Publikované: 05.10.2013

Klimato-paveda

Tak vážení, od dnes považujem klimatológiu za pavedu, za odbor (schválne nepíšem vedecký) ktorý namiesto vedy vyrába argumenty pre požadované politické, mocenské a ekonomické rozhodnutia.

Opäť ma niečo zdvihlo zo stoličky. Prečítal som si článok nejakého podivína, ktorý si hovorí vedec a v ňom tento pán “klimatológ” potvrdzuje, že fyzika je pre neho úplne neznámou vedou.

Ako to, že si nevie vysvetliť nárast CO2 v ovzduší pri zvýšení teploty morskej vody??? Však to je učivo fyziky základnej školy, kde sa jasne hovorí, že pri zvýšení teploty kvapaliny sa znižuje jej absorpčná schopnosť pohltenia plynov a preto sa CO2 rozpustený v morskej vode uvoľňuje do ovzdušia. Tento proces je úplne automatický, logický a dokonale sedí na pozorovania.

Takže dramatické zvýšenie CO2 v súčasnosti je presne to, čo predpokladá fyzika pri predchádzajúcom otepľovaní klímy a vôd oceánov. Samozrejme, že toto vysvetlenie predpokladá stanoviť úplne inú príčinu otepľovania. Úplne sa prevracia kauzalita čo je úlohou CO2 a čo tento plyn (ne)spôsobuje.

Obávam sa, že práve toto je príčinou prečo sa tzv. klimatológovia tvária ako idioti. Museli by totiž priznať, že zvyšovanie obsahu CO2 v ovzduší je následok otepľovania spôsobenom prírodou (Slnko, kozmické žiarenie) a nie príčinou, ktorú zavinili ľudia. Tým pádom by stratili granty, skončili by uhlíkové burzy, celé šialenstvo a multimiliardový biznis okolo otepľovania by stratil zmysel.

Dobrý deň Kocúrkovo…
.

Mimochodom, čo na to hovorí George Carlin?

Zdroj:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/rozhovor-proc-stagnuje-globalni-oteplovani-fmp-/p_klima.asp?c=A131003_224548_p_klima_wag

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Tieto debility je škoda čítať. Autor nie tak dávno zamietol globálne otepľovanie, pretože to povedal “expert” Kravčík, ktorý zrazu objavil, že so slnečného žiarenia nepreniká na Zem “až” 95% žiarenia. Blog Dominika Svetíka, proassádovskí prolajficisti a NWO víta vás.

  2. zo

  3. Zdenek Janecek

    JUraj, zase si objevil teplou vodu. Normalni lidi si z klima alarmistu delaji srandu. Ale nejvetsi problem je v tom, ze nekteri lide maji pravdu. — Voda kultivuje krajinu a jeji dostatek zmensuje exremy v pocasi. Jsou nejake namitky, proti tomuto tvrzeni ??

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?