Publikované: 27.12.2012

Keď sa úspech trestá

Tí, ktorí na moje články nenatrafili prvý krát, vedia, že mi ide o komentovanie aktuálneho politického diania hlavne na domácej pôde. Je evidentné, že moje články sú angažované, subjektívne zafarbené pohľadom pravicového liberála. Podobné články, úvahy a komentáre sa nepíšu do šuflíka, ale preto, aby si ich prečítalo publikum, čo najviac ľudí, ktorí sami posúdia ich vzťah k opisu reality a buď súhlasia alebo nie. A tu je ten pes zakopaný.

Ak si má článok prečítať čo najviac ľudí, musíte ho nielen napísať, ale aj vystaviť na viditeľnom mieste. Používam na to svoju  facebookovú stránku a zvyčajne ho umiestňujem na portál služby Vybrali SME. V prípade, že je článok dobrý, veľa ľudí klikne aj na súhlas so zaradením do výberu služby, kde sa následne zvykne čítanosť zdvihnúť.

Keď som sa naposledy napísal komentár k idiotskému konceptu súčasnej vlády zháňania financií pre odkúpenie zdravotných poisťovní

http://jurajpolacek.blog.sme.sk/c/316579/Zakladna-podmienka-vodcu-Ovladni-stado.html

celkove 3000 čitateľov ocenilo tento komentár vysokou Karmou, t.j. veľa z nich kliklo na spodku článku na ikonu Dobrý článok a tým súhlasili s mojim postojom. Za uplynulé dni bol tento článok s prevahou hodnotený ako najlepší blog na portáli SME

naivne som predpokladal, že automat na službe Vybrali SME zareaguje podobne, pretože čitatelia unisono súhlasili aj so zaradením článku do výberu tejto služby. Celkove sa podobne naivných ľudí našlo celkom slušné množstvo – 85 a napriek tomu sa článok nedostal do výberu služby, hoci za bežných okolností úplne stačí počet do tridsať súhlasných klikov.

 Keď som sa administátorov pýtal, v čom je problém, odpovedali, mi že majú vlastné kritériá, kde sa zohľadňuje nielen počet klikaní, ale aj frekvencia článkov z domény blogu. Keďže sa moje blogy pravidelne dostávajú na titulku a nepíšem ich práve málo, príčina je jasná.

Netreba byť až tak veľmi úspešný, stačí menej vyčnievať a všetko bude O.K.
Tuším mi to niečo pripomína…


P.S. Zrejme som si zavaril…

Hoci som schválne znížil intenzitu na portáli SME, zhodnotenie morálnej vyspelosti slovenského politického národa, ktoré obsiahlo jeden úspešný článok,

http://jurajpolacek.blog.sme.sk/c/317432/Mame-takych-predstavitelov-akych-si-zasluzime.html

ostalo bez akejkoľvek odozvy.  Hm, asi som bol naivný keď som dúfal v objektivitu nastavení parametrov služieb Vybrali SME.

Je to ináč škoda, pohľad ktorý som predstavil hovorí niečo úplne iné ako pohľad na nejaký anonymný boj dobra zla nezávislý od ťažko pracujúceho ľudu. V skutočnosti je vláda vždy výsledkom, zrkadlom toho akí sme. Takže je zbytočné obviňovať ministrov v tej ďalekej Bratislave. Vinník Vašej zlej situácie je tesne pred Vami. Pozeráte sa na neho každé ráno pri holení, alebo líčení mejkapu….

 • SlabéVýborné (+38 skóre, 44 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Všetci Sulíkovi pritakávači na SME, ktorí píšu blogy, trpia podobnou utkvelou predstavou, že tie ich slohové práce sú úspešne a celý svet dychtí po tom, aby si to mohol prečítať. Omyl, priateľu, podobne ako stále vyplakáva Bulák, ty si na tom úplne rovnako. Vaše dielka nie sú žiaden zázrak, je to len všetko plné žlčovitého blúznenia o zázračnom svete liberálov.

