Publikované: 21.05.2022

Katolíčka Nancy Pelosi obhajuje právo na potrat

Vyhlásila, že je „oddanou katolíčkou“ aj keď obhajuje slobodu potratov. Arcibiskup zo San Francisca Salvatore Cordileone v piatok oznámil, že predsedníčke Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej je zakázané prijímať sväté prijímanie kvôli jej pro-potratovému pro-choice postoju, ktorý pre ženu znamená „moje telo moja voľba“.

Katolícky zákonodarca, ktorý podporuje umelé prerušenie tehotenstva, po tom, čo prijal vieru a učenie Cirkvi, dopúšťa sa zjavne ťažkého hriechu, ktorý je pre ostatných príčinou najvážnejšieho pohoršenia. Preto všeobecné cirkevné právo stanovuje, že takéto osoby‚ nesmú byť pripustené k sv. prijímaniu.Vo svetle mojej zodpovednosti arcibiskupa zo San Francisca starať sa o všetkých veriacich zverených do mojej duchovnej opatery (odkaz na Kódex kánonického práva, kán. 383, § 1), prostredníctvom tohto oznámenia týmto Vám oznamujem, že sa nezúčastníte svätého prijímania a ak tak urobíte, nebudete pripustená na sväté prijímanie, kým verejne neodmietnete obhajovanie oprávnenosti umelého prerušenia tehotenstva a nepriznáte sa a neprijmete rozhrešenie tohto ťažkého hriechu vo sviatosti pokánia.“ Návrat k eucharistii je možný len po svätej spovedi, oľutovaní hriechu a pokání.

Ženám, kresťankám, katolíckeho vyznania viery a učenia kresťanskej cirkvi: Ste alebo nie ste oddané katolíčky tak, ako žena nemôže byť len trochu tehotná.
Rovnaký odkaz platí aj osoby verejne činné v najvyšších slovenských politikách a v zákonodarnom zbore, hlásiacich sa k kresťanstvu katolíckej proveniencie. Brať si z katolíckej viery a učenia ad hoc, čo sa hodí a čo nie škrtnúť, je pro choice slobodná vôľa dobrovoľnej exkomunikácie z kresťanskej cirkvi. Podobný „katolík“ je aj Biden a všetci „katolícki“ aj kresťanskí či kresťansko-sociálni demokrati a liberáli. Naplní sa: Veľa povolaných málo vyvolených. Množstvo falošných kresťanov. Ak kto máte zmysel pre kritickú sebareflexiu, preskúmajte sa.

Piate prikázanie „Nezabiješ!“ sa vzťahuje aj na vraždu, ktorou je tiež svojvoľné “slobodné” umelé ukončenie tehotenstva.

Marxizmus tobôž neomarxizmus vieru v Boha nepoznajú. Marxisti a neomarxisti sa z filozofického princípu spreneverujú ateistickej viere, filozofii a ideológii.

Americký prezident Joe Biden vyhlásil, že mu pápež František povedal, že je „dobrý katolík“, ktorý môže chodiť na sväté prijímanie. Tieto slová môžu prehĺbiť priepasť medzi hlavou katolíckej cirkvi a konzervatívnymi americkými biskupmi, ktorým vadí hlavne Bidenova podpora potratov.
„Nikdy som nikomu neodmietol Eucharistiu,“ povedal minulý rok pápež a dodal, že si nepamätá osobné stretnutie s politikom, ktorý by sa „postavil“ proti cirkevnému učeniu o potratoch, a prišiel k nemu na sväté prijímanie (1). Za kresťanku katolíčku sa má aj liberálna demokratka a prezidentka Čaputová. Akože kresťanských veriacich je množstvo politických liberálov…
Poznámka: Bergoglio je „strihnutý“ neomarxistickou ideológiou tzv. novej progresívnej kresťanskej ľavice. Rigorózne: u mňa tiež nie je pravý kresťan. Tobôž s jeho alibizmom: „Kto som ja aby som súdil?“ Zlá voľba. Emeritný pápež Benedikt XVI. „spieva“ aj o svojich pravých dôvodoch odstúpenia vo svojej autobiografickej knihe „Môj život“.
Mnohým kresťanom mnohé uchádza. Kresťanská viera a učenie priam „prikazujú“ ostražité kritické kresťanské myslenie. Uzatváram metaforou: Kresťanstvo je obzvlášť ťažký (hudobný) „nástroj“.

Pelosiovej arcibiskup vyzval ľudí, aby sa prihlásili do kampane proti potratom „Ruža a ruženec pre Nancy“. Časť katechizmu pojednávajúca o potratoch hovorí, že postup a zabíjanie už aj novorodencov v rámci demokratickej slobody (!) „sú ohavné zločiny“. V nadväznosti na uniknuté stanovisko Najvyššieho súdu USA tento mesiac naznačujúce, že Najvyšší súd čoskoro zruší rozsudok Roe vs. Wade, Pelosiová nehovorila o znížení potratovosti, ale naďalej tvrdila, že jej pro-choice postoj je v súlade s katolíckym učením (2,3).

Dobrý zákon o umelom ukončení tehotenstva musí byť v súlade a jednote s etikou zdola aj zhora a musí poznať taxatívne vymenované dôvody ospravedlňujúce umelý potrat pred svetom a Bohom.
Takým poľský ani slovenský zákon nie je. Slovenský zákon o umelom ukončení nie prerušení (!) tehotenstva je v rozpore s Listinou a Ústavou SR. Ak je život hodný ochrany od počatia po prirodzenú smrť, zákon ho nechráni.
Potrat nie je základné ženské právo, takým je právo ženy na slobodne plánované materstvo. Feministický krik: „Moje telo moja voľba!“ je polopravda a lož. Počatý plod v tele ženy nie je vlastníctvom ženy. Jej vlastníctvom je len prázdna maternica. Sociálno-ekonomické alebo iné osobné dôvody nie súkvalifikované dôvody pre potrat. Nimi sú dôvody zdravotné a to ohrozenie zdravia a života tehotnej ženy a základné právo na výhradu vo svedomí po zneužití alebo znásilnení, zistenie poškodeného plodu spojené s jeho prežitím, samostatnou existenciou a šancou na dôstojný život. Veriaca kresťanka má sa pred rozhodnutím oprieť aj o názor svojho duchovného pastora.

V USA čaká sa na alibistický a pilátsky judikát SCOTUS vo veci Roe vs. Wade už nasledovný pondelok. Má priniesť slobodu zákonov vo všetkých štátoch Únie podľa vôle voličstva. Celé zle. USA sa lámu na dve časti: demokratické a republikánske štáty. Ústava USA právo na potrat nezmieňuje. Chyba. Rozklad a rozpad USA pokračuje.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?