Publikované: 17.03.2014

Kňažko za primátora Bratislavy? Veľmi zlý nápad.

Milan Kňažko nedal jednoznačné stanovisko k voľbe primátora Bratislavy. Nakoniec v politickom zákulisí sa o tejto možnosti šepká už dlho, viac-menej sa čakalo, či postúpi do druhého kola prezidentských volieb.

Chcel by som Milana varovať. Nie je jedno, či kandiduje za prvého občana štátu, alebo hlavu miestnej samosprávy. Napriek zdanlivo menšiemu významu je primátor nielen ďaleko viac zaťažený ale aj rozhoduje o obrovskom balíku peňazí. Preto je len prirodzené, že tento post je v hľadáčiku sponzorov, ktorý by mali radi na tento mieste človeka ústretového rôznym podnikateľským plánom. Milana Kňažka si vážim, preto by mal byť opatrný pri plánovaní ďalšej budúcnosti. Nahováranie jeho okolia, že bude super primátorom, nemusí byť tak úplne nezištné.

Sám za seba môžem povedať, že som zásadne proti tomu, aby išiel kandidovať za primátora Bratislavy a na tomto poste chcem vidieť skôr menežéra ako egoistického politika, alebo človeka schopného vzornej reprezentácie. Pri všetkej úcte si myslím, že post prezidenta je oveľa menej náročný ako post starostu. Keď mohol robiť 10rokov prezidenta Ičo Poľovník, známy svojou lenivosťou a neschopnosťou, potom je zrejmé, že to môže robiť každý. Prezident je v prvom rade reprezentatívna funkcia, primátor musí riešiť problémy mesta na dennej báze. Radšej by som na tomto mieste videl človeka, ktorý bude schopný ťahať 16hodín denne po celý výkon funkčného obdobia, bude schopný problémy aj vyriešiť a bude menej závislý od sponzorov ako Ftáčnik. Pritom Milan Ftáčnik je na pomery Bratislavy najlepší primátor, aký tu doteraz bol.

Spoliehať sa na výsledky prezidentských volieb v Bratislave nie je práve najlepším doporučením, jednu herečku sme tu už na kandidátke mali a jej neskúsenosť s lokálnou politikou ľudia vyhodnotili jej vykopnutím a zvolením ľavicového kandidáta. V prudko pravicovom meste… Som si istý, že mnoho ľudí, vrátane mňa, bude rozmýšľať opäť podobne. Neviem prečo nám spin doktori opäť chcú ponúknuť jedlo, ktoré sa na párty nehodí a na ich mieste by som si nebol taký istý Kňažkovým úspechom. Namiesto človeka s perfektným vystupovaním a znamenitou deklamáciou budem voliť seriózneho lokálneho politika, ktorý problémy Bratislavy pozná. Áno, radšej zvolím opäť Ftáčnika, ak nebude iná voľba.

Bola by večná škoda, keby si Kňažko záver svojej politickej dráhy znevážil fiaskom v regionálnych voľbách. Pretože v týchto voľbách “nejde o veľa”. Ide len o také banality, ktoré trvale hýbu svetom – o moc, o peniaze, o vplyv, o pozemky. Nie je tu žiaden zápas dobra so zlom, netreba žiadneho tribúna, ktorý sa nebojácne postaví na ochranu demokracie. Potrebujeme len schopného “riaditeľa” mesta. Nič viac a nič menej. A Milan Kňažkom takýmto človekom nie je.

 

Milan Kňažko a Peter Šťastný pri golfe 2002 – TASR

 

Ideálnou pozíciou by bolo nominovať Kňažka na kandidátku do Europarlamentu. Myslím, že tu by mohol najlepšie zúročiť svoje celoživotné, skoro 70 ročné skúsenosti, mimoriadne komunikačné a prezentačné schopnosti v prospech Slovenska. To by bola tá pravá hviezdna rola.

Alebo ostať pri tom, čo si tak veľmi obľúbil. Pri golfe.

Zdroj:
http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/knazko-pre-hn-nevylucujem-moznost-kandidovat-na-primatora-bratislavy-609377

 • SlabéVýborné (0 skóre, 10 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

4 Komentárov

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. no ak mam pravdu tak tym ko..om bratislavskym ho doprajem !!!!!

 2. ved tento clovek z havlom organizoval zlocinecky prevrat v 89 a zucastnil sa na rozkradnuti slovenska !!!!

 3. a tu mate nieco o jeho kamaratovy o ktorom hovori pomali ako o bohovy !!!!!!! http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11236-klausovec-uderil-opilec-lhar-a-prospechar-vaclav-havel-se-zaslouzil-o-stat.aspx

 4. http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/5553-opilec-vaclav-havel-svedek-vypravi-o-byvalem-prezidentovi.aspx

  1. Vidíš, vidíš Juraj: napíšeš článok v dobrom duchu, z ktorého nijako nevyplýva že Milan Kňažko by mal byť neschopný truhlík alebo inak na”smerovaná” osoba – a už sa okamžite 4x prihlási o slovo cepovaný ficoidný matador Jaroslav Haščič, ktorý na chudákovi Milanovi nenechal ani nitku suchú. Invektívy a vulgarizmy, konšpirácie a polopravdy – typický software Smeru a jeho riťolezov. Tu vidno ako opatrne treba narábať aj s pravdivými faktami, lebo niekedy to dopadne inak než chceme. To samozrejme presne platí aj na postup Richarda Sulíka a samodeštrukciu vlastnej vlády. Dvakrát, a radšej aj trikrát merať, kým raz niečo vykonám. Aj o rom je politika a nie je to vôbec nemorálne. Inak sa nám budú hlúpi Haščičovia na vidieku rehotať do tvárí. 

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?