Publikované: 30.06.2013

Kolaborant komunistov Hrušovský za prezidenta? To snáď nie!

Hrušovský v dobrej nálade…Topky

Len krátko. Dnešná mládež si už nepamätá, čo znamenala vláda komunistov v bývalej Československej republike. Bol to centralizovaný teror, kde všetky mocenské, silové a ekonomické nástroje držala vo svojich rukách úzka skupina ľudí v centrálnych orgánoch Komunistickej strany.

Aby zachovali zdanie demokracie, ponechali niekoľko strán (Strana Slobody, Strana Slovenskej obrody, Československá strana lidová a Československá strana socialistická) a spoločenských organizácií, ktoré však boli plne pod kontrolou komunistov. Tieto boli združené v tzv. Národnom fronte (NF) a v pravidelných voľbách si ľudia mohli vyberať akurát z kandidátky NF.

Takže z uvedeného vidno, že účasťou v týchto zdanlivo nekomunistických stranách vytvárali ich členovia fasádu slobodnej voľby, čo v skutočnosti bola samozrejme len ilúzia.

Pavol Hrušovský sa angažoval v jednej zo strán predrevolučného obdobia v Strane Slobody (Tu je záznam z návrhu na zvolenia Hrušovského do Snemovne národov vo Federálnom zhromaždení). Samozrejme je to len ironický názov v režime, ktorý so slobodou nemal nič spoločné. Strana Slobody bola po čistke 1948 a mocenskom zásahu 1956, kolaborantskou stranou KSČ integrovanou do Národneho Frontu už pred rokom 1948. Strana Slobody kopírovala politiku KSČ a na svoje pomery realizovala závery zjazdov KSČ v spoločnosti. Strana Slobody bola postupne infiltrovaná ŠtBákmi a udavačmi z jej radov. Vedenie Strany Slobody pred Novembrom 1989 bolo komunistické.

Hrušovský s ŠtB nespolupracoval, bol len kandidát tajnej spolupráce. Takto sa označovala kategória ľudí, ktorí boli vytipovaní a presviedčaní na spoluprácu s ŠtB. V 80.rokoch bolo bežnou metódou tohto presviedčania aj vydieranie. Niektorí ľudia z tejto kategórie boli len vytipovaní a nikdy nedošlo ku ich kontaktovaniu. Ich spolupráca so službou bola často nevedomá a mimo predávania informácií neplnili títo ľudia žiadne organizačné úlohy.

Okrem toho je tu podivná diera v jeho životopise, ktorú Hrušovský nikde nespomína. V roku 1978 skončil Právnickú fakultu a zrejme po roku Základnej vojenskej služby nastúpil ako podnikový právnik. V roku 1989 a až do 1992 pracoval ako vedúci právneho oddelenia v spotrebnom družstve Jednota SD Nitra, potom bol krátko prednosta okresného úradu v Nitre.

Pavol Hrušovský chce povedať a nahovoriť občanom SR, najmä tým mladším, že ako podnikový právnik v r. 1980-1989 nebol spätý s KSS, KSČ, že nebol nomenklatúrnym kádrom OV KSS? Pretože podnikoví právníci boli “schvaľovaní” okresným, či krajským výborom Komunistickej strany Slovenska resp. KSČ. Za tento fakt z minulosti sa Hrušovský zrejme hanbí, keďže roky 1980-1989 nespomína…

Je to jeho život, jeho slobodná voľba za ktorú ho nemienim súdiť. Avšak mám právo požadovať po kandidátovi na prezidenta aby to bol človek morálne čistý, nevydierateľný a hlavne aby nemal nič spoločné s porušovaním demokracie, zákonnosti a ľudských slobôd. Hrušovský tieto podmienky nespĺňa a je len s podivom ako úporne sa do tejto trafiky tlačí už dlhodobo.

Hrušovský nie je môj kandidát na prezidenta, považujem ho za bezcharakterného kariéristu a svätuškára, ktorý náboženstvo využíva ako cestu k osloveniu určitej voličskej skupiny. Lepší ako on je aj vrece zemiakov

To, že má blízko aj k súčasnej vládnúcej strane vidno z veľmi pozitívnych reakcií sympatizantov Smeru, takže je celkom dobre možné, že dostane dosť hlasov aj od nich. Možno, že to svedčí o jeho úzkych väzbách na komunistov, tradujúcich sa už od jeho politických začiatkov.

Ak ho chce slovenský národ mať, samozrejme je to v poriadku, ale ja takého človeka nepovažujem za hodného prezidentského postu.  

A to už ani nehovorím o možnej epidémii viróz v prezidentskom paláci po jeho prípadnom zvolení…


Zdroj :
http://www.totalita.cz/vladnuti/system.php
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavol_Hru%C5%A1ovsk%C3%BD
http://www.psp.cz/eknih/1986fs/tisky/t0252_00.htm
http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=kraj&kniha=84&strana=56&zaznam=78123
http://www.blogovisko.sk/drzost-arogancia-alebo-uplna-neschopnost-opozicnych-politikov.html
http://www.blogovisko.sk/vrece-zemiakov-by-bol-dobry-kandidat-myslia-si-v-sdku-kdh-a-moste.html
http://www.topky.sk/cl/100535/1285663/Hrusovsky-prisiel-medzi-deti-v-povznesenej-nalade–Vino-som-nepil-

 

Genocída Slovákov!
.

 

 • SlabéVýborné (+27 skóre, 39 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Ján Gaborčík

  Počuvaj ty vychytralý. Vieš prd o strane Slobody.Ano boli tam aj takí ľudia ako hovoríš. Aj Ja som do nej v stupil v roku 1988 za Gorbačova , lebo ma nútili do komunistickej strany, ako vzdor a v revolúcii 89 som bol v okrese medzi prvými, čo poslali komunistov do čerta. Spravil som nábor a v okrese behom pol roka som mal 80 členov, takže zavolali sudr.riaditeľa na koberček atd.Takže nehádž všetkých do jedného vreca. Ja som tam vstupoval z iného aspektu ako kresťan,lebo som vedel, že to bola kedysi kresťansko-republikánska strana a kritizoval som ich aj verejne aj v v ich novinách,tiež som bol zhrozený, kolko tam bolo eštebákov,ktorí nás nových sledovali a chceli držať pod palcom.

 2. Ján Gaborčík

  A ty si čo spravil, Bol si pionier , zväzak a čušal…

  1. Pán je zaslúžilý katolík ?

   1. Ján Gaborčík

    Radšej ako bolševik Lexa…


 3. Velka vdaka za tento clanok. Clenovia akoze nekomunistickych stran boli ovela preverenejsi, ako obycajni stranici. V pripade fico vs. hrusak je fico jednoznacne mensie zlo. A to preto, ze je to zlo zname a kalkulovatelne. Hrusak je neriadena strela, kolaborant od narodenia. Grazel non plus ultra.

  1. Ján Gaborčík

   Tibor P.ty si bol eštebák? Lebo len oni vedia produkpovať také sprostosti.Bozkavaj svojho p.Fica.

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?