Publikované: 06.03.2016

K výsledkom parlamentných volieb a konzekvencie

Zmeny v zložení parlamentu vykonali antisystémoví voliči a samotná vládnuca strana. Voliči by teda mali by teda zostaviť aj vládu! Voliť je jednoduché, vládnuť je ťažšie…
Voľbami sa voliči zbavili svojej zodpovednosti. Rozhodol každý voličský hlas. Tak, ako rozhodol. Ako každé predošlé štyri roky (od „nežnej“ 9x). Volebnou účasťou takmer 60 percent!
Zopár otázok: SNS nevylučuje spoluprácu so Smerom. MOST odmieta koaličnú spoluprácu s SNS. Blokuje tým koalíciu so Smerom. Kto bude chcieť koalíciu s Smerom? Koho bude chcieť v koalícii SMER? Bude? Nebude? Rokovania budú ťažké. Ficovo víťazstvo je Pyrhovo víťazstvo.
Pôjde Smer do silnej opozície? Aký vládny zlepenec vytvorí anti ficovská opozícia? Vytvorí? Kedy budú predčasné voľby? Budú? Nebudú? Žiadny koaličný zlepenec ani predčasný pád takej vlády si už naozaj nepraje nik…
Podľa predsedu strany Smer by sa asi päť strán mohlo “sľubne” zapojiť do reálneho kreovania novej vlády…
Tento rébus vytvoril občan, volič. Mal by ho aj rozlúštiť. Rozdal veľmi ťažké karty. Bez osobnej zodpovednosti. Čo na to pán občan, volič? A každý jeho hlas? Predbieham (?) sa uvidí…
Poznámka: Antisystémové strany (aj Kotlebovcov) dostal do parlamentu najmä Róbert Fico a strana SMER. Ak má byť výsledok volieb znakom prvých krokov k pozitívnym zmenám systému, dá sa s ním súhlasiť. Inak v zmene zloženia parlamentu bez účelu nevidím zmysel. Na tomto volebnom výsledku sa podielali významne aj prvovoliči, mládež a kadejakí degeši (citát jedného z nich, osobný zážitok): “Bol som, som a budem fašista. Budem voliť Kotlebu. Má na chrbte vytetovaný hákový kríž.”
Strana Mariána Kotlebu je predovšetkým antisystémová. Nálepky, dokonca aj z dielní odborníkov, politológov a odborníkov na extrémizmus (aj zahraničných) sú triafaním mimo misu a manipuláciou občianskej verejnosti. Tá ale na politológiu zvysoka: čo len chcete…
Akonáhle má akákoľvek politická strana v názve „národná“, automaticky je označená pejoratívnym „nacionalistická“. V celom politickom, politologickom slovenskom aj európskom osvetí…
Teda, ĽSNS Kotlebovci sú automaticky vyšším stupňom nacionalizmu: sú nacisti. A “pravicoví extrémisti”. Konečným klincom je: Dokonca fašisti!
Mediálna manipulácia pôsobí aj týmto smerom: útokom na národ, vlastenectvo a patriotizmus.
Za seba: Uniformy s dvojitým krížom nemusím. Nemusím ani heslá: „Za Boha a za národ!“, Tobôž „Na stráž!“ Dalo by sa žiť vedno spolu podľa „Svorne napred!“ K tomuto heslu: Radšej zabudnite. Utópia. Dá sa pred voľbami ako ópium pre voličov. Ale, aj po nich?
Kotlebovcov považujem za radikálnu stranu v zmysle antisystémovej strany. Systémovým konzervatívcom (zástancom štandardného systému, ktorý sa snažia udržať a obhájiť pre seba), sa pre nich rosia okuliare…
ĽSNS profituje zo zlyhaní vládneho Smeru. Sebareflexia je na Róbertovi Ficovi. A politológoch. A médiách…
ĽSNS “pre začiatok” nechce nič, len pozerať na a pod prsty svojim parlamentným kolegom…
Rozdiel medzi JOBBIK a ĽSNS je diametrálny: Jobbik je agresívny a expanzívny, Ľudová strana (Kotlebovci) naše Slovensko je obranná. Nechce a nemá záujem pôsobiť mimo Slovensko. Zrejme nemá záujem ani o “družbu” s Jobbik a jeho vysunutým pracoviskom v Dunajskej Strede.
Zopár žiadostí: Žiadam politológov a pseudo analytikov, aby netárali a pred televíznymi kamerami neprezentovali svoje politologické konštrukty, nemajúce s realitou a výsledkami volieb nič spoločné…
Zároveň žiadam budúcu vládu aby zastavila výrobu absolventov politologických štúdií obmedzením akreditácií a pôsobnosti politologických katedier vysokých škôl. Participujú a priživujú sa na systéme, čím ho potvrdzujú a legitimizujú.
Žiadam prieskumné agentúry aby nemanipulovali, neklamali a nezavádzali občiansku a voličskú verejnosť. Zároveň žiadam redukciu pôsobenia prieskumných agentúr verejnej mienky. Participujú a priživujú sa na systéme, čím ho potvrdzujú a legitimizujú. Často na platenú objednávku, s platenou podporou protislovenského zahraničia.
Žiadam printové a multimédiá, žurnalistov a moderátorov diskusií, aby predovšetkým dodržiavali najmä svoje vlastné etické kódexy. K moderátorom politickej publicistiky RTVS: najmä dvoch treba vymeniť!
Aby sa médiá (RTVS), vydávajúce sa za verejnoprávne stali aj reálne verejnoprávnymi. Aby printové a elektronické médiá prestali tárať o svojej slobode a nezávislosti, pretože nie sú svojprávne, ale riadené zahraničnou protislovenskou objednávkou a aj na nej finančne závislé.
K RTVS: Nemá šajn o tom, a zrejme ani nechce vedieť, čo je otvorená a verejná spoločenská diskusia a priama, bezprostredná interaktivita s divákmi a poslucháčmi, občanmi!
Žiadam, aby tzv. „slobodné a nezávislé“ médiá informovali verejnosť pravdivo, objektívne a komplexne. Aby prestali byť politicky korektné, lebo dôsledkom ich politickej korektnosti je ich vlastná autocenzúra a cenzúra.
Žiadam, aby SME, Denník Pravda a Denník N prestali robiť čistky medzi svojimi blogermi a tými, ktorí prezentujú iné názory, než má šéf redakcie spravodajstva a publicistiky. Flagrantne porušujú Ústavu SR a záväzné ľudsko-právne dokumenty vo veci slobody slova, názoru a presvedčenia! Žiadam, aby sa iba nehrali na demokratov ale sa nimi v spoločnosti, ktorú prezentujú ako slobodnú a demokratickú, aj reálne stali…
Žiadam médiá, aby nezneužívali kadejaké pseudo celebrity a pseudo autority na svoje mediálne kampane!
Za kladné vybavenie mojich žiadostí vopred ďakuje slovenský občan.
P.S. Najviac skloňované slová v Bruseli: MUSÍME! V noci na nedeľu v slovenských médiách: POKORA.
Oboje je LOŽ!
A POKORU na druhý deň po voľbách vystriedalo EGO.

  • SlabéVýborné (+9 skóre, 11 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?