýchleným znižovaním uhlíkových emisií a bezbrehým výrubom lesov na podnikateľský kšeft a zadržiavaním vody súhlasíme. Ale nesmie nám ohroziť našu kvalitu života.
Preložené do človečiny: Naše pohodlie. K nemu aj v nasledovnom článku (prekliknite).
Nenechajme sa sácať zo strany na stranu alebo kam chcú „autority a „elity“. Používajme vlastné IQ, EQ, SQ, intelektovú výbavu, rozum, emócie a city, tiež svedomie a zmysel pre mieru vecí, a nimi riaďme svoju slobodnú vôľu a skutky. S ekológiou a naším environmentom (životné prostredie) začnime u seba. Ale hneď. Tu a teraz.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?