Publikované: 17.11.2019

Kňazstvo Mariána Kuffu v ohrození?

Angažovanie sa klerikov v politických stranách, hoci prostredníctvom druhých osôb, nie je primerané kňazskému stavu. Zhodli sa na tom predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský a spišský biskup Štefan Sečka.

            

Katolícky kňaz a farár Farár zo Žakoviec v okrese Kežmarok uviedol, že nezaložil žiadnu politickú stranu: “Nie som lídrom žiadnej politickej strany. Nie som ani členom žiadnej politickej strany. Stále som a chcem aj v budúcnosti ostať kňazom pre všetkých ľudí,” zverejnené na fejzbúku, stránka Inštitút Krista veľkňaza:
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180320012&fbclid=IwAR3KtYWcH_U-19_FWhsjkXMxz1l3hxfdSlrgQToqA-6zE4U95uFgz98MLwQ
Marián Kuffa: „Liberálni kresťania ničia našu cirkev zvnútra. Hovorím to nahlas, je to tak.” Veriacich Kuffa zároveň vyzval ”aby rozlišovali reči o Ježišovi a Ježišove reči. Reči o Ježišovi hovorili, že je diabol, hoduje s hriešnikmi a pravda bola práve opačná. Na záver Kuffa povedal: “Nebojím sa, aj keď možno hlásam naposledy. Som pripravený, že mi zotnú hlavu.” Zároveň zvýraznil, že do katolíckej Cirkvi preniká liberalizmus.“
Nezaložil som žiadnu politickú stranu. Nie som lídrom žiadnej politickej strany. Nie som ani členom žiadnej politickej strany. Stále som a chcem aj v budúcnosti ostať kňazom pre všetkých ľudí. Liberálov ale voliť nebudem. Nie sú moji nepriatelia. Nepriateľná je ich liberálna filozofia, ktorá nezriadene podporuje kultúru smrti, ktorá spôsobuje morálnu aj fyzickú genocídu nášho národa a likviduje naše rodiny. Marián Kuffa, farár Žakovce“
http://www.ikv.sk/
Vyhlásenie ako šité práve na mieru liberálnych „kresťanov, chytaných do siete Prostredníkových Progresívnych veriacich.
Kňaza a farára Mariána Kuffu spájajú s politickou stranou KĎŽP-Aliancia za Slovensko, v ktorej vedení je jeho brat, poslanec NRSR Štefan Kuffa.
https://www.svetlosveta.sk/slider/kuffa-nebojim-sa-mozno-kazem-verejne-naposledy-som-pripraveny-ze-mi-zotnu-hlavu/
https://slovensko.hnonline.sk/2042419-biskupi-sa-postavili-proti-politickemu-angazovaniu-knaza-kuffu

Zdroj sváru a konšpirácií (Patrik Daniška a denník Postoy.sk):
https://www.postoj.sk/48952/za-ciarou

Denník Nenávisť píše:
„Zvolenský a Sečka dávajú do laty fanatika Mariána Kuffu, ktorý celkom jednoznačne stojí za stranou jeho brata KDŽP a tá sa k nemu aj otvorene hlási, keď na bilbordoch sľubuje, že to, čo on hlása teologicky, ona zariadi v parlamente. Tento týždeň sa KDŽP spojila s fašistami a pôjde s nimi do volieb.“
https://dennikn.sk/1653433/newsfilter-kuffa-sa-spojil-s-kotlebom-cirkev-mu-prikazuje-aby-s-tym-prestal/
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/532885-biskupi-vyzyvaju-klerikov-aby-sa-neangazovali-v-politike/
Konferencia biskupov Slovenska 15. novembra zverejnila svoje stanovisko:
https://www.omediach.com/tlacove-spravy/16638-biskupi-zverejnili-stanovisko-k-otazke-politickeho-angazovania-klerikov
Súrodenectvo a podobné zmýšľanie bratov Kuffovcov nezakladá dôkaz pre ich spájanie sa v politickej strane.
Topky píšu:
„Marián Kuffa v minulosti podporoval zákon o sprísnení interrupcii z dielne opozičnej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Zúčastnil sa protestu pred Národnou radou SR, v čase, keď sa malo o zákone hlasovať. Poslanci napokon o návrhu nehlasovali, keďže mu chýbala dostatočná podpora. Na stránke tiež uviedol, že podporuje akýkoľvek návrh zákona na zlepšenie ochrany životov nenarodených detí a tehotných matiek.“
https://www.topky.sk/cl/100535/1838827/Knaz-by-sa-nemal-angazovat-v-politickych-stranach–Konferencia-biskupov-kritizuje-Kuffu
Denník SME sa teší: „Kuffa na webe farnosti kritizuje liberálov, za politiku mu hrozí postih. Cirkevné právo zakazuje kňazom sa politicky angažovať a hrozia im za to sankcie.“
https://domov.sme.sk/c/22261374/farara-kuffu-mozu-za-angazovanie-v-politike-suspendovat-tvrdia-cirkevni-pravnici.html

