Publikované: 03.06.2015

Koho vlastne hľadáme

Túto tému som vlastne ani nechcel načať,ale stále častejšie mi behajú po rozume naše stále atraktívne medziľudské vzťahy. Prečo práve toto ?

V jeden deň som nerušene surfoval na nete a našiel som zaujímavé ,jednoduché video. Týkalo sa to kladenie otázok,akási anketa medzi ľuďmi ,na tému ,akého si predstavujú svojho budúceho partnera resp. svojho ,,vysnívaného”. Padlo strašne veľa odpovedí od krásnych ľudí ,až po princov na koníkoch,ale ani jedna sa nezdala taká reálna. Otázka by mala znieť,či som ja vhodný pre toho mojho vysnívaného. Zdalo sa mi ,že by sme mali zaať od seba. Otázka mi vsugerovala,akoby podľa mojho posudku budem vyberať vysnívaného partnera a on nech sa už uspokojí somnou ,akýkoľvek budem. Nie sme sebeckí,často vzťahy v mojom okolí končia vetou ,,nesadli sme si” alebo ,,nechcel/a sa prisposobiť” . V ľuďoch chýba tolerancia a zdravá súdnosť ,i je to v politike ,alebo vo vzťahoch. Radšej utekáme akoby sme čelili problému. Ani ja samozrejme nie som dokonalý ,takisto mám svoje ,,muchy” ,ale tolerancia a samozrejme vzájomne pochopenie a láska nám pred rokom a pol priniesli to najkrašie stvorenie na svete. LEn z dobrého sa urodí to dobré. Je to jendoduché a ľudia sú slepí a hluchí,tolerancie je vo svete na rozdávanie a nikto nič netoleruje, z reklamy na Colu na celom svete žiari porozumenie a zdielanie a pritom sme tvrdí a studení ako to sklo v ktorom je. Bavíme sa o iních,ale často len koli ubližovaniu,a to všetko by nebolo,keby sme sa riadili heslom ,,najprv seba a potom Teba” . Celý tento článok možno vyznie ako klišé,ale zoberme si aká jednoduchá cesta pre svet sa nám naskytla a nikto sa jej nedrží,pravdaže česť výnimkám,ale svet je koli tomu aj tak v kaši,koli jednoduchosti. Hneváme sa akú vládu máme resp. aká vláda je vo svete,ale povdzme si i sme ich nevolili a čo sa týka sveta,aká morálka a kultúra vládne vo svete? Kebz sme dobrí mali by sme aj takú vládu a svet. Nenadávajme na iních o robia,ale opýtajme sa čo robíme my, tak ako odzneli aj Kennedyho nesmrteľné slová ,,Nepýtaj sa o može vlasť urobiť pre Teba,ale čo možeš urobiť pre vlasť TY”

Ibi Maiga v jednom rozhlase povedal ,že otec mu pred smrťou povedal,nech sa drží troch zásad: byť skromný,trpezlivý a pokorný a ruka v ruke s týmto ide všetko.

Otázka zo začiatku článku by mala znieť ,,Aký mám byť ,aby som stretol svojho vysnívaného partnera?”

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?