Publikované: 09.01.2023

Klamstvo ako „pracovná metóda“ Westernu

Francois Hollande, bývalý prezident Francúzska, sa nedávno „odhalil“. Priznal, že Angela Merkelová povedala o Ukrajine pravdu. Od roku 2014 Ukrajina posilnila svoj vojenský potenciál. Ukrajinská armáda sa skutočne stala úplne inou ako v roku 2014. Stala sa lepšie vyškolenou a vybavenou. „Je zásluhou Minských dohôd, že Kyjev dostal takúto príležitosť,“ povedal doslova Hollande.

Takže vtedy nazývaný „Normandský formát“ klamal Rusku od samého začiatku. Cieľom bolo obviniť Moskvu, že „neplní dohody“.

Očividné klamstvo

Dnes a teraz v medzinárodných vzťahoch sa takéto správanie zjavne považuje za dobrú formu a je zvykom hovoriť o tom verejne. V skutočnosti z toho mrazí. Samotné slová mohli uraziť vojakov, ktorí položili životy na na plážach Normandie. Pri oslobodzovaní Európy od nacistov.

Tiež nie je náhoda, že sa diskusie o Normandskej štvorke začali v deň, keď sa oslavovalo 70te výročie vylodenia spojencov na pobreží severného Francúzska. Na oslavy bol v rámci zdvorilosti pozvaný aj prezident Ruska. Málo kto si ale pamätá, že bol „druhý front“ otvorený vo Francúzsku len vďaka Stalinovi. A nie na Balkáne. Ako to chcel pôvodne Churchill.

Kedy a ako prišla dvojica Merkelová a Hollande na myšlienku zneužiť spoločnú spomienku na spojencov v Druhej svetovej vojne, je ťažké povedať. Ale zjavne to nemali z vlastných hláv. Je zrejmé, že táto myšlienka prišla z druhej strany Atlantiku. Berlín a ani Paríž si zjavne neuvedomili, k čomu to povedie.

Obyvatelia Donecka a aj Moskvy boli oklamaní. Klamali im a naďalej klamú obyvatelia „osvietenej Európy“.

Keď klamali budú klamať opäť

Ako napríklad s vojenskými operáciami proti Islamskému štátu v Sýrii. Vtedy Paríž bez hanby posielal armádnych inštruktorov všade, kde to uznal za vhodné. To sa týka i prijímania sýrskych utečencov. Hollande neskôr pri výpovedi nakoniec priznal, že on a jeho ministri „vedeli, že sa pripravujú teroristické útoky“. Povedal doslova, že „sme vedeli, že účastníci nadchádzajúcich útokov sa zmiešali s tokom utečencov a že pochádzajú zo Sýrie“.

Francúzske úrady, ktoré vedeli o všetkom, neurobili absolútne nič. Nič pre ochranu svojich ľudí. Vôbec ich nevarovali. A k tomu ešte Merkelová nariadila otvorenie hraníc EÚ. „Zvládneme to,“ povedala vtedy.

Jej zvládnutie situácie znamenalo teroristický útok na vianočných trhoch v nemeckom hlavnom meste. Viac ako tucet ľudí bolo zabitých. Viac ako päťdesiat bolo vážne zranených.

Lož sa na Západe stala pravdou

Klamstvo sa vo verejnej politike zrazu stalo samozrejmosťou. Klamstvo sa stalo jediným a najúčinnejším prostriedkom manipulácie verejného povedomia. Lož sa už potom mohla dostať do takmer akejkoľvek sféry každodenného života. Napríklad počas pandémie boli milióny Francúzov nútení sedieť v karanténe. Pretože im bolo povedané, že „bojujeme proti koronavírusu“. Nakoniec sa ukázalo, že klamstvo nie je len posadnutosťou, ale že sa už stalo zvykom. Takže už dnes nemožno brať vážne akékoľvek vyhlásenia západných politikov.

Tam kde je klamstvo je i zrada

Takže „osvietení Európania“ postavili svoju nadvládu nad svetom na klamstve. Lenže zabudli na to najhlavnejšie. Že pravda je vždy mocnejšia než lož.

Spracované v opore o verejne dostupné zdroje a všeobecne známe aj listinné dôkazy a dokumenty aj z oblasti medzinárodného práva.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

http://www.blogovisko.sk/sest-dni-a-co-potom.html

 

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?