Publikované: 27.03.2014

Kiska v sobotu vyhrá

V sobotu vyhrá rozumný volič. V sobotu to dokážeme! A dokážeme to s nadhľadom a zreteľným náskokom. Ukážeme to tomu červenému chumajovi. Pochopí, že nie sme až takí bezzubí. Že sa vieme zobudiť a vieme sa mobilizovať. Pochopí, že nám to nie je jedno. A nielen to! Dôležité a podstatné je, že tomu uveríme my!

V sobotu to príde a v nás sa zlomí tá beznádej a apatia. Konečne… mysliaca menšina sa stane väčšinou a už ňou zostane. Na nejakú dobu určite.

http://img.topky.sk/900px/1288098.jpg/prezidentske-volby-kandidat-na-prezidenta-Andrej-Kiska.jpg

A darmo sa budú vierolomní katolíci spájať so Smerom, darmo budú štandardní politici viesť špinavú a štvavú kampaň. Darmo sa budú vykrúcať z nesplnených sľubov, z do očí bijúcej korupcie, z bezprávia a nerovnosti pred zákonom. Darmo sa budú obhajovať ešte okatejšou frázou, že všetko je v súlade so zákonom a skutok sa vlastne nestal. Darmo budú bez mihnutia oka tvrdiť ľuďom, že tí, čo držia slovo a chcú zmenu, sú tí nepohodlní, nekonzistentní. Darmo budú skúšať zneužívať verejnú službu, verejné orgány a verejné peniaze vo svoj prospech. Darmo. Pretože, za pár dní príde nová doba, nová nádej. Pochopíme, že veci môžu byť úplne inak.

V roku 2016 sa aj vďaka sobotňajšej výhre Andeja Kisku do parlamentu dostanú najmä politici, ktorí to myslia vážne a makajú pre ľudí. Poslanci, ktorí na to majú, budú bojovať za záujmy ľudí, za záujmy Slovenska. Neslušní  paraziti bez chrbtovej kosti už nám nebudú zavadzať. Zrazu nebude problémom, že sa nevieme dohodnúť s tou partajou, ktorá sa dvadsať rokov bratríčkuje a potľapkáva. Budeme mať s kým spolupracovať a nebudeme tlačení do špinavých obchodov bez skutočných víťazov. Bude sa bojovať prácou a argumentmi.

Andrej Kiska donesie do Slovenskej politiky kultúru, charakter a cit. Priznám sa, nebol mojou voľbou č.1. Bála som sa toho, čo z neho vylezie. Bol to pre mňa neznámy amatér, ktorý netuší, do čoho ide. Ale Fico mu za posledné týždne dal takú lekciu, že dnes len ťažko nájdeme človeka, ktorý by lepšie chápal, čo je slovenská politika za bodrel. Andrej Kiska ma milo prekvapil a presvedčil. Vo včerajšej debate bol milý, úprimný a otvorený. Napriek tomu, že bol úctivý a nekonfliktný, bol dostatočne tvrdý a priamy. Uverila som mu. V sobotu mu pôjdem dať hlas s radosťou, s dôverou. Verím, že to myslí vážne a dokonca aj tomu, že dokáže splniť to, čo si predsavzal.

Vážený pán Andrej Kiska, stanete sa našim prezidentom. Stanete sa prezidentom slušných, rozmýšľajúcich a hodnoty tvoriacich ľudí. Dali ste nám nádej, dali ste nám vedieť, že máme obrovskú silu. Nech vás ani nenapadne to pokaziť. Budete prvým prezidentom, od ktorého ľudia očakávajú viac ako balans na hrane trápnosti, obmedzenosti a potupný odchod do zabudnutia.

Držím nám palce.

  • SlabéVýborné (+20 skóre, 26 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Kiežby. Ja ale až taký optimista nie som, stále tu vidím až príliš veľa “pragmatických” kolaborantov.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?