  1. Juraj Poláček

   Ja nehovorim o kvalite, hovorim o suhlasnom stanovisku citatelskej obce. Chapem, ze ako brigadnika Smeru Vas to hneva, ze na SME je viac priaznivcov ako odporcov pravice, ale s tym nenarobite nic…. Mimochodom prijal by som keby Vas na Sumracnej ucili aj pravidlam slusneho spravania. Komunizmus bol sice blby, ze zatvaral ludi do vaznic, ale aspon sme zili v ere, ked boli viditelne a citelne rezidua stareho etickeho a moralneho kodexu. Vasa generacia uz zazila len bezduchu a bezobsaznu vychovu, kde slova sa pouzivaju ako kladivo a nie ako sperkarske naradie. Mozno mate nejaky vzdelanostny zaklad, ale moc obsahu tam za tym nevidim. Hlavne kvoli tomu, ze na ziadnom diskusnom prispevku ste neboli okrem nadavok schopny splodit vlastnu myslienku. Holt, vzdelanie a myslenie su dve odlisne veci a u Vas sa zrejme vzacne minaju. Nemam problem na rozumnej urovni diskutovat aj s privrzencom socialistickych myslienok, len odkial tu rozumnu uroven zobrat?  

  2. Pán Juantorena. Vaše infantilnosti som už čítal viackrát. Pokiaľ som si všimol, práve Vaše drísty a drísty podobných ako ste Vy, nemajú nejaký preveliký úspech. Stačí si pozrieť karmy. A nepleťte si žlčovitosť s popísaním skutočnosti. Medi tými čo, ako Vy tvrdíte, píšu žlčovite a takými ako ste Vy, je v intelektuálnej,mentálnej, rozumovej a vedomostnej výbave. Takže sa nemýlte. Vňčšinu ľudí zaujímajú tie žlčovité reči a pohŕdajú a smejú sa nad dementnosťami čo vypisujete Vy a Vám podobní organizovaní a platení slaboduchí.

 2. Musím sa pripojiť k autorovi ohľadne aqdmina na SME. Je to otrasné. Autor má šťastie, že admin vôbec zareagoval. Mám skúsenosti, že sa tým ani neobťažujú.Ani sa nečudujem,keď majú za šéfa p.Struhárika. Ten nemá tú slušnosť ani zareagovať na sťažnosť na jeho konanie a na žiadosť o prešetrenie oprávnenosti zablokovania môjho diskusného konta. Takže nepoznám ani presný dôvod, okrem oháňania sa kódexom diskutujúceho,ani dobu na ako dlho mám prístup do diskusie zablokovaný. To už nieje ani diskriminácia. Je to nehoráznosť a upieranie mi mojich občianskych práv. Ak sa niekomu nepáčia moje názory je jeho starosť.Vie mi niekto poradiť, ako postupovať? Pokiaľ dobre viem, nie sme s p. Poláčkom jediní. Ich metódy a praktiky sú viac ako podivné. Mám pocit, že majú veľmi vplyvného cenzora.

  1. Tak. Keď som minulý rok v decembri dával do rubriky Vybrali.sme link na Sulíka v Hyde parku v ČT24 a potom aj na záznam tejto relácie tak mi admini nielen vymazali všetky tieto linky ale aj zablokovali konto. Tých zablokovaných nickov mám požehnane. Hlavne skrz debát s pravými katolíkmi, pretože podľa administrátorov je katolicizmus nekritizovateľný. Nadprácu admina pri zablokovaní “nežiadúcich” je evidentná. Napr. tu mi admin zrušil konto bez akéhokoľvek upozornenia len preto, že som zopakoval citáty a linky ku článkom, ktoré sa týkali merita diskusie: http://tech.sme.sk/diskusie/user_profile.php?id_user=193504

   1. Ale linkami na Bezákov pokec v ČT, na papiho … a na každodenný nefiltrovaný náboženský spam sa tu rubrika Vybrali.sme a blog len tak hemžili. Prosto sloboda slova podľa SME pobočka Katolíckych novín.


Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?