https://blog.hlavnespravy.sk/15075/kauza-kuffa-alebo-daniskove-konspiracie-na-postoji-3/
Katolíckeho kňaza Mariána Kuffu môže jeho biskup zbaviť kňazského úradu. Zhodujú sa na tom cirkevní právnici Ján Duda a Róbert Brtko.
Kto môže a kto nie: https://www.hlavnespravy.sk/hlina-pripade-kuffu-suhlasil-tym-aby-sa-knazi-politicky-neangazovali-poslednej-rade-kdh-vsak-knaz-vystupit-mohol/1959730
Spoločný menovateľ: lex Kuffa a lex Harabin:
http://www.blogovisko.sk/wp-admin/post.php?post=39149&action=edit
https://www.hlavnespravy.sk/zaborska-sa-zastala-kuffu-apeluje-vsetkych-knazov-aby-tiez-verejne-hovorili-zivote-laske-rodine-i-politike-nikto-nema-pravo-vas-umlcat/1960904
Politici vyzývajú Harabina a sudcov, aby sa neangažovali v politike. Sami sa angažujú v súdnictve.Katolícky kňaz je tiež občan a chodí po vlastných po zemi, žije a zdieľa pozemský život a všetko, čo deň prináša…
K výhrade Biskupskej konferencie vo veci lex katolícky kňaz Marián Kuffa:
Katolícky kňaz Marián Kuffa má právo na občiansky kresťansko-politický aktivizmus. ECAV rieši Ondreja Prostredníka (Progresívni veriaci). Prostredník nesmie učiť, iba pácha teologickú “pavedu”. Prenáša ju do programu politík pseudo kresťanskej strany Progresívni veriaci, ktorí sú filiálkou liberálneho Progresívneho Slovenska. Chyták, udička na kresťanov.
Kuffa sa môže slobodne rozhodnúť. Ku katolíckemu kňazstvu nie je prikovaný. Ako kresťan môže byť kresťanom aj v politike. Aj nemusí.
Slovenská biskupská konferencia sa má právo tiež slobodne rozhodnúť, ako až jej bude, dnes žakovský kňaz a farár Marián Kuffa, chýbať viac na žakovskej fare a tamojšom kostole, alebo ho rada uvidí aj ako politika, presadzujúceho kresťanskú vieru a učenie prípadne, podľa výsledku volieb, v Národnej rade Slovenska.
Kriticky mysliacim občanom, veriacim alebo blízkym vzťahom k kresťanstvu, odporúčam kriticky vyhodnotiť pravosť kresťanov v takzvaných „kresťansko-demokratických“ politických hnutiach verzus ľudské a kresťanské hodnoty ľudskej osoby a občana Mariána Kuffu.
Predvolebné spájanie takzvaných kresťanských politických subjektov pre dobrý volebný výsledok prináša ústupky od pravého kresťanského učenia a pravých kresťanských hodnôt.
Spor o uplatnenie základných ľudských, občianskych, politických a náboženských práv vo veci katolícky kňaz Marián Kuffa verzus KBS je totožný so sporom o dogmu katolíckeho kňazského celibátu.
Kresťania nie sú z tohto sveta. Žijú v ňom a sú jeho občanmi. Majú ľudské, občianske, politické a náboženské práva. Nie sú Jehovovi svedkovia.
Podobný spor je vedený vo veci Štefan Harabin ako sudca vo svetskej verejnej  politike. Liberáli majú pocit, že kňaz Marián Kuffa mieni viesť politický útok na sekulárny charakter Slovenska.
Zákon lex Harabin (o sudcoch a prísediacich) je zrejme v rozpore s Ústavou SR a základnými ľudskými, občianskymi a politickými právami člováka, občana a sudcu, a lídra politickej strany Vlasť  JUDr. Stefana Harabina.
Také nebezpečenstvo sa stáva stále akútnejším v západnej ultra liberálnej Európe a EÚ zo strany politického islamu, ktorý má islamský štát vo svojej fašistickej náboženskej ideológii a expanzívnej islamizačnej politike.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Takzvaní liberálni demokrati vedú útok na Preambulu Ústavy SR a jeho národno-kresťanský charakter a pojmy vlasť, národ, vlastenectvo a rodina. Ich rétoriky a politické programy podriaďovania sa Slovenska Európskej únii postupným okliešťovaním suverenity a zvrchovanosti národného štátu Slovenska, nemajú vôbec nič spoločné s demokraciou. Ide o “demokraciu” na ich obraz. Ohlupujú a klamú vás ich orwellistickým newspeak.
Václav Klaus: „Ja si nedokážem predstaviť, že by mohla existovať demokracia v entite presahujúcej národný štát. Demokracia je založená na slove ,demos‘, čiže ľud. Na Slovensku, v Maďarsku, Poľsku, Rumunsku je ľud, ale neexistuje a z definície nemôže existovať nič také ako európsky ľud. A preto vo všetkých nadnárodných entitách, vo všetkých ríšach, úniách, impériách nikdy v histórii ľudstva nebola žiadna demokracia. A nemôže byť ani teraz. To je absolútne zásadná politologická téza: nadnárodný, supernacionálny útvar vylučuje demokraciu.“
Národná rada Slovenska potrebuje kresťanského duchovného pastora, aby všetky zákony a akty novozvoleného parlamentu ostali slovenské a v duchu preambuly Ústavy SR….
Poznámka: Evanjelický protestantský pastor Ondrej Prostredník je líder neomarxistickej liberálnej pseudo kresťanskej politickej strany Progresívni veriaci. Evanjelická protestantská cirkev nepozná celibát a duchovenstvo sa môže angažovať v duchu kresťanskej viery a učenia vo verejnom občianskom aj politickom živote.
Rétorika a skuty liberálov: Na jednej strane útočia na katolícku cirkev pre jej strnulosť, na druhej podporujú liberálny progresivizmus Prostredníkových Progresívnych veriacich, a na tretej, namiesto toho, aby podporovali otváranie sa katolíckej cirkvi ľuďom, podpisujú sa pod stanovisko KBS s tu a teraz jediným cieľom: “odstaviť” katolíckeho kňaza Mariána Kuffu z verejného občianskeho a politického života.
Chameleonizmus liberálov je účelová zmena farieb a mimikier. O to sú zradnejší a nebezpečnejší. Chucpe!

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?