Publikované: 31.01.2020

Kľúč k pravému šťastiu a pokoju a slobode!

Pod inšpiráciou učeník Jakub napísal ranným kresťanom v prom storočí tieto povzbudzujúce slová: ‘Kto sa však zahľadí do dokonalého zákona, ktorý vedie k slobode, a kto sa ho drží, nezabúda na to, čo počul, ale koná podľa toho. A bude šťastný v tom, čo robí’!

Všeobecne ľudia chcú robiť tak, ako sami uznajú za vhodné, a žiť podľa svojich vlastných predstáv. A zároveň sa zdá, že to, čo ľudia na celej zemi si najviac želajú, je sloboda! Vzniká však otázka, ako túto túžbu uspokojiť? Cez protesty alebo cez demonštrácie a vzbury?

Ale takéto radikálne kroky nevedú k želaným výsledkom! Nie, ale často spôsobujú tragédie a žalostné straty na životoch ľudí. A tým sa znovu a znovu len potvrdzuje pravdivosť inšpirovaných slov izraelského kráľa Šalamúna: ‘Človek panoval nad človekom na jeho škodu’ (Kazateľ 8?9).

Inšpirované slová učeníka Jakuba z prvého storočia sú kľúčom k pravému šťastiu, spokojnosti a slobode! Jehova, pôvodca tohto zákona, sám najlepšie vie, čo ľudia potrebujú, aby boli skutočne šťastní a spokojní. Prvému ľudskému páru dal všetko, čo potrebovali, aby boli šťastní, vrátane pravej slobody.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?