Publikované: 11.10.2015

Kam sme došli

Bude už 26 rokov, čo sa na námestiach štrngalo kľúčmi. Problém ale neleží v kľúčoch iba v ľuďoch.

Ľudia zostali rovnakí. Sú takí istí v kapitalizme ako v socializme. Ak niekto vie kradnúť za socializmu, vie kradnúť i za kapitalizmu. Ak má známeho za socializmu, môže mať známeho i za kapitalizmu. Mnohí sa pýtajú, prečo sa štrngalo na námestiach.

Ozaj prečo?

Asi preto, aby ľudia nekradli, aby iba niektorí mali výhody, aby bolo lepšie.

A lepšie nie je. Prečo asi. Preto, že ľudia kradnú, podvádzajú, podliezajú čiaru, hľadajú si cestičky menšieho odporu, získavajú si dobré miesta, prevrátili si kabáty, zostalo rodinkárstvo. Ak sa pozriete do poslaneckých radov, sú tam v prevahe tí, ktorí boli červení. Teraz sú už bieli a ľudia im stále naletia, že sú iní, lepší, spravodlivejší. A ono je to iba dogmatizmus, ľúbivá politika, populizmus.

Tí čo sú pri moci, to vedia. Vedia, kedy majú prísť so sociálnymi balíčkami, s vianočným príplatkom, s novým štadiónom, s karafiátom a inými trikmi, aby si získali voličov. Toto sú finty pre starších ľudí, dôchodcov, športovcov, ženy, ba možno i pre mladých.

Je tam aj správne načasovanie volieb – 5. marca 2016. Všimnime si jarné prázdniny žiakov: Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj – 29. február až 4. marec 2016 (piatok). Myslíte si, že sa voliči týchto krajov budú vracať z prázdnin v piatok, len aby mohli ísť voliť v sobotu 5. marca, keď si ešte do nedele môžu užívať pobyt v prírode, na horách? Iste nie.

Toto všetko sú finty, ktoré ovláda vládnuca strana, ktorá chce i naďalej zostať vládnuca. Iste sa jej to aj podarí, pokiaľ si to poriadne neuvedomíme a vyberieme si iné strany. Nie že by tie iné boli lepšie, ale aby tam nezostala táto štátostrana.

Ľudia mám vás rád, bdite!

  • SlabéVýborné (0 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?