Publikované: 03.05.2015

KAM Investovať ?

Dobrá otázka, však ?

Po 15 rokoch pôsobenia v poisťovníctve a poskytovaní úverov som sa rozhodol rozšíriť si porfólio produktov aj o kapitálový trh a investície. Bolo to celkom ľahké. Ale s odstupom času si uvedomujem, že určite nie vhodné pre každého finančného poradcu.  V prvom rade som sa musel prihlásiť na skúšky do NBS pre sektor kapitálový trh. Tých regulovaných sektorov je na Slovensku 6 a kapitálový trh je len jeden z nich. Skúšku som urobil a mohol som začať pracovať. A tu nastal prvý a zásadný problém. Ľudia mi po 15 rokoch v poisťovníctve nejak nerozumeli. Proste stále si mysleli, že ich chcem nahovoriť na novú životnú alebo kapitálovú prípadne investičnú poistku. Tak som rozmýšľal, že čo s tým môžem urobiť. Samozrejme ako každý podnikateľ som hľadal chybu najskôr u seba, ale potom som si uvedomil, že môže byť chyba aj v tom, že pre bežných ľudí je investovanie, kapitálový trh, komodity, zlato, diamanty, forex vnímame, že to je len pre bohatých. To je len pre vyvolených. To nie je nič pre Nás obyčajných ľudí, ktorí žijeme od výplaty do výplaty, dovolíme si možno dovolenku raz za čas atď.  Proste mám pocit, že pre bežných ľudí je investovanie o riziku, strate a vlastne že to je niečo čo oni nemôžu, lebo by o tie financie prišli.

Ale chcem všetkým povedať, že to tak nie je. V dnešnej dobe sa dajú investovať peniaze od 25,- eur mesačne pravidelne a od 165,- eur jednorázovo. Výnos sa môže pohybovať od 3-15 % ročne pravidelne a dlhodobo, samozrejme podľa tipu investície teda produktu. Pochopil som však, že je to aj o vzdelávaní nie len Nás finančných sprostredkovateľov, ale aj Našich potencionálnych klientov. Preto by som rád každému človeku doporučil, ak už teda má záujem o investovanie / zhodnocovanie vlastných úspor, alebo budovanie kapitálu/ aby začal svojím samostatným  vzdelávaním.

Na internete je dnes plno kurzov, školení, e-bookov a iných dostupných materiálov. Samozrejme ak si chcete ušetriť čas a venovať sa svojej rodine, práci a koníčkom, tak riešením bude aj Vaše osobné stretnutie s kvalitným nezávislým finančným sprostredkovateľom, ktorý by Vám mohol dať pár dobrých tipov.

www.facebook.com/KAMinvestovatdnes

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?