Publikované: 05.03.2016

Každý hlas rozhoduje. Rozhoduje?

Viete, že budova Európskeho parlamentu architektonicky pripomína Babylonskú vežu? A viete tiež, a možno vám to tiež napadlo, že ňou vlastne má byť a je? Poznáte ten biblický príbeh? Akému a čiemu bohu má tá veža znova slúžiť a slúži?
https://www.google.sk/search?q=Budova+Eur%C3%B3pskeho+parlamentu&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi5uv_p7KjLAhWyZpoKHfgdC4cQsAQIMg&biw=1283&bih=557
Kto rabuje našu vlasť?
Nadpis článku by mohol mať aj túto podobu: K voľbám pred voľbami alebo po nich…
http://niejemijedno.sk/otcina-krasna-a-stratena/
https://vimeo.com/154701978
Áno, pán Moliére (úryvok z Mizantropa) sú pravdivé. Vzdávam hold, mám úctu a rešpekt k umelcom, skutočným umelcom. Zdôrazňujem: skutočným umelcom. Iba (!) skutočným umelcom. Viem presne a adresne o čom a o kom hovorím…
Za skutočných umelcov nepovažujem treťotriednych hercov a protagonistov verejnej televíznej zábavy z produkcie RTVS a TV Markíza, na uspatie a ohlupovanie divákov…
Neprajem si, aby aj moju mienku ovplyvňovali jej verejní manipulátori len preto, že mediálny biznis ich vydáva za umelcov, neprajem si, aby tí degeši (pseudo celebrity) tárali do môjho života a spochybňovali správnosť mojej hodnotovej orientácie a rozlíšenia dobrého a zlého.
Skutočných, pravých umelcov je menej a menej, nahrádza ich za umelcov sa vydávajúca bezcenná luza. Podieľa sa na tom aj všeobecný úpadok kultúry, umenia a tým aj spoločnosti…
Za umenie sa vydáva všetko, čo “umelec” ako umenie označí…
A to (za seba) žrať a konzumovať nebudem! Dôsledky takzvanej Veľkej novembrovej revolúcie a zmena režimu začali nástupom slobodného trhového mechanizmu postupne likvidovať pravé umenie: hudobné symfonické, komorné a vokálne zborové telesá živoria a pri živote sú udržiavané podliezaním vkusu a nárokov a dopytu postupne hlúpnuceho publika.
Takzvaná demokratizácia a liberalizácia spoločnosti a otvorenie sa Západu prináša polopravdy a lži o umení socializmu. Dnes je to s kvalitou a umeleckou hodnotou umenia horšie ako pred Novembrom. Prevláda pseudo umenie a gýč. Skutoční umelci vymierajú a moc do svojich rúk preberajú pseudo umelci a pokleslé umenie. Mimochodom týka sa to, aby bolo jasno, aj kauzy Štúdio tanca v Banskej Bystrici. Asi tak. Ale, stav umenia a kultúry si vyhodnoťte vy sami. Najmä tí, ktorí ste aspoň minimálne kvalifikovaní a spôsobilí vydávať toto svedectvo. Napokon, proti gustu žiaden dišputát. Ibaže, aj kvalitu vkusu (estetické a umelecké cítenie) zakladá vzdelanie. O tom niet pochybností ani argumentov. O školstve sa zmienim nižšie…
Najmä do pop kultúry sa tlačí sladký gýč, pozlátko, zmyslovosť, pôžitkárstvo, lož, podvod, pseudo hodnoty a hybridný sex. Postupne aj porno, vydávajúce sa za umenie…
Od “nežnej” a všelijakých transformácií a reštrukturalizácií RTVS okrem lacných popových sračiek, prihlúplych seriálov, slovenská televízia vôbec neponúka žánre s vyššími umeleckými ambíciami, tobôž živé prenosy z hudobných koncertov “vážnej” hudby, džezu… a Slováci hlúpnu. Aj zásluhou RTVS!
Už starí Rimania vravievali, že sex a sex je dvanásť. A tak aj dopadli…
K tým dvom šestkám pridajte tretiu a máte to, čo je nad vrcholom rastúcej babylonskej veže…
Ale, majú, nemajú, pán Huba, Timko a im podobní, ľudsky a občiansky mysliaci ľudia pravdu? Prečo tá otázka?
Moja odpoveď : Sme súčasťou systému. Oni, aj všetci ostatní, mediálne známi umelci, ale aj pseudo umelci, celebrity a pseudo celebrity, tiež my, ostatní, obyčajní, radoví občania neumelci, tiež umelci a odborníci v iných odboroch ľudskej činnosti, mediálne neznámi, sa k tomuto systému vyjadrujeme v rámci tohto systému, žijeme, dýchame a konáme ako súčasť tohto systému.
