Publikované: 10.09.2019

Kauza Kováč mladší a Technopol je otvorená

Vo februári 2000 súd v Mníchove právoplatne rozhodol o zastavení trestného konania voči Michalovi Kováčovi mladšiemu, pre podozrenie z trestného činu podvodu na firme Technopol, pretože sa nedá očakávať jeho odsúdenie (milosť a postavenie v diplomatických službách SR)
Milosť synovi, udelenú mu otcom, parlament a ústavný súd zrušil. Zamestnanec ministerstva zahraničných vecí Kováč ml. bol prezidentkou vymenovaný za veľvyslanca v Abú Zabí (Spojené arabské emiráty).
Hovorca prezidentky Martin Strižinec vymenovanie zdôvodnil:
„Nemecký súd už vo veci Michala Kováča ml. právoplatne rozhodol v jeho prospech a nemôže byť v rovnakej veci o ňom rozhodnuté inak.“
To je lož. Obnovenie stíhania po zrušení milosti na jeho konci zakladá nový súd a nové rozhodnutie. Mníchovský krajinský súd nekonal vo veci skutkovej podstaty obžaloby.
Obnova konania vo veci je možná aj, ak sa po právoplatnom rozhodnutí súdu zistia nové skutočnosti, zakladajúce zmenu právneho názoru súdu.

„Nemecký súd neuznal Kováča za nevinného, ale nemecky súd stíhanie zastavil, lebo dospel k záveru, že ho nebude možné odsúdiť (zloženie kaucie spoluobvinenými v jeho prospech, výmenou za amnestie od prezidenta Kováča a udelenie diplomatickej imunity obvinenému). Túto skutočnosť Čaputovej hovorca Strižinec odprezentoval („že súd rozhodol v jeho prospech“) a teda ani na Slovensku už nemôže súd rozhodnúť inak.“ (JUDr. Štefan Harabin)

         

Po vypočutí súdom v Mníchove súd vraj rozhodol, že Kováč ml. vo veci Technopol vinný nebol. Lož. Súd mu kauciu nevrátil. Prezident Kováč udelil milosť synovi 12. decembra 1997. Bol mu vrátený pas za účelom možnosti vycestovania do Nemecka (medinárodný zatykač). 3. februára 1998 ho polícia ČR zadržala a vydala do Nemecka, kde ho vzali do väzby. Prepustený bol na kauciu 150 tisíc mariek s tým, že odovzdá pas a neopustí Nemecko. O ďalší mesiac na žiadosť advokáta zrušili Kováčovu povinnosť zotrvať v Nemecku až do skončenia súdneho ale kauciou ručil za to, že sa na predvolanie dostaví na súd. No Kováč ml. sa už nikdy na súd nevrátil…

Prezident Kováč mal lietať do Mníchova a dojednávať spôsob ochrany svojho syna. Dohodli sa tam na udelení milosti. Nebol som tam, nesvietil som im pri tom. Boli toho plné médiá…
Dôvodom zrušenia milosti Kováčovi ml. bol aj konflikt záujmov (syn prezidenta).

V kauze burzových podvodov na Taiwane, pri ktorých bola zneužitá slovenská značka Chirana, bolo obžalovaných 19 ľudí. Slovákov sa vyšetrovanie nedotklo (2015).

Po zrušení milosti otcom synovi stíhanie v kauze Technopol pokračuje. Matovič (OĽaNO) požaduje zrušenie milosti aj Kočnerovi a ostatným….

Konštatujem zjavne selektívny prístup prezidentky k právu, zákonnosti, prezumpcii neviny, etike a postaveniu a právam verejne činných osôb. Jej závažných sporných názorov a skutkov pribúda v opore o nič (Harabin, Jankovská, Kováč ml.)
Prejudíciou odmietnutia prípadného menovania JUDr. Harabina predsedom najvyššieho súdu spôsobila jeho odstúpenie od kandidatúry. A je úplne jedno, či vyhlásením cez Youtube a mailovou správou alebo riadnym písomným oznámením (na veci to nič nemení a Slovensko  nebude o to “právnejší štát”).
Predseda jej materskej politickej strany Progresívne Slovensko Michal Truban má prezidentkinu ochranu. Róbert Fico (komentár k Mazurekovi) jej ochranu nemá. Prezidentka sa neohradila ani voči denníku SME (propagácia a otváranie Overtonovho okna vo vzťahu k pedofílii).
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?