Publikované: 22.05.2022

Kapitulácia alebo evakuácia?

Ukrajinské úrady vyzvali, aby médiám neboli distribuované zábery z kapitulácie práporu Azov. V Kyjeve a na Západe  to, čo sa deje, nenazývajú kapituláciou, ale „evakuáciou“.
K zajatiu militantov národného práporu “Azov” v Mariupole nedošlo, uisťujú v Kyjeve. Bola to víťazná evakuácia a tento demagogický obrat s radosťou prevzali nielen ukrajinské, ale aj svetové médiá (1,2).
Vyžadujú od nás mediálnu gramotnosť. Pracujeme na nej. Chcú od nás kritické myslenie. Snažíme sa. Blokujú „dezinformačné“ weby. Hľadáme cesty k pravde. Médiá spravidla svoje správy končia alibisticky: „Informácie nie je možné potvrdiť z nezávislých zdrojov“.
Hovoria orwellovským jazykom (doublethink, newspeak, doublethink, doublespeak, zjemňujúce, zľahčujúce eufemizmy aby pravda znela prijatelnejšie, chutnejšie: strategický odsun, víťazný ústup…).

Univerzita v Southamptone varovala študentov pred dystopickým románom Georgea Orwella 1984. V ZSSR bol román zakázaný do roku 1987. Od 19. mája nie je žiaduci ani v Bielorusku (3,4).

Bežia procesy vedúce k potvrdeniu nastupujúceho totalitného systému. Jazyk: „Vojna je mier. Sloboda je otroctvo. Veľký Brat ťa sleduje.“ Ešte „hodinky hnevu“. Na obzore je nový vírus: opičie kiahne.

Všetci, čo iniciatívne aktivisticky v opore o nič (znalecké dokazovanie, súd) blokujú „dezinformačné“ informačné zdroje opačnej strany klamú krížom krážom (ponáška na krížovú kontrolu zdrojov Fact check point); už ani im sa nedá veriť. Ani investigatívny Belingcat nie je nezávislý. Kuciak je mŕtvy. Niet sa o koho o čo oprieť. Zem pod nohami a zábradlie sú klzké. Chytá ma auto cenzúra: Mám názor ale s ním zásadne nesúhlasím.
Očakávam, že aj fejzbúk ako zvyčajne zakročí. Boli tu kongresmani USA. Slovenská vetva nemá kontrolu. Máme vďačného Hegera. USA sú náš ochranca a osloboditeľ.
Elon Musk kupuje Twitter. Chce na ňom slobodu slova. Liberáli “vyštartovali” a už čelí obvineniu zo sexuálneho obťažovania letušky. Možno u neho nájdu aj pedo porno a drogy.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?