Publikované: 26.08.2015

Klára Samková verzus Michael Kocáb (duel na ČT24)

V dôsledku invázie utečencov do Európy dochádza nielen k ohrozeniu vnútornej ekonomickej, sociálnej a bezpečnostnej stability ale aj rozkladu EÚ a jej základných hodnotových pilierov…
Česko si to čoraz zreteľnejšie uvedomuje. Minister ZV ČR Zaorálek: „Čeká nás horký podzim“. Svoje konštatovanie doplnil hľadaním riešení a vlastným názorom, konzistentným s názorom Laurenta Fabiusa. Slovenské politické elity (prezident, predseda vlády) ho nemajú, radšej mlčia a svojich občanov ignorujú.
Slovenský prezident zväčša iba verejne deklamuje názor svojich poradcov: sám spravidla bez názoru…
V kľúčových slovenských médiách je relatívny pokoj zrejme vo viere, že Slovenska sa invázia „až tak netýka“, lebo vraj, Slovensko nie je cieľovou destináciou utečencov. Iba na mape islamského štátu. To nie je irónia ani zlý vtip. Má sa stať súčasťou Európskeho islamského kalifátu.

https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=Slovensko+je+na+mape+islamsk%C3%A9ho+%C5%A1t%C3%A1tu

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/129592-stovky-islamistickych-teroristu-cekaji-v-evrope-na-rozkaz-varuji-tajne-sluzby/
STV a TA3 aspoň prezentujú ilustračné zábery stále viac sa vyhrocujúcej a komplikujúcej situácie so zvládaním silejúceho tlaku a náporu utečencov na krajiny západnej Európy.
ČT24 maká od rána do večera prezentáciou kľúčových zahraničných politík i vnútorných politických pnutí svojej krajiny. Intenzívne aj vo vzťahu k invázii. Nedovolenkuje. Česi si na mlčanie svojej politickej reprezentácie a nedostatok spravodajských informácií sťažovať nemôžu.
Slovenskí politici majú mediálne prázdniny (O päť minút12, Téma dňa, V politike, Z prvej ruky). Dnes (TA3) – vláda a ministri sa po šesťtýždňových prázdninách údajne opäť vracajú do práce. Hmm…
STV a TA3 vo veci interaktivity a komunikácie v oblasti spravodajstva a publicistiky na ČT24 nemá. Stále doháňa čétečka v napĺňaní deklarovanej verejnoprávnej občanom platenej služby občanovi (koncesionárovi).
Slovenské médiá vôbec neinformovali o stretnutí a rozhovore českých veľvyslancov so svojím ministrom a francúzskym ministrom zahraničných vecí Fabiusom.
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=Laurent+Fabius+v+Prahe+
Vnútorná záležitosť Česka? Kam sa na prázdniny podel náš slovenský minister Miroslav Lajčák? Čo robí práve teraz? Za seba: Odpoveď nepoznám. A vy?
O čo sa Slováci majú oprieť? O Kaliňáka a Gabčíkovo? Bolo konštatované, že slovenskí politici so svojimi voličmi nekomunikujú, médiá prezentujú len ich vzájomné spory o moc v už prebiehajúcej predvolebnej kampani.
Na slovenských weboch tárajú ľudsko-právni aktivisti, nekritickí xenofili s homofilmi o silnejúcom nacizme, fašizme a slovenskom extrémizme a prozápadní, najmä proamerickí politickí presstitúti z Pravdy, SME a Denníka N. Je najvyšší  najvyšší čas, rázne postaviť veci z hlavy na nohy. Bolo by vhodné, aby s anti xenofóbnou rétorikou prestala aj nemecká kancelárka.
Závažným problémom slovenskej pseudo občianskej spoločnosti sú ľahostajní ignoranti, odmietači a mlčiaca väčšina s rovnakou spoločenskou validitou (cena, hodnota).
Na parlamentných voľbách sa podieľať nebudem. Tobôž pokusom voliť menšie zlo. Lebo iné, než zlo v ponuke nebude. Politikov, ktorí sa populisticky chcú “povoziť” na trestnoprávnej zodpovednosti podnikateľských subjektov a nie sú okrem politickej zodpovednosti ochotní niesť tú svoju, voliť nebudem. Obohratí a skrachovaní slovenskí politici sa sťahujú do Brusela alebo na Ukrajinu, kde pokračujú v napĺňaní svojich ambícií. A, samozrejme, akože inak, za úžasné peniaze. Ale, pozor (!) tu nastupuje aj prama-nepriama zodpovednosť občana. Voliča aj nevoliča. Chronických, ľahostajných ignorantov a tradične pasívnej mlčiacej väčšiny iba trvale bytom v mieste svojho bydliska…
Kvalita a komplexnosť obsahu vysielania verejnoprávnej spravodajskej ČT je podopretá otvoreným a stále otvorenejším verejným diskurzom čoraz viac už za hranou politickej korektnosti. Veci a javy nadobúdajú čoraz jasnejšie kontúry a postupne sú nazývané ich pravými menami…
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare
Časová orientácia v zázname: 16,45-35,07
Advokátka Klára Samková: „Proč tady nejsou dívky, kterým byly v Mosulu trhány vnitřnosti, proč tady nejsou kurdské děti? Tady jsou lidé, kteří jen natahují ruce a říkají: Jsme tady, tak s tím něco dělejte,“ rozčuľovala sa advokátka…
Na plný “úväzok” odsúdila Turecko za Kurdov, ktorí sú v prvej línii aj v ochrane tureckých hraníc pred islamistickými hordami, pričom s posvätením Turecka (USA) musia zároveň čeliť útokom Turkov.
Kurdi sa považujú za najväčší národ na svete bez vlastného štátu. Názory na to, koľko Kurdov je, sa však veľmi líšia podľa toho, kto ich počíta. Oni sami hovoria o číslach prevyšujúcich tridsať miliónov. Jedno je isté: Kurdi majú legitímne právo na vlastný štát!
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Televizni-rezba-s-Kocabem-mela-dohru-Rozjeta-Klara-Samkova-prisla-domu-a-pokracovala-v-slovni-kanonade-na-nej-i-na-CT-396588
Plus politická zodpovednosť (tiež riešenie):

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?