Publikované: 27.03.2019

K zajtrajšiemu moratóriu

Zisťujem a konštatujem, a rád, že Slovensko ešte takých prezidentských kandidátov, ako sú Zuzana Čaputová a pán Maroš Šefčovič ešte nemalo. Naplní sa tým najmä zúfalá a oprávnená požiadavka spoločnosti na obnovu kultúry a estetiky v politike, počnúc hlavou štátu…
Ale to je len prvý plán naliehavej spoločenskej požiadavky…
Obal. Spoločnosť chce aj obsah.


Dnes a rád, musím úprimne priznať, a nemám žiadny problém, že aj pani Zuzana Čaputová bola (sama) v TA3 úplne úžasná… (viac “roboty” má v dueloch, aj včera na Markíze…).
V prvom aj druhom pláne (balík s mašľou a jeho obsah) som vždy chcel mať aj svoju hlavu štátu, ktorú by som si nielen ctil ale aj vážil… (akosi mi to zatiaľ nevyšlo).
Dnes, v stredu večer, nám obaja povedia ich posledné a záverečné slová pred druhým kolom slovenských prezidentských volieb…
Zuzana Čaputová vecne aj preventívne chválila generálneho prokurátora Čižnára, ktorý má na stole trestné oznámenie vo veci jej koncipientskej praxe a advokátskej činnosti kandidátky (toľko aj k veci udeľovania milostí prezidenta politikom; bezpredmetné, scestné a zbytočné, prezident Andrej Kiska ešte nebol právoplatne odsúdený, vec je ešte ďaleko v predsúdnom štádiu vo veciach…)
Rozsudky a odsudky vynášajú len právne bezvedomé médiá, hlupáci a blbci. A žerie im to podobná časť politikov a „cteného“ voličstva.
Denník N zúfalo konštatoval, že okrem jeho pseudo „komunistickej minulosti“ na kandidáta Maroša Šefčoviča nemá vonkoncom nič… (pochybnosti okolo Zuzany Čaputovej o to viac zľahčuje ako škaredé pokusy o diskreditáciu kandidátky liberálneho mainsteamu a liberálneho „neziskového sektora“).
Denníku N a jemu podobným, nevadí preukázateľne komunistický, socialistický, v Moskve vyškolený, už ale od narodenia “antikomunista” europoslanec za neexistujúcu SDKÚ-DS, hlasujúci vždy proti Slovensku a V-štvorke, súdruh Eduard Kukan? A nevadí ani (jeho) eurovoličom?
Ten “dobrý anjel” Kiska, bol spochybnený už pred jeho výberom a voľbou; jeho a ním “omámenému” voličstvu to vtedy nevadilo… (vtedy ste dali prednosť “apolitickému politikovi”).
Bude-nebude sobotňajšiemu voličstvu signálom reálny fakt, že Maroš Šefčovič je z dvojice kandidátov reálne “najčistejší”? Zasa je voličstvo omámené? Tentoraz ženou? Zasa povrchnosť a plochosť výberu a voľby hlavy štátu?
Ako chcete bojovať proti korupcii, aj skrytej, a inej podvodnej činnosti, ak nezačnete “hlavou ryby”?

Koniec koncov, na stole dnes parlamentom znefunkčneného a paralyzovaného ústavného súdu, je aj ústavná sťažnosť v prvom kole neúspešného kandidáta Štefana Harabina…
Trestné oznámenie aj ústavná sťažnosť sa stratia v behu času tak, ako mnohé iné a ostatné, lebo prokuratúra koná vždy „v súlade so zákonom“ a ak sa inak nedá, „hrá na premlčanie“ skutkov, ak sa vôbec stali… (aj Harabinovo trestné oznámenie vo veci „humanitárneho“ bombardovania bývalej Juhoslávie…).
Chce ešte niekto tvrdiť, že OČTK (policajný zbor a prokuratúra) konajú slobodne a nezávisle na domácej a zahraničnej moci? Je tu aj ľudský faktor, ktorý vždy predikuje výsledok na osi prokuratúra-Harabin a stane sa tak aj v tomto prípade:
Harabin s Čižnárom sa zjavne nemusia…
V jeho prípade sa žiadne spájanie síl nekonalo, inak by postúpil do druhého kola. Zavinilo to aj kresťanské voličstvo, ktoré sa „točilo“ okolo beznádejného kandidáta Jozefa Mikloška, a proti sebe a volebnú číselnú logiku ignorujúci do seba, nie Slovenska, zahľadení Kotlebovci, plus voliči stredopoliarov a chvosta kandidátskeho peletónu prerozdeľovaním a trieštením voličských hlasov…
Kandidát Mikloško, po zistení svojej pozície, mal odstúpiť (zahľadenie do seba a slepá viera).
Mali odstúpiť aj márni kandidáti typu Chmelár, Krajniak (nekritickosť voči záujmom celku).
V sobotu si budeme vyberať dva balíky, jeden s ružovou, druhý s modrou mašľou. Ostáva na výber jedna z dvoch možností pre Slovensko, jeho charakter a budúcnosť.

Blížia sa euro voľby a parlamentné voľby 2020… (ďalšie možnosti výberu a voľby z ponuky balíkov…).
Svoje názory a prognózy, ak sa hlavou štátu stane ružová či modrá, budem si potvrdzovať a korigovať za chodu vecí, v priebehu výkonu prezidentských právomocí novej hlavy štátu.
K kultúre zjavu, estetiky a verbálneho prejavu predošlých prezidentov ale aj predsedu parlamentu: Gašparovič produkoval brbty, Dankov verbálny prejav je poznačený poruchou slovotvorby a syntaxe (porovnateľné s disgrafiou, dislexiou…)
Prednostná voľba “ružovej” lebo rodová rovnosť a rovnosť príležitostí a rovnaké zaobchádzanie, by mali byť mimo reálnu hru, víťazí vždy ten, komu dá hlas voličstvo… (aj “ženské” kvóty sú nefunkčné).
Po voľbách sa vyjasnia sa aj niektoré “veci” okolo vzdania sa „super kandidáta“ Róberta Mistríka, ktorý vyzýval Čaputovú na jej odstúpenie, lebo on bol vraj „zosobnením úspešného príbehu Slovenska“…
Zdá sa mi to celé „na hlavu“ (množstvo prostriedkov, bilbordov “v háji”) ale ako sa ukazuje, má to svoju logiku.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?