Publikované: 12.02.2019

Kňažko žasne…

Kňažko tára pre Denník N a ten usilovne zbiera hlasy proti Harabinovi aj Ficovi. Tiež žasnem. Z Denníka N a Kňažka…
Pozor, exkluzívny obsah Denníka N!

Doc. JUDr. Róbert Fico, CSc. je doktor práv, habilitovaný v odbore trestné právo, kandidát právnických vied  v odbore ľudské práva (jadro ústavy!) trestné právo a ochrana obetí protiprávnych skutkov…
Aktívna publikačná činnosť v oblasti ľudských práv, zriadenie Strediska pre ochranu obetí trestných činov, zastupovanie Slovenskej republiky pred Európskym súdom pre ľudské práva a Európskou komisiou pre ľudské práva. „Tieto svoje aktivity som premietol do výraznej publikačnej a aj legislatívnej činnosti. Okrem iného som autorom desiatok odborných prekladov rozhodnutí EKĽSP a ESĽP,” píše Fico v motivačnom liste.
Aj JUDr. Štefan Harabin (nepolitik!) ale údajne zodpovedný aj za prijatie eura, podčiarkol právnický charakter legislatívnej činnosti.
Pozor! Exkluzívny obsah Denníka N!Že ako obhajca práv obetí protiprávnych skutkov mal Róbert Fico pozastavenú činnosť advokáta? A čo má byť? Ako splnomocnenec svoju klientelu zastupoval ako Doc. JUDr. Róbert Fico, CSc.
Po dobu troch dní som od rána do večera sledoval híring (vypočutie) uchádzačov o post ústavných sudcov, skončil som s nimi a pri patovom uznesení ústavno-právneho výboru 6:6 vo veci uchádzača Róberta Fica (piatok o polnoci)…
Na rovinu: Dosť bolo Dostála aj Baránika!

Róbert Fico je právnik od rána do večera, aj v noci. Dohľadávať údajných 15 mesiacov do 15-ročnej právnickej praxe bolo v jeho prípade zjavne smiešne, politicky obštrukcionistické a nevkusné…
Róberta Fica posudzujem z pohľadu jeho kompetencií potenciálneho ústavného sudcu, nie ako politika, premiéra, expremiéra či predsedu Smeru.
Ktorý politik si nezaklamal a neklame? Kňažko?
Aj práve preto, ak by sa Fico stal ústavným sudcom, bol by to zázrak.
Lebo zvolených kandidátov bude menovať nie odborník na ústavné právo ale len jeho používateľ z vôle ľudu, vždy „pravdovravný“ prezident Andrej Kiska.
Aj preto, voľba ústavných sudcov by mala byť vykonaná z odborníkov na ústavné právo, ľudské práva, a odňatá parlamentu, zloženému len z politikov, sporadicky právnikov, z ktorých mnohí klamú a zatĺkajú od rána do večera, ešte aj v noci.
Generálneho prokurátora by malo voliť zhromaždenie prokurátorov, sudcov ústavného súdu zhromaždenie sudcov a ich všetkých právnických stavov…
Súčasná podoba horizontálnej parlamentnej demokracie naráža hlavou na svoj strop a je proti demokratická…
Demokraciu treba otvoriť zdola, zmeniť na vertikálnu, stavovskú. Zaistí a otvorí tak aj možnosť kontroly volených zástupcov jednotlivých stavov.
Znova: Voľbu kandidátov na ústavných sudcov treba otvoriť a zverejniť.
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?