Tento systém robí každého z nás občana, voliča, a každé štyri roky jednotlivca s hodnotou jedného voličského hlasu.
Po čítaní, videní a počutí textu, hudby a osobných na voličov i nevoličov apelujúcich výpovedí týchto dvoch občanov, nielen im, odpovedám:
Každé voľby po Veľkom Novembri  boli, sú a budú súčasťou vždy toho istého , pseudo slobodného a pseudo demokratického systému.
Slovensko nesmie ďalej pokračovať v budovaní novej Babylonskej veže. Jej stavba a zveľaďovanie prináša ďalšie a pokračujúce zmätenie jazykov a podriaďovanie Európanov (aj Slovákov a Slovenky) pod dikciu systému post novovekého Babylona…
Všetci „Babylončania“ potrebujeme odmietnuť a zmeniť tento novodobý babylonský systém. Ako? Celoeurópskym referendom.  Ponad právnu silu Rady Európy. Žiaľ, nehrozí. Zrejme ani v možnosti (Lisabonská zmluva).
Zmena systému ale v možnosti je. Zdola. Každý musíme začať od seba. Vo svojom vnútri. Zdola. A každý, každá od seba. Potrebujeme zmeniť systém. Musíme začať od seba a vo svojom vnútri.
Ono „musíme“ mi pripomína najfrekventovanejšie slovo, sloveso  (imperatív) v spojení s 5. pádom v slovenčine a v nemčine, najmä z úst generálnej riaditeľky EÚ Merkelovej:  „Wir müssen!“. Všetci vedia, aj my vieme, čo všetko musíme, iba nik nič nerobí!
Zmenu systému neprinesú každé ďalšie parlamentné voľby, a zdôrazňujem, že to nebude ani kalašnikov. Nebudú to nové, ďalšie ani predčasné voľby, nebude to násilie. Vláda dobrovoľne a ochotne odovzdá moc do rúk slovenského ľudu. Moc prevezme mentálne zrelá, pre vládnutie spôsobilá a kvalifikovaná elita.
Tí, ktorí ste volili, svojou voľbou, nech bola akákoľvek, potvrdili ste a legitimizovali ste systém. Bez ohľadu na výsledky volieb.
My, ktorí sme vedome (!) a uvedomele (!) nevolili (nie ako negramotní, ľahostajní ignoranti!) ale uvedomelí a dobre vzdelaní nevoliči, ktorí presne vieme, prečo odmietame svoju účasť na systéme a jeho legitimizácii (potvrdení) systému, budeme sa musieť vašej voľbe a stelesneným, zhmotneným výsledkom volieb a ďalším podobám násilia na ľuďoch, ich slobodách a právach, teda, aj na nás, nevoličoch, podrobiť na a po dobu ďalších štyroch rokov.
Podstatou dobrého školstva vôbec nie je duálne vzdelávanie. Má napomôcť iba ďalšiemu rastu produktivity práce, použiteľnej pracovnej sily, zmnožovaniu zmnožovania (pozrite Fokus Václava Moravce na ČT24: (Je konzum bezhraničný?): Společnost konzumu a bohatnutiu skupiny tých, ktorí financujú výstavbu Babylonskej veže…
Duálne vzdelávanie sme tu už mali. Pred Veľkým Novembrom (učňovské a stredné odborné školstvo). Po “nežnej” sa začalo rozpadať a neskôr bolo úplne zlikvidované. O čom vlastne dnes “točia” zamestnávateľské zväzy a ministri práce? O návrate pred November? Najskôr boli sprivatizované, rozkradnuté a vytunelované štátne fabriky a teraz? Dnes objavujú “teplú vodu”?!
Architekti Babylona a Nového svetového poriadku, Globálny Prediktor a Veľký Brat, nemajú záujem o reálne vzdelanie, vzdelanosť a mentálnu zrelosť a uvedomelosť svojich otrokov…
Aj školstvo je súčasťou babylonského systému.
Z tohto circulus vitiosus (bludného kruhu) sa dá vyjsť len zmenou systému. Minimálne podmienky ako začiatok pozitívnych zmien uvádzam vo svojich predošlých blogoch, ktoré boli zväčša odignorované. Prinajmenej vo dvoch blogoch s názvom: „Je volebné právo povinnosť ?“
Žiadna z predošlých slovenských vlád tie podmienky nesplnila. Lebo nemala záujem. Lebo nechcela. Nebude to ani vláda, ktorá vzíde z marcových parlamentných volieb.
Ignorujem ignorantov a pokračujem.
Otázka: Akou až vysokou bude musieť byť nová babylonská veža, aby sa človek stal BOHOM?
A kto je strojcom toho náboženstva?
Kto vládne tomuto svetu?

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?