Publikované: 27.04.2014

Keď zlo víťazí nad dobrom

Denno-denne sa potykáme s nespočetne veľa informáciami. Niektoré sú dobré, naopak ako to v bežnom živote človeka býva, bohužiaľ súčasťou nášho života sú aj tie zlé. Nasávanie informácií je veľmi dôležité, vzhľadom na informovanosť, sčítanosť, formovanie osobnosti, názorov a iného.

Pomerne často sa mi stáva, že prepínam televízne kanály a cítim sa buď ako v kriminálke alebo nejakom zlom sne. Všade samá krv, striekačky, naháňačky, zbrane, vyšetrovania, obete atď. Takmer všetky programy obsadili kriminálky alebo filmy, v ktorých sú často krát scény, pri ktorých aj dospelí majú čo spracovávať. To naozaj už dobro nemá v televízii miesto?

Veľa ľudí si po ťažkom dni v práci zvykne sadnúť večer k televízii. Berú to ako formu relaxu a chcú načerpať energiu. Avšak myslíte si, že toto je ten pravý relax? Takmer každý z nás sleduje aspoň raz za čas, keď nie každý deň, hlavné spravodajstvo. Čakáme na informácie zo sveta a dozvedáme sa len o vraždách, krádežiach, únosoch, nehodách atď. Nehovorím, že tieto informácie nie sú dôležité pre náš život, avšak kam sa podeli pozitívne informácie? Kde sú informácie o vedcoch, objavoch, o umelcoch, talentovaných detí alebo obyčajných ľudí, ktorí dokázali niečo neobyčajné? Kde sú informácie, pri ktorých nám nenabieha husia koža a strach o svoj život alebo najbližších? Dovolím si tvrdiť že dnešné spravodajstvo je v nepomere k dobru a zlu. Zlé správy sú na dennom poriadku. Je to zámer a súčasť manipulácie, že médiá zatajujú pozitíva? Zlé správy sa dejú každý deň a treba ich akceptovať, lebo sú súčasťou života, no treba ich patrične prezentovať aj s tými dobrými, ktoré sa taktiež dejú denno-denne. Presným príkladom je moja sestra, ktorá prestala sledovať hlavné spravodajstvo z dôvodu, že jej množstvo negatívnych informácii naháňalo hrôzu a strach o seba a svoje deti.

Celkovo všetky médiá by mali prinášať viac pozitívnych správ, aby ľudia mali namiesto hrôzy pozitívne myslenie a úsmev na tvári.

 

-Zuzana Janečková-

  • SlabéVýborné (+8 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. no staci ist sa pozriet na nejake sudne pojednavanie a tam sa ocitnete v horore a tam zistite ako to funguje v tomto bananovaom state !!!! https://www.youtube.com/watch?v=Pk2aAIwqjwY http://www.necenzurovane.sk/13/nihilizmus.html – Slovenská banánová justícia

  2. v mediach a v spravodajstve a zatajovanie pozitívnych infomácií je svojim sposobom manipulácia a ovládanie ludí prostredníctvom más, pretože ľudia, ked majú strach sú lahsie ovyplyvnitelní a dá sa s nimi manipulovat

  3. na sude ste povinny hovorit pravdu plati to aj pre sudcu ??? https://www.youtube.com/watch?v=Pk2aAIwqjwY

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?