Publikované: 19.01.2014

Katolícke ovečky, čo budete robiť, keď vám zredukujú rady vašich “milých” farárkov?

Emeritný pápež Benedikt XVI. – konečne začal odstraňovať zrno od pliev ako sa patrí - spravil to, čo už oveľa dôraznejšie mal spraviť ešte jeho predchodca, čiže Ján Pavol II. Jednoducho z duchovného stavu prepustil štyri stovky kňazov pre podozrenie zo zneužívania detí, trvalo mu to síce 2 roky, ale aspoň trochu sa ten Augiášov chliev prečistí.

Emeritný pápež Benedikt XVI. Autor: SITA/AP

Foto: Emeritný pápež Benedikt XVI.
Autor: SITA/AP

Zdroj: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/305673-vatikan-potvrdil-udaje-o-styroch-stovkach-potrestanych-knazoch/uvádza, že v roku 2012 to bolo okolo stovky a približne 300 v roku 2011. (Treba dodať, že v rokoch 2008 a 2009 prišlo o reverendu len okolo 170 kňazov).

„Pápež Benedikt XVI., ktorý vlani odstúpil, vydal pokyn na „nulovú toleranciu“ voči pedofilným duchovným.“

V minulých desaťročiach odhalili zneužívanie detí katolíckymi kňazmi v mnohých štátoch sveta. Ak zoberiem v úvahu, že v súčasnosti má katolícka cirkev približne 400-tisíc kňazov na celom svete, tak by som naozaj rád uveril tomu, že počet tých pedofilných kňazov nie je podstatne vyšší, lenže ako môžeme vedieť či je to naozaj tak, keď veľa mladých žien, (ale aj mladých chlapcov) sa s tým pre každý prípad nikde nepochváli, bolo by to pre nich ešte väčšie poníženie ako to, že ich farári zneuctili. (Veď len u nás vieme akí vedia byť niektorí ľudia škodoradostní a tú hanbu by oni naozaj neradí so sebou niesli až po svoj hrob).